רוז-קוורץ Rose-quartz

מראה: אבן נפוצה ומוכרת מאד הידועה כ “אבן האהבה”. הצבע ורוד עם גוון הנע בין וורוד חיוור וכמעט לבן, עד כהה, חלבי או עם ברק. במסחר נפוצה בגושים גולמיים, חלוקי נחל ותכשיטים. קיימות גם מושבות אך הן נדירות ומחירן גבוה יחסית. פירוש שמה: “ורוד” בלועזית ו”קוורץ” על שם משפחת המינרלים הגדולה אליה היא משתייכת.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי של משפחת הקוורץ: SiO2 תרכובת של סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה. הקשיות בדרגה 7. שקופה לחלוטין עד כמעט אטומה, המשקל הסגולי הממוצע 2.76 גרם לסמ”ק. נפוצה מאד בטבע ומתגבשת באיזורים רבים בעולם.

שימוש אנרגטי: למרות המראה הנעים והמזמין אין להקל ראש בעוצמתה, האנרגיה שלה עשויה להחוות כחודרנית ובוטה. היא פותחת את צ’קרת הלב, מנקה ומתגברת אותה. אם הצ’קרה פתוחה, תתעצם זרימת האהבה שכבר קיימת, אך אם קיימת חסימה השימוש ברוז-קוורץ יעלה כלפי מעלה את החוויות והחסימות הרגשיות המודחקות על-מנת לנקותן. תהליך זה קורה גם אם אין מוכנות של המשתמש, לכן כשעובדים איתה רצוי מאד לקחת בחשבון את אופן עבודתה, שחרור חסימות רגשיות עשוי להתבטא בהתפרצויות בכי והצפות רגשיות. תהליך ריפוי הלב בעזרת הרוז-קוורץ עשוי להמשך חדשים ואף שנים, בהתאם לכמות הכאב המודחק והנכונות האישית לפגוש את הטראומות המודחקות.

היבט אישי-נפשי: רבים קונים אותה ועונדים או משתמשים בה, מאחר ומבין האבנים הורודות שמתאימות לעבודה על נושאי רגש ואהבה היא הזמינה והידועה ביותר. היא יפה, נפוצה ולא יקרה והצבע שלה עדין ומזמין. לעיתים הסוחרים ימכרו אותה כ’אבן האהבה’ מבלי לציין את עוצמתה והבוטות שלה, ואלה דברים שכן כדאי לקחת בחשבון. כך או כך, האנרגיה שלה מכוונת לריפוי, ולעיתים עצם הידיעה של איך היא פועלת תעזור ללכת בנתיב הלא-פשוט שהיא עשויה להתוות.

היבט פיזי: חולי סרטן יכולים להעזר בה בזמן טיפולי כימותירפיה ולצרף אליה אוונטורין ירוקה, כשאוחזים אותן אחת בכל יד בזמן הטיפולים. הן עשויות לתת הקלה פיזית ונפשית משמעותית בזמן התהליך. שני חלוקים לא גדולים יספיקו למחזור אחד של טיפול (לרוב ישנם כמה מחזורים, בהתאם לצורך). בסיומו של מחזור טיפולי יש לקבור אותן באדמה ואם רוצים להמשיך, לקחת אבנים אחרות למחזורים הבאים.

שימושים נוספים: הרוז-קוורץ מחייה את הדמיון ומאזנת בין אנרגיות של יין ויאנג. ניתן להשתמש בתמצית שלה לניקוי העור. עוזרת להפחית שיעול שנובע מברונכיט וזיהום בריאות. אבן מקררת במהותה, שטובה להקלה על כוויות ובועות-חום בהנחה ישירה עליהן. הערה: כשמשתמשים בה לסוגיות פיזיות כמו ריכוך השיעול או קירור, יש לקחת בחשבון את האפקט הרגשי שלה, ואם נראה שלא מתאים, לבחור אבנים אחרות.