שיווא-לינגם (שיבה-לינגם) – Shiva-Lingam

תיאור ומראה: נקראת על שמו של האל ההינדי “שיווא”, פירוש המילה שיווא: “מבשר-טובות’ או ‘בר-מזל’ בשפת ההינדו. פירוש המילה לינגם: ‘סימן’. פירוש צמד המילים הוא: ‘סימלו של האל הגדול של היקום’. צורתה הטבעית היא כצורת ביצה והצבע בגווני חום, קרם ולבן. מקורה בגדות נהר “נרמדה” במערב הודו המרכזית. בדרך כלל אוספים אותה אנשים שזהו מקצועם, והם מאומנים לזהותה. הידע בנוגע לאיסוף וניקוי האבן עובר מדור לדור ונשאר במשפחה. צורת הביצה היא כך במקור, פרט לכך שהן מנוקות ומוחלקות מעט באופן המבליט את ייחודן ויופיין הטבעי.

מידע גימולוגי: מאמינים שהן נוצרו כתוצאה ממטאור שנפל באיזור וגרם לסלע מקומי להתערבב עם ברזל מחומצן. למעשה אלה אבני קוורץ, סוג של ג’ספר עם תוספת זעירה של ברזל ומגנזיום. הנוסחה הכימית היא Sio2, הקשיות הממוצעת 7 בסולם של 1-10

שימוש אנרגטי: נחשבת לאבן קדושה. הגוון הכהה יותר מסמל את האנרגיה הזכרית והקישוטים השונים שנוצרים בה את האנרגיה הנשית. אבן עתיקה יחסית שיש אזכורים שלה לאורך ההיסטוריה בעיקר בתרבויות המזרח. מצוינת לאיזון בין ניגודים, בעיקר בין זכרי לנקבי, ושימוש בה מחזק קרקוע. השימוש בה, בנוסף לאיזון והקרקוע שהיא מעניקה מתפעל את אנרגיית הקונדליני המסתורית והעוצמתית שקיימת בפוטנציאל של כל אחד ומתעורר לפעולה בנקודות מסוימות.

היבט רוחני: מהווה את אחד הסמלים הקדושים ביותר של כל הזמנים: שילוב היין והיאנג שיחד מהדהדים את האחדות האלוהית. לצורות שנוצרות על הביצה שעשויות להיות פסים, טבעות או צורות שונות יש משמעות סימבולית שעשויות לגעת בכל אדם בצורה שונה.

היבט מנטלי: מרגיעה ומעדנת כשיש עומס של מחשבות קשות, עוזרת להצליל את המחשבות ולהבהירן. מעודדת להמשיך להתפתח מתוך חיבור לאמא-אדמה. לחוות את השונה ולקבל אותו כדי להכיר טוב יותר את האלוהי. תהליך זה מכניס אור אל תוך החשיכה.

היבט רגשי:  מייצרת הרמוניה ואיזון של הנפש, מייצרת את אנרגית האהבה הטמונה בכל אחד. מרככת ומחזקת גישה אימהית לכן מומלצת להורים המתקשים להתחבר לרך הנולד. ברמה הרגשית ביכולתה להקל על לידה.

שימוש פיזי: בעלת אנרגיות ריפוי ותכונות טיהור עוצמתיות, מחזקת ומעצימה את תחושת החיות, משפיעה בצורה חיובית על המוח והלב. שימוש בה מעורר את אנרגיית הקונדליני השוכנת בבסיס, אנרגיה עוצמתית ואלוהית שבתהליך התפתחותי מטפסת במעלה החליל הפנימי במסעה אל הכתר, אל ההארה. טובה כרפואה מונעת, מאחר ונשיאתה או אחיזתה במדיטציה באופן קבוע מחזקים את המערכת החיסונית. מעניקה בו-זמנית חיזוק פיזי ואנרגטי.