שפע – מצב של מודעות

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

השפע הוא מושג חשוב מאד בתקופה זו בה האנושות עוברת מהפך תודעתי ואנשים רבים נפתחים לעשות תכליכי מודעות עצמית לסוגיהם. כשאנו מדברים על “שפע” הכוונה היא למימוש פיזי, מנטלי ונפשי של אנרגיה ויצירתה במידה הרצויה והמתאימה. מושג השפע כולל דברים מופשטים כמו: אהבה, חברים, הנאה, עניין, רעיונות צחוק ובריאות וגם דברים חומריים כמו: כסף, בית בגדים, מכוניות תכשיטים וכו’.

כשעושים עבודת מודעות בנושא השפע, יוצאים מנקודת מוצא האומרת שהשפע נוצר בתוכנו והתבטאותו (או אי-התבטאותו) בחיינו מצביעים למעשה על מצב של תודעה בה אנו נמצאים.

חוקי יקום (קיום):
קיימים כמה חוקי-קיום יסודיים שנכונים בכל מקום ובכל זמן. הם נקראים כך מאחר והם העקרונות הבסיסיים של הקיום שלנו. הכרת חוקים אלה מאפשרת לזרום עם החיים ולא נגדם. במקביל קיימות תבניות-חשיבה שהן תצורות מחשבה אישיות או קבוצתיות שאנחנו מאמצים לעצמנו, את חלקן אנו יוצרים בעצמנו ואת חלקן אנו מקבלים מבחוץ: מהורים, חברים, מוסדות-חינוך, אמצעי-תקשורת וכו’. תבניות אלה מתפקדות לאורך הזמן כאמת הפנימית שלנו ואנו מוצאים עצמנו חיים ופועלים בהסתמך עליהן. אנחנו לא תמיד מודעים אליהן ולמעשה חלק מהן מיותרות ומשרתות אותנו בצורה שאינה מיטיבה עמנו. עבודת מודעות עמוקה ורצינית מאפשרת לנו לפגוש תבניות אלו ולהחליט אם לשנותן או להוציאן לחלוטין מתוך חיינו. תהליך שינוי מודע, ביטול והחלפה של תבניות-חשיבה דורש אומץ, נכונות, החלטיות והתמדה.

הקרקוע והחיבור לפיזי: חשוב מאד לא לשכוח שכשעושים תהליך של מודעות-עצמית אין זה אומר שאנו מאבדים אחיזה במעשי ובפיזי. העיסוק האנושי במודעות ורוחניות הולך וצובר תאוצה. יותר אנשים נפתחים לדרך רוחנית, אך לעיתים, מבלי לשים לב, נוצרת הנתקות מהחיבור לקרקע ולחיים הפיזיים. הנושא הכספי, בעיקר חסרונו, אך ההתעסקות איתו והמשמעויות שנותנים לו באופן כללי היא סוגיה שמעסיקה כיום רבים.

איך מתחברים לשפע: מאחר ואנו יוצרים את השפע מבפנים ולאחר מכן הוא מתממש החוצה, יש כאן שילוב של עבודת הכרות פנימית שלנו את עצמנו במקביל ליצירה מודעת של מציאות חדשה. התהליך הוא הדרגתי ומפגיש אותנו עם החסימות הפנימיות שלנו שמונעות מאתנו להיות מאוזנים ומחוברים אל תודעת השפע הבסיסית. למעשה אנו עושים את הדרך המודעת על-מנת להזכר בחיבור הטבעי שלנו לשפע שהוא המהות המקורית שלנו ולנקות את הדרך במידה והיא “זרועה” בחסימות אנרגטיות. אנו גם מגדילים את יכולת הקבלה שלנו על מנת שנוכל להכיל את השפע החדש שמתחיל לזרום לתוך המציאות שלנו.