שפע – מצב של מודעות

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

השפע הוא מושג חשוב מאד בתקופה זו בה האנושות עוברת מהפך תודעתי ואנשים רבים נפתחים לעשות תהליכי מודעות עצמית לסוגיהם. כשאנו מדברים על “שפע” הכוונה היא למימוש פיזי, מנטלי ונפשי של אנרגיה ויצירתה במידה הרצויה והמתאימה. מושג השפע כולל דברים מופשטים כמו: אהבה, חברים, הנאה, עניין, רעיונות צחוק ובריאות וגם דברים חומריים כמו: כסף, בית בגדים, מכוניות תכשיטים וכו’.

עבודת מודעות אמיתית בנושא שפע תוכל להתחיל לקרות עם ההבנה שהשפע נוצר מבפנים והתבטאותו (או אי-התבטאותו) בחיים מצביעים  על מצב של תודעתי ובחירה.

חוקי יקום (קיום): קיימים כמה חוקי-קיום יסודיים שנכונים בכל מקום ובכל זמן. הם נקראים כך מאחר והם העקרונות הבסיסיים של הקיום שלנו. הכרת חוקים אלה מאפשרת לזרום עם החיים ולא נגדם. במקביל קיימות תבניות-חשיבה שהן תצורות מחשבה אישיות או קבוצתיות שאנחנו מאמצים לעצמנו, את חלקן אנו יוצרים בעצמנו ואת חלקן אנו מקבלים מבחוץ: מהורים, חברים, מוסדות-חינוך, אמצעי-תקשורת וכו’. תבניות אלה מתפקדות לאורך הזמן כאמת הפנימית שלנו ואנו מוצאים עצמנו חיים ופועלים בהסתמך עליהן. אנחנו לא תמיד מודעים אליהן ולמעשה חלק מהן מיותרות ומשרתות אותנו בצורה שאינה מיטיבה עמנו. עבודת מודעות עמוקה ורצינית מאפשרת לנו לפגוש תבניות אלו ולהחליט אם לשנותן או להוציאן לחלוטין מתוך חיינו. תהליך שינוי מודע, ביטול והחלפה של תבניות-חשיבה דורש אומץ, נכונות, החלטיות והתמדה.

הקרקוע והחיבור לפיזי: חשוב מאד לא לשכוח שכשעושים תהליך של מודעות-עצמית אין זה אומר שאנו מאבדים אחיזה במעשי ובפיזי. העיסוק האנושי במודעות ורוחניות הולך וצובר תאוצה. יותר אנשים נפתחים לדרך רוחנית, אך לעיתים, מבלי לשים לב, נוצרת הנתקות מהחיבור לקרקע ולחיים הפיזיים. הנושא הכספי, בעיקר חסרונו, אך ההתעסקות איתו והמשמעויות שנותנים לו באופן כללי היא סוגיה שמעסיקה כיום רבים.

איך מתחברים לשפע: את השפע יוצרים מבפנים כבחירה, ולאחר מכן הוא מתממש החוצה, בשילוב של עבודת הכרות פנימית עם העצמי במקביל ליצירה מודעת של מציאות חדשה. התהליך הוא הדרגתי ומפגיש  עם החסימות הפנימיות שמונעות איזון. מספר כלים פשוטים בשילוב עם שינויים שנובעים מאישיותו של כל אדם שמעוניין לחולל את השינוי יכולים להעלות כל אדם שמוכן לכך על דרך המלך לשפע לסוגיו.

אימון רוחני לשפע קל היום יותר מתמיד וניתן לעשותו בקבוצה או אחד על אחד בפגישות אישיות או בפגישות אונליין.

למידע נוסף פנו אלי, דרך דף ‘צור קשר’ באתר זה.