שרפינייט (סרפינייט) – קלינוכלור – Seraphinite

תיאור ומראה: ירקרקה, בשילוב צבע כסף וברק מתכתי. המראה הכללי הוא של סוכרייה כסופה-ירקרקה או ענף של שרך שקורן אור כסוף. אבן עידן חדש מובהקת שהתגלתה ברוסיה במכרה “קורשונובסקיה” בסיביר במאה ה-19 על-ידי המינרולוג הרוסי ניקולאי קקשרוב. נקראה במקור “קלינוכלור”, שם המבוסס על מבנה ההתגבשות הפנימי (מונוקליני) והצבע הירוק (“כלורוס” ביוונית). למרות שהיא כמעט תמיד ירוקה ונקראת על שם הצבע, קיימת גם קלינוכלור אדומה. מקור השם “שרפינייט” במילה שרף (דרגה גבוהה של מלאכים), לא ידוע מתי ניתן לה שם זה וע”י מי.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: H8Mg5Si3Al2O18 שילוב של  חמצן, מימן מגנזיום, סיליקה ואלומיניום. אבן אטומה בעלת מבנה התגבשות מונוקליני. הקשיות נמוכה: 2 עד 2.5  בסולם של 1-10. המשקל הסגולי הממוצע 2.6 גרם לסמ”ק. נדירה יחסית.

שימוש אנרגטי: ייחודה בכך שהיא משפיעה לא רק על המשתמש בה, אלא גם על מי שבסביבתו ועושה את פעולתה האנרגטית גם כשרק מתבוננים בה. מתאימה בעיקר לצ’קרת הלב, אך יכולה להשפיע על כל אחת מהצ’קרות. עושה ניקוי כללי של חסימות מהמערכת האנושית וטובה גם לניקוי המרידיאנים (ערוצי האנרגיה). ממריצה את אנרגיית הקונדליני.

היבט רוחני: טוב לצרפה לתהליכי שחזור-גלגולים ותקשור, בעיקר תקשור עם מלאכים לסוגיהם. מתחברת לתדרים הגבוהים ביותר של עולם המלאכים: ה”שרפים”, שמעמדים בהיררכיה גבוה מזה של המלאכים הפשוטים, והם מזוהים לפי הסיומת הכסופה של כנפיהם. כשעושים איתה מדיטציה היא מהדהדת ומזכירה תקופה קדומה לפני אלפי שנים, בה האנושות היתה מפותחת יותר והאלוהות היתה נשית.

שימוש נפשי-רגשי: מגינה אנרגטית על הלב, טובה להתחלת תהליך המתמקד בריפוי צ’קרת הלב. שולחת הרגעה לגוף הפיזי ולהילה כולה. בשימוש רצוף בה משרה על המשתמש בה תחושות רוגע ושלמות.

היבט מנטלי: תורמת לתחושת מרכוז וקרקוע. כשמוכנים לכך, היא עוזרת להתבונן על המציאות בצורה אובייקטיבית ולראות אילו שינויים רצוי לעשות בחיים לטובת ההתפתחות האישית.

שימוש פיזי: משפיעה על מנגנון יצירת התאים בגוף, תהליך חשוב במיוחד כשמדובר בתאים מורכבים כמו תאי עצבים או מוח. אחת האבנים הטובות ביותר לשימוש כשחולים בסרטן, מאחר והיא מאזנת את תהליך ייצור התאים ושכפולם. מאזנת את פעילות מחזור הדם וטובה באופן כללי להצטננויות. טובה באופן כללי לכאבים שונים והנחתה יכולה להביא להקלה. מצוינת כרפואה מונעת, בעיקר במחלות מסוימות לגביהן המשתמש בה יודע שהוא חשוף למחלה בצורה מסוימת או משתייך לקבוצת סיכון.