רודיזייט Rhodizite

תיאור ומראה: מופיעה בשקוף חסר-צבע, לבן, אפור בהיר, צהוב בהיר או ירוק-צהבהב. היא אינה ידועה ואינה נפוצה. לרוב מופיעה בגבישים קטנים שגודלם מילימטרים בודדים, אך היא עוצמתית מאד יחסית לגודלה הזערורי.  מתגבשת לעיתים קרובות יחד עם אבן בשם “לונדונייט” שדומה לה מאד מבחינת ההרכב הכימי והמראה. מקורה בעיקר ממדגסקר. למרות נדירותה היא אינה אבן יקרה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: KCs5Al4Be412(B)12(Be)O28   שילוב של חמצן. אלומיניום, בורון, בריליום, אשלגן וצסיום (יסוד כימי מתכתי), מבנה ההתגבשות קובי והיא מחורצת. לרוב מופיעה בגבישים קטנים מרובי פיאות. תמיד שקופה עד חצי-שקופה, הקשיות גבוהה מאד: 8.5 בסולם של 1-10. משקלה הסגולי הממוצע 3.44 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי: למרות שהיא קטנה, היא עוצמתית מאד, והיא הושוותה ל”צובר אורגון” (אורגון היא אנרגיה יקומית שהוגדרה בזמנו על ידי וילהלם רייך בתחילת המאה ה-20, אנרגיה שאינה מתפקדת לפי חוקי הפיזיקה ועשויה לחולל שינויים אדירים בחומר). השפעתה מורגשת באופן מהיר ומיידי. עוצמתה מתחברת אל האדם דרך הרמה המחשבתית, אך עשויה להביא תובנות הנוגעות לרמות גבוהות של ההתפתחות הרוחנית, אך היא מתחברת דרך המחשבות. יש לה יכולת להעצים ולחזק אנרגיה של אבנים אחרות, וזהו אחד השימושים העיקריים בה. בדומה לאבנים כמו סיטרין וקיאנייט, אין צורך לנקות או לטעון אותה בשמש. במרפאים שאמאנים נוהגים להשתמש בה לטקסים שונים של עריכת ניסים וקסמים, כולל כאלה המיועדים לעריכת שינויים במזג-האוויר.

שימוש רוחני: מעצימה תהליכים רוחניים גבוהים כמו מסעות חוץ-גופיים, חלומות צלולים, ניבוי וטלפתיה. טובה ללוות תהליכי שחזור-גלגולים. למרות עוצמתה הרבה, פעולתה מאד “אינטליגנטית”, ואם נפלה לידיו של אדם שמבחינת התהליך האישי שלו עדין לא נמצא בשלב בו יכול לעשות שימוש בתובנות שהיא מביאה, לא יקרה דבר.  מאחר והיא נדירה וקשה יחסית להשיג אותה, כמעט לא יקרה שתיפול לידיו של אדם “סתם” כך”.

שימוש חשיבתי: נותנת חיזוק והעצמה משמעותיים לכוח-הרצון. נוהגים לייחס לה העצמה של תכונות מנהיגות. מאפשרת “לתרגם” לשפה יומיומית חוכמה גבוהה מאד ומידע רוחני שהם מעל למילים ועדין יש צורך להעבירם  למודעות האנושית לצורך התפתחותי תוך שימוש במילים. לרוב נמשכים אליה העוסקים בהוראה/הדרכה בנושאים שונים של מודעות-עצמית, או אנשים שזה ייעודם והם מתפתחים על-מנת ליישמו בעתיד.

שימוש פיזי: נותנת איזון עמוק והתנעה אנרגטית למערכות שונות בגוף, בראש ובראשונה לצ’קרות. עוזרת ליצור איזון אנרגטי וחלוקה שווה של האנרגיה ביניהן. ומאזנת את מערכת חידוש התאים, ואת פעילות המוח. עוזרת באופן משמועתי לכאבי-ראש שונים, כולל מיגרנות. למרות היותה אבן מתגברת, ניתן לתת אותה לחולי סרטן, אך חשוב לוודא שמדובר באנשים המשלבים תהליכי מודעות-עצמית בהתמודדות עם מחלתם, אצל אלה היא עשויה לאזן את חידוש התאים תוך סילוק המידע “החולה” הטמון בהם, לעומת זאת, לאנשים שאינם עושים תהליכי-מודעות ונמצאים במקום קורבני עקב מחלתם, היא עשויה להעצים את התחושות הקשות ואת תגבור יצירת התאים הסרטניים. לכן, בכל מקרה בו יש אי-ודאות רצוי להמנע.