תמציות (מיצוי) קריסטלים

מאת יעל נאמן ברזם

תמצית הקריסטלים היא דרך נוספת להשתמש באנרגיה שנוצרת על ידי אבני הקריסטל שיצר הטבע.  ישנן צורות שונות להכין אותן, אחת האופנים המקובלים ביותר הוא על-פי ההדרכה הפנימית. בדומה לפרחי באך, גם כאן ניתן לקנות ערכות של תמציות מוכנות מראש. הכנת התמצית תלויה רבות בהתכוונות של המשתמש אך יש כמה כללים חשובים שכדאי לדעת. הנה כמה טיפים למי שמעוניין להכין את התמציות עבור עצמו:

מומלץ להשתמש במי-גשמים. אם אין מי גשם זמינים אפשר גם להשתמש במים מינרלים, מי-ברז רתוחים או מים מהמטהר. רצוי להשתמש בכלי זכוכית שקוף, שמים בו מים ומניחים בתוכו את האבנים שנבחרו. לאחר שהאבנים הונחו בתוך המים מכסים אותו בבד או רשת, כך שיהיה מאוורר, אבל בו זמנית לא ייכנסו לכלוך וחרקים.

הכי מומלץ לבחור את האבנים בתהליך מדיטטיבי בו חושבים על האדם עבורו מיועדת התמצית מתמקדים בסוגיה או הסוגיות איתן הוא מתמודד. ניתן לשים 3-4 אבנים שונות, גולמיות או מוחלקות. חשוב שהן תהיינה נקיות ומוטענות. מכניסים את האבנים לתוך המים ונותנים לכלי לעמוד, אפשר לשים אותו באדנית  שיש בה צמחים, ואז אנרגיית הצמחים נותנת ערך מוסף. אפשר גם באור שמש, אבל רצוי לא באופן ישיר. משאירים את האבנים בתוך המים 24-48 שעות לפחות.

שמים את הנוזל בבקבוק ומוסיפים כמה טיפות של אלכוהול 95% לבקבוקון, את האלכוהול רצוי להוסיף בעיקר כשמוכרים למישהו את התמצית ורוצים שהיא תשתמר. אופן השימוש בתמצית הוא בהתאם לסוגיה אליה היא אמורה  להתייחס: אפשר לגרגר ואפשר לשתות. יש מקרים  בהם רצוי לקחת את המים בטיפות, תלוי בסוגיה.

חשוב לדעת: לא מכינים תמצית מאבנים המכילות גופרית או עשויות ברובן ממתכת, יש כמה אבנים ספציפיות מהן רצוי לא לעשות תמצית, למשל: אבנים ממשפחת הג’יפסום (אלבסטר, סלנייט ושושנת המדבר), בוג’אי ודולומיט. במידע האנרגטי המצוין לגביהם בדרך כלל תהיה התייחסות לנושא.

המאמר  נכתב על ידי יעל נאמן-ברזם, בוגרת מכללת “רידמן” במגמת הילינג.
המעוניינים לפנות ליעל יכולים באימייל: yaelnb62@gmail.com
או בטלפון: 050-2971962