שאטיוקייט Shattuckite

תיאור ומראה: צבעה כמעט תמיד כחול, כהה עד בהיר, יכולה גם להיות תכולה, עם תכלילים עליה הם בחום, ירוק ושחור, התגלתה לראשונה במכרה שנקרא “שאטיוק” במדינת אריזונה בארה”ב ונקראת על שמו. במראה שלה מזכירה אבנים אחרות כמו: קבנסייט, אג’ויט איולייט ולעיתים אזורייט ומלאכיט-קריסוקולה, והיא אכן מתגבשת לא פעם לצד אבנים כמו מלאכיט, אזורייט וקריסוקולה. כמו-כן מוצאים אותה לרוב בתוך או ליד מכרות של נחושת.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית היא Cu5Si4O12(OH)2 שילוב של נחושת, סיליקה, חמצן ומימן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי אורטהורומבי. הקשיות בדרגה 3.5 בסולם של 1-10. המשקל הסגולי הממוצע  4.12 גרם לסמ”ק. פרט לארה”ב ניתן למצוא אותה גם בדרום-אמריקה, אירופה (בעיקר בארצות הצפוניות- מערביות) וכן באיזורים שונים באפריקה.

שימוש אנרגטי: כרוב האבנים הכחולות, האנרגיה שלה מהדהדת בעיקר לנושאים של הבעה ותקשורת, במקרה של השאטיוקייט מדובר בעיקר על תקשורת פנימית. כשמניחים אותה במדיטציה על העין השלישית ניתן להכנס לתהליך חוויתי מדיטטיבי במהלכו אפשר לבקש  תשובות ומידע לגביה. יש המכנים אותה “אבן הפיוס” מאחר ויש לה יכולת לעורר חמלה ופתיחות והבנה שמחברים לטבעו הראשוני והאמיתי של האדם: שלום ואהבה.

היבט רוחני: מאפשרת למשתמש בה להפתח לתקשורת עם מימדים נוספים. מחזקת באופן משמעותי יכולות מדיומיות וחיבור למדריכים רוחניים, בעיקר כשזהו ייעודו של אותו אדם להשתמש ביכולות אלו. מצוינת לתהליכי שחזור גלגולים. אחת האבנים הטובות ביותר לשימוש על ידי מתקשרים,  ניתן לעשות מדיטציה תוך אחיזתה או להניח אבן גדולה ליד השולחן בו עוסקים בתקשור.

היבט חשיבתי: עוזרת לסנכרן ולעשות סדר בלימוד רוחני, כך שיהיה ברור ומובן. טובה ללומדים אסטרולוגיה, טארוט, וכל לימוד רוחני או נבואי מובנה אחר. תעזור להבין את המבנים הלוגיים של החומר הלימודי.

היבט רגשי: התדר שלה משדר אהבה וחמלה איינסופיים. עוזרת ותומכת בתהליכים של מודעות-עצמית. עוזרת לאלה שמוכנים לכך לראות היכן איבדו את הערכים ואת היושרה הפנימית. עוזרת להאיר את פנים הנפש ולראות בצורה אמיתית היכן האגו תפס פיקוד ואינו נותן לנשמה להתבטא. נותנת חיזוק למי שבוחר לשנות ולהתנהל אחרת.

שימוש פיזי: מעודדת ספיגת סידן בגוף, טובה לשימוש לחולי סכרת, וכן ניתן להשתמש בה במקרה של דלקת בגרון או דלקת שקדים (בהנחה על המקום עצמו עשויה להרגיע את הסימפטומים).