רודוקרוסייט Rhodochrosite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מראה: הצבעים העיקריים הם ורוד ולבן. הורוד מופיע בגוונים שונים, מבהיר ועד חזק עם גוון אדום. מופיעים בתוכה לעיתים  גם אדום, חום, קרם, כתום, צהוב ולבן. יש בה אנרגיה מעגלית שמתבטאת בעיגולים לבנים, לעתים די סימטריים, או פסים מעוגלים. בני שבט האינקה העתיק (תרבות אינדיאנית מדרום אמריקה בת 3000 שנה) שילבו אותה בטקסים שונים שלהם. היא נקראה בפיהם “רוזה דל-אינקה” (שושנת האינקה). נחשבת לאבן יקרה.

מידע גימולוגי: רודוקרוסייט הוא שם של משפחת מינרלים עמם נמנית גם הרודונייט. ההרכב הכימי: MnCO3 שילוב של מוליבדן, חמצן ופחמן. ההתגבשות הקריסטלית הקסהגונלית-משושה מופיעה באופן חיצוני בצורה גושית או מעוינת ולעיתים רחוקות במושבות. משקלה הסגולי 3.6 גרם לסמ”ק. הקשיות נמוכה: בין 3.5-4.5 דומה לרודונייט שהיא אבן אחות, ולעיתים מתבלבלים ביניהן. יש הבדל משמעותי ביניהן במחיר לטובת הרודוקרוסייט, שהיא גם פחות נפוצה.

שימוש אנרגטי: האנרגיה שלה אינטנסיבית באופן יחסי, השילוב של אדום ולבן יוצר ורוד, שנחשב לצבע המבטא רגש. זוהי אחת האבנים המתאימות ביותר לטיהור צ’קרת הסולר. מצוינת למדיטציה. בגוונים האדומים שלה ניתן להשתמש גם על צ’קרות הבסיס והמפשעה. עוזרת לשחרר מתח רגשי וללמד את הגוף לנשום נכון. מסייעת לחזק את החיבור לעצמי העליון.

היבט רגשי-רוחני: אבן של אהבה: מגבירה אהבה עצמית ומחזקת זהות עצמית ואיזון בנושאים של לב. אפשר להשתמש בה כדי להתמקד בייעוד הנשמה ולהבין טוב יותר מהי מטרת חייו של אדם. לאנשים שאין להם זוגיות או נמצאים בזוגיות שאינה מתאימה להם תעזור למשוך אהבה חדשה לחייהם.

היבט מנטלי: מגבירה מודעות ומחזקת זכרון ואינטלקט. בתהליכי-מדיטציה עוזרת להגביר את האכפתיות לחברה ולפלנטה בכלל. מסייעת להגביר את המודעות לנושאים אקולוגיים. מגבירה אכפתיות לרגשות הזולת. מצוינת למטפלים לסוגיהם, נפלאה לחידוד החוש האסתטי ומתאימה למעצבים למיניהם, מאפרים, מלבישים, תפאורנים ויועצות-יופי.

היבט פיזי: עוזרת לשמור על איזון ובריאות הגוף כרפואה מונעת. טובה להפרעות שונות בלב הפיזי. משמשת לטיפול בבעיות נשימה וריאות, כיב-קיבה (אולקוס), הפרעות-עיכול ובחילות  של הריון, תעזור להפחיתן ביחד עם תרגול מחשבות חיוביות בעת ההריון. טובה לסובלים ממחלת-נסיעה או אסטמה. מקילה על ברונכיט. טובה לסוגיות שונות של עיכול כרפואה מונעת, בעיקר כשמערכת העיכול חלשה, מחזקת את דפנות המעיים. טובה לסוכרת.