שושנת-המדבר Desert-Rose

מראה: שמה נובע מהמקום בו היא מתגבשת, לרוב באיזורים מדבריים בעיקר באיזור מקסיקו במקומות בהם היה בעבר מקור מים, שהתאיידו לאורך השנים, תהליך היוצר תרכובות שנקראות קריסטלי-חול. שושנת המדבר מורכבת מקריסטלים כאלה. ואכן, ניתן לראות בתוכה נצנוצים. המראה הנפוץ ביותר שלה הוא של עלים קטנים מחומר דמוי גבס שמשתלבים זה בזה ויוצרים צורת כדור. הצבע בדרך כלל לבן עד חום, לעיתים עם גוון ורדרד או סוגים שונים של צבע קרם. ניתן למצוא אותה במושבות שכל אחת עשויה ממספר כדורים כאלה משולבים זה בזה. מתגבשת גם בצורת כנפיים או משטחים שנראים כמו  פרח פתוח תצורה זו נקראת גם Angel-Wings או כנפי-מלאכים.

מידע גימולוגי: שייכת למשפחת הג’יפסום, אליה משתייכות בין היתר גם הסלנייט והאלבסטר. ההרכב הכימי: (Ca(SO4)·2(H2O שילוב של קלציום, גופרית, חמצן וחנקן. יש בה אחוז גבוה יחסית של מים. הקשיות נמוכה ועומדת על 2 בסולם 1-10. מבנה ההתגבשות הקריסטלי מעורב: מונוקליני (חד-שיפועי) ובאופן חלקי מבנה סלעי חסר-סדר קבוע. המשקל הסגולי הממוצע 2.30 גרם לסמ”ק.  היא תמיד אטומה. בגלל קשיותה  אסור להשרותה במים כי היא עלולה להתפורר. כמו-כן לא מכינים ממנה תמציות קריסטלים ולא ניתן לנקותה עם מלח.

תכונות אנרגטיות: אבן מרגיעה, נותנת איזון כללי למערכת הצ’קרות והמרידיאנים ומכניסה את המודעות למצב מדיטטיבי של רוגע, עוזרת “לזרום עם החיים” טוב יותר. מעבירה מסר של יותר להיות ופחות לעשות ומעודדת מצב מודעות שמאפשר לחיות את הרגע. עוזרת לשחרור חסימות אנרגטיות שונות.

היבט רוחני: ניתן להשתמש בה כשחוזרים אחורה לחיים אלה וקודמים (שחזור גלגולים). מחברת לתדר של אהבה ואלוהות שקיים באדם באופן בסיסי ולא פעם מתנתקים ממנו בשל נסיבות החיים. אחיזתה מחזקת עבודה רוחנית  בכך שמשקיטה את פטפוט המוח.

היבט מנטלי:  מבססת קרקוע עדין. יש לה יכולת לטהר את המחשבה והראייה הפנימית. עוזרת למשתמש בה להיות מעשי יותר, משקיטה דאגות, בעיקר כאלה הקשורות לסוגיות עסקיות. עוזרת למשתמש בה להיות יותר גמיש במחשבה. מחזקת את היכולת לקבל החלטות ולדבוק בהן. מתאימה לאנשים שנמצאים על מסלול החיים המהיר ועוסקים במספר דברים בו-זמנית, מעודדת ניצול טוב יותר את המשאבים האנושיים.

היבט פיזי: ניתן להשתמש בה למיתון התקפי אפילפסיה (מחלת-הנפילה).

קישור למחיצה של משפחת הג’יפסום