שיווה-איי (שיווה-של- Shiva-eye (Shiva-shell

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה:  יש המכנים אותה “הצדפה של שיווה” וגם “עין החתול של הפסיפיק”. צבעה לרוב לבן או קרם, עם פס חום-שחור ש”חרוט” בה, היא עגולה, וצורתה ספירלה, התצורה הכללית מזכירה מראה של עין. יש גרסה פחות נפוצה שלה בצבעים כהים כמו חום ושחור. היא חלק ממאובן של קונכיה, למעשה “הדלת” של הקונכיה שהתאבנה. היא תוצאה של צדפה שהתפרקה, והמכסה שלה נשאר והתאבן בתהליך של עשרות מיליוני שנים.

מידע היסטורי: שיווה הוא אחד האלים המרכזים בדת ההינדו, על פי המיתולוגיה ההודית הוא האחראי על הרס ובריאתו מחדש של העולם. יש לו  שש ידים ומסופר עליו שהוא יכול להתקיים פיזית בכמה מקומות בו-זמנית. הוא אחד האלים הפופולריים ביותר בקרב ההינדים. כבעלה של פרוואטי, אלת הטבע החומרי, ביכולתו להעניק ברכות חומריות לרוב. בשל היותו אל ההרס ביכולתו להשמיד את המידות הרעות בנפש האדם. הוא גם אל חומל ומגן. מחובר להוויות המתקיימות במימד שאינם בפיזי, כמו פיות ושדים השייכים לטבע. יש המתארים את שיווה כהתגשמות פיזית של האלוהי. תכשיטים העשויים ממנה היו נפוצים בתקופת המלכה ויקטוריה, שמלכה על הקיסרות הבריטית במאה ה-19 והיתה גם קיסרית הודו. בהמשך הפכה הצדפה של שיווה להיות מאד נפוצה בארצות הברית בתיקי “מוג’ו” שכוללים סממנים שאמאניים ומשולבים בהם פריטים מהטבע.

מידע גימולוגי: עשויה מקלציום ופחמן. המבנה אמורפי (ללא מבנה פנימי קבוע). נפוצה ברחבי העולם אך מקורה בעיקר בעיקר מהאוקיינוס הפסיפי ואוסטרליה והאוקיינוס ההודי, כמות קטנה יותר נמצאה גם באיזור הים התיכון. צורת ההתגבשות אמורפית (חסרת סדר פנימי החוזר על עצמו) מאחר ומדובר בחומר אורגני. הקשיות הממוצעת 3.5-4.

שימוש אנרגטי: היא מגלמת בתוכה את “חתך הזהב”, מושג הלקוח מהגיאומטריה המקודשת ומגלם בתוכו מירכוז אנרגטי ודיוק. אחיזה בה יוצרת זרימה אנרגטית עוצמתית, אך כזו שיש בה הרבה עדינות. היא מכוונת את המשתמש בה למידות טובות ולאיזון, רוגע, סבלנות וסובלנות היא מנקה מאנרגיה צפופה וחוסמת הכוללת פחדים ורגשות קשים לסוגיהם. מחוברת למימד המים, שהם סימבול לרגש. משמשת להרגעת רגשות קשים, ולמציאת כיוון חדש בחיים.

היבט רוחני: היא מעין עין פנימית וגבוהה: עוזרת להתחבר למימדים גבוהים. בהנחה על העין השלישית יכולה לסייע בפתיחתה. מחזקת את החיבורים הטבעיים של המשתמש בה לעצמו ולכל מה שסביב. מחזקת את האינטואיציה ויכולות הניבוי של המשתמש, מעמיקה הבנה מנטלית ורוחנית.

 שימוש מנטלי-רגשי: מחדדת ראייה בכל המובנים: פיזית, פנימית, חודרת, ניתוח של מצבים כמו גם ראיית הנסתר. חושפת את האדם לאמת גבוהה ונשגבת.

 שימוש פיזי: מצוינת לכל הסוגיות של שלד ועצמות,  במקרים של שבר או נקע או מפרק כואב, אפשר להצמיד אותה למקום והיא מעודדת החלמה מהירה יותר.