הילינג עם קריסטלים ככלי עזר לריפוי והתפתחות אישית

מאת מיכל ביאל ויסלברג

מאז ומתמיד מלווים הקריסטלים (גבישים) את האדם. לאורך ההיסטוריה הם מוזכרים כקישוטים, אבנים טובות לתכשיטים וכלי-עזר לטקסים שונים ותהליכים של ריפוי. הם מהות רוחנית מצד אחד, אך קיימים בעולם החומר הפיזי וניתן לחוותם בחושים הרגילים שלנו, ולכן קל לרבים להתחבר אליהם. למעשה, כל אחד יכול להתחבר אל הקריסטלים ולהכניסם אל תוך חייו בהתאם למידת הפתיחות שלו אליהם. בתקופה זו של העידן החדש הולך וגובר העניין בתחום העל-חושי ויותר ויותר אנשים נמשכים אל הקריסטלים ונפתחים לשימושים השונים בהם.

לקריסטלים שימושים אפשריים רבים: אפשר לענוד קריסטל כתכשיט, לשאת ביד או בכיס הבגד. אפשר לשים ליד המיטה, על השולחן או בתיק, ניתן לעשות  מדיטציה ולצרף את הקריסטל לתהליך, וכמובן: בתהליכים טיפוליים ניתן להניח  מערך שלם של קריסטלים על הגוף או מסביבו כדי לאזן את הזרימה האנרגטית. יש לציין במיוחד את הגנרטור האישי, כלי עבודה בו מרבים להשתמש חניכי סדנת הקריסטלים. זהו גנרטור שגודלו ככף-יד ממוצעת בעל חוד בודד שלא עבר ליטוש או החלקה. על השימוש בו יפורט בהמשך.

מהו המבנה האנרגטי האנושי? מהו הילינג?
לפי הגישה ההוליסטית האדם הינו יותר מגוף פיזי: לכל אחד מאיתנו יש שדה אנרגטי המקיף אותו ונקרא “הילה”, הרבה מההתרחשויות המחשבתיות, הרגשיות, והרוחניות קורות למעשה בהילה. הגוף וההילה מהווים אחדות אחת – מערכת אנושית, וכשיש במערכת חוסר-איזון, טיפול בחלק אחד ממנה לרוב לא יספיק. ההילה מחוברת לגוף הפיזי באמצעות הצ’קרות (מרכזי אנרגיה) המפוזרים לאורך הגוף הפיזי.  לכל צ’קרה תדר, צבע וצליל ייחודיים לה. בחלל העוטף אותנו מתקיימת כל הזמן אנרגיה בתדרים שונים, אפשר להשוות זאת לתדרים של רדיו: כל צ’קרה מושכת ומעבירה דרכה את תדר האנרגיה המתאים לה וזהו אמצעי נוסף של המערכת האנושית (בנוסף לאכילה, שתייה ונשימה) לקלוט לתוכה אנרגיה.

עקב נסיבות ומצבים שונים בחיינו, מגיעות הצ’קרות, האמורות להסתובב כל הזמן במהירות מסוימת האופטימלית לאותו אדם,  למצבי חוסר איזון או חסימה. זה יכול לקרות לצ’קרה אחת או למספר צ’קרות בו זמנית. ההשפעה היא בכל הרמות: רגשית, השכלית, רוחנית ובסופו של דבר גם הפיזית.

ההילינג לסוגיו השונים משפיע בראש ובראשונה על ההילה והצ’קרות. זהו סוג ריפוי שמאזן את האנרגיות של המערכת האנושית. כשמצב הצ’קרות וההילה תקין, זה מאפשר זרימה ושימוש נכון באנרגיה והרגשת איזון ובריאות בכל תחומי החיים. הקריסטלים ישמשו כאן ככלי עזר להעצמת תהליך הריפוי.

איך פועלים הקריסטלים?
לקריסטל, כמו לגוף האנושי יש שדה אנרגטי המקיף אותו. לכל קריסטל צבע והרכב מינרלי, והוא מושך ומעצים תדר מסוים של אנרגיה ומהדהד אותו. המטפל בקריסטלים בוחר באילו קריסטלים להשתמש כדי להביא ולחזק את תדרי האנרגיה החסרים אצל המטופל. התדר האנרגטי של הקריסטלים מתאחד עם התדרים של הצ’קרות וההילה והשפעה זו גורמת למערכת האנושית להיות מאוזנת יותר.

בשלב האנרגטי/חוויתי של הטיפול המטפל בודק את המצב האנרגטי של המטופל, הוא מבצע בדיקה של הצ’קרות בעזרת הידיים, מטוטלת או גנרטור אישי (גנרטור חד-חודי של קריסטל קוורץ, שאינו מלוטש). לאחר הבדיקה המטפל מניח מערך של קריסטלים על גופו של המטופל ו/או סביבו, הקריסטלים יכולים להיות גולמיים או מוחלקים, ישנם מטפלים האוהבים להשתמש באבנים מלוטשות. מטרת המערך למקד, לחזוק ולהעצמים את האנרגיה במידה הרצויה או לחליפין להנמיך את רמתה אם היא חזקה מדי. המערך פועל את פעולתו המחזקת/ממקדת ותוך כדי כך המטפל מעביר אנרגיה דרכו אל המטופל באמצעות ידיו או אחיזת הגנרטור האישי וכיוונו אל המטופל.

מהי מהותו של החלק השיחתי של ההילינג הקריסטלי?
במפגש הראשון מתקיימת שיחה עם המטופל בה הוא מבטא את ציפיותיו מהטיפול. לאחר מכן נעשית בדיקה אנרגטית בה נבדק המצב האנרגטי הכללי של הצ’קרות וההילה. במקביל, המטפל עשוי לקבל מסרים אינטואיטיביים שישלימו את התמונה. החלוקה בטיפול בין השיחה והתהליך האנרגטי היא בהתאם לצורך שעולה. לא ניתן לחזות מראש את אורכו של התהליך, ההחלטה על כך נעשית ביחד על ידי המטפל והמטופל. לעיתים יספיקו פגישה או פגישות בודדות ולעיתים יידרש תהליך ארוך יותר. הצלחת התהליך תלויה בנכונות של המטופל להקדיש משאבים לטיפול: מחויבות של זמן, נכונות לפגוש ולהכיר חלקים מעצמו ורצון אמיתי ללכת בנתיב זה כדי להיטיב את המציאות שלו. תהליך כזה כרוך בהשקעה של משאבי זמן וכסף. באופן כללי אפשר להגדיר טיפול כזה כקצר-מועד. בדרך כלל, כבר לאחר מספר מפגשים המטופל יחוש שיפור במצבו. לרוב נמשך תהליך איטנטסיבי של ריפוי בהילינג בשילוב קריסטלים מספר חודשים.

לאילו סוגיות מתאים  ההילינג הקריסטלי:
ההילינג קריסטלי יעזור לרפא ולפתור בעיקר סוגיות רגשיות, חשיבתיות ורוחניות. חשוב להדגיש שריפוי זה מתחבר למערכת האנושית דרך הרבדים היותר מעודנים ודרכם מחלחל ומשפיע גם על הרמה הפיזית. דוגמה: הפחתת לחץ ושחרור מתחים דרך הגוף הרגשי יכולה לעזור מאד לאדם שסובל מסימפטום פיזי כמו אולקוס שנגרם מכך שרגשות מוחזקים בפנים ולא ניתן להם ביטוי (מה שאנחנו קוראים: “להחזיק דברים בבטן”). בבעיות פיזיות הקריסטלים עוזרים בעיקר באופן עקיף, כך שההמלצה במקרים של סימפטומים פיזיים היא לטפל בקריסטלים במקביל לטיפולים קונבציונליים או אלטרנטיביים-פיזיים ולא במקום. גם אם הקריסטלים לא ישפיעו ישירות על הסימפטום הפיזי, הם עשויים לגרום למטופל להרגיש הרבה יותר רגוע, בטוח בעצמו ומחוזק נפשית, מה שיעזור להתמודדות שלו עם אותו סימפטום בהווה ובעתיד ויהווה רפואה מונעת.

התוצאות שניתן להשיג בתהליכים של  הילינג עם קריסטלים:

הילינג בשילוב קריסטלים אפקטיבי במיוחד לאנשים שרוצים לעשות תהליך של התפתחות אישית ונפשית ולנקות חסימות רגשיות. כמובן שאפשר במקביל לעבוד גם על סימפטומים פיזיים, להקל עליהם ולעיתים אף לרפאם. עבור אנשים מסוימים המטרה היא פריצת-דרך בחייהם, איזון וחיזוק. תהליך כזה מתאים גם לאנשים שמרגישים מדולדלים אנרגטית, סובלים מפחדים והתקפי חרדה וחווים חוסר-מיצוי של הפוטנציאל שלהם.

גם לאלה שנפתחים למודעות חדשה ורוצים ליווי שיעזור להעמקת המודעות והגעה לרבדים גבוהים יותר של רוחניות עשוי ההילינג עם קריסטלים להתאים, תהליך מודע תוך שימוש בגבישים לחיזוק והעמקת התהליך עשוי להתאים לאלה שרוצים להגיע להישגים בעבודה, לעבוד על מערכות יחסים שונות, להגביר את השפע בחייהם, למצוא את הזוגיות המתאימה להם או לשפר את הקיימת. מאחר ומדובר במודעות-עצמית, התהליך הוא כניסה פנימה אל מחוזות הנפש והתבוננות מתוך נכונות של האדם להכיר את עצמו טוב יותר ולבנות את המציאות שלו בצורה שמתאימה לו יותר.

מספר מילים על קריאה/פתיחה בקריסטלים:
במקביל לריפוי האנרגטי בשילוב קריסטלים עליו דובר עד כה, קיימת דרך נוספת להעזר בקריסטלים וזו הקריאה/פתיחה בקריסטלים. להבדיל  מתהליכי טיפול וריפוי,  הקריאה מאפשרת קבלת תמונת-מצב. הפונה  שואל שאלה או מבקש הכוונה מסוימת לגבי מצב נתון ולאחר שהביע את שאלתו בקול רם הוא בוחר מספר קריסטלים ומסדר אותם כרצונו. נוצרת תמונה מסוימת שהגיעה מתוך תת-המודע של השואל ואותה הקורא בקריסטלים מפרש. על סמך פירוש זה ניתן לתת לשואל פירושים, כיוונים והמלצות.

הריפוי והקריאה בקריסטלים משתלבים זה בזה ומשלימים זה את  זה. על הקריאה/פתיחה בקריסטלים ניתן לקרוא במאמר נפרד באתר זה.

קישור למחיצת “מחדר הטיפולים” – סיפורי טיפול מהקליניקה

קישור ל: מועדים קרובים לסדנאות בהנחיית מיכל ביאל-ויסלברג

קישור למאמר בנושא פתיחה/קריאה בקריסטלים