תקשור מהו…

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מקור המילה מהשורש ק.ש.ר שממנו נובעות גם המילים קשר, תקשורת. מדובר ביכולת להתחבר לרמות אחרות של תודעה ולבטא אותן דרכנו. תקשור מועבר בצורות שונות כמו: דיבור, כתיבה אינטואיטיבית, פענוח חלומות. לעיתים משתמש המתקשר בכלי עזר כמו: מטוטלת, קלפים, קריסטלים או חפץ כלשהו ששייך לאדם לגביו הוא מבקש מידע.

המתקשרים המעבירים דרכם מידע ואנרגיות שונות המשרתות את העולם הם לא רק מטפלים או נביאים, נאמר על פורצי דרך בתחום הפיסיקה והמתמטיקה כמו אלברט איינשטיין וגאונים מתחום המוסיקה כמו מוצרט, באך ובטהובן שהם בעצם תקשרו את הידע והאומנות שזרמה דרכם. ייחודם היה בכך שהיו מסוגלים להכיל אנרגיות ומידע ייחודיים ולהעבירן כך שיקדמו ויעשירו את האנושות. זה מה שיכול להסביר את התופעה של מוצרט, שכילד כתב סימפוניות שלמות לתזמורת גדולה כולל התפקידים של כל כלי הנגינה בהינף יד ללא כל מחיקה או תיקון.

ספרים חשובים בני זמננו נכתבו בתקשור, למשל: “שיחות עם אלוהים” שהועבר בכתיבה אינטואיטיבית וספריה של סאנאיה רומן שמתקשרת יישות בשם אורין. אחד מספריה נקרא “להפתח לתקשור”, שמהווה בעצמו קורס בתקשור.

ישנם ספרים המדברים על הנושא ומסבירים אותו, כמו הספר “תקשור” שנכתב על ידי קתרין רידל, מתקשרת אמריקאית. בספר זה היא מסבירה את התופעה כמיטב יכולתה וגם מביאה תרגילים פשוטים אותם יכול לבצע כל אחד. היא מביאה מסיפורם ומנסיונם של ארבעה מתקשרים מהמפורסמים ביותר שחיים בינינו. בולטים גם ספריו של אדגר קייסי, שתקשוריו משמשים בין היתר כמקור המידע הגדול ביותר על אטלנטיס. עוד מתקשרת ידועה היא ג’יין רוברטס שפרסמה את סדרת ספרי סת, תקשורים שהתקבלו מאת יישות שכינתה את עצמה “סת” בשנות השישים. גם ג’יין רוברטס כבר הלכה לעולמה, אבל התקשורים של סת עדין פופולריים מאד.

ישנם כיום בינינו מתקשרים רבים, חלקם חדשים ועדין אינם ידועים, אבל הם חיים ופועלים בינינו ומביאים ידע רב ומועיל. חשוב לציין שהמידע המתוקשר אינו מגיע רק ממדריכים רוחניים, למעשה ניתן לתקשר עם צמחים, בעלי-חיים, אנשים אחרים, כאלה שחיים או שהלכו לעולמם, עם חלקים אחרים של האישיות שלנו ועוד…

עוד מושג חשוב הוא ה”טראנס” מצב המבטא את רמת הנוכחות של אישיות המתקשר בזמן פעולת התקשור. בטראנס קל המתקשר נוכח ומעביר בצורה מודעת את המידע דרכו ואפילו יכול להחליט איך הוא מתנסח. בחצי טראנס הוא נוכח רק באופן חלקי וטראנס שלם הוא מצב בו מודעותו של המתקשר אינה קיימת בזמן התהליך והוא אינו זוכר דבר ממה שהעביר או אמר,  היישות שאת דבריה הוא מעביר בעצם לוקחת את הפיקוד על הגוף הפיזי שלו ומשתמשת בו כדי להעביר את המידע. תקשור בטראנס שלם אמנם מתבצע כיום אך נחשב לשיטה ה”ישנה”. אולי בזכות העובדה שהאנושות מאד מתפתחת רוחנית ניתן לתקשר ולהיות במודעות תוך כדי ולכן רוב התקשורים אכן מתבצעים תוך כדי מודעות מלאה או בטראנס קל.

ברמה העקרונית כל אדם מסוגל לתקשר, אך ישנם כאלה שפתוחים יותר לאפשרות הזו. בדרך כלל כשיש לאדם יכולת מפותחת וזה מתחבר עם ההגשמה האישית שלו הוא יקבל קריאה או הבנה פנימית שתדחוף אותו ליישם את הדבר בחייו או שיקרו צירופי מקרים שיקחו אותו בנתיב הנכון. כיום התחום מאד זמין יחסית, וישנם הרבה קורסים ומורים שמאפשרים להתפתח ולפתח את היכולת.

קישור למחיצת ההמלצה על ספרים בנושא תקשור