רודונייט Rhodonite

מראה: הצבע הוא ורוד אטום בגוון שנע בין חיוור לוורוד עז. יש עליה לרוב כתמים אפורים או שחורים ולעיתים רחוקות יותר לבנים. מתגבשת בגושים בצורות שונות. מקור השם במילה היוונית “רודוס” שפירושה: “צבוע בוורוד”. מרבים ללטש אותה כקבושון (מבנה דמוי-כיפה).

מידע גימולוגי: שייכת למשפחת הרודוקרוסייט הכוללת את הרודוקרוסייט והרודונייט. חצי שקופה עד אטומה. ההרכב הכימי: MnSiO3 שילוב של מנגן, סיליקה וחמצן. הקשיות הממוצעת 6.המשקל הסגולי 3.5 גרם לסמ”ק, התגבשות קריסטלית טריקלינית (3 צירים באורך לא שווה בזוויות קהות זה לזה). מקורה בעיקר מאוסטרליה, דרום-אמריקה והודו.

שילובים ושימוש אנרגטי כללי: כאבן ורודה היא נוגעת בעיקר בנושאים רגשיים. משתלבת בצורה נפלאה עם אבנים רבות אחרות, בין אם מדובר במערך, תכשיט, מדיטציה או נשיאה.

היבט רגשי:
מתדרת לצ’קרת הלב. מחברת את נושא האהבה למציאות הארצית ומאפשרת להכניס אנרגיה של אהבה לפעולה הכי פשוטה, ויומיומית ובאופן כללי למישור הפיזי. תומכת רגשית כשיש קושי במערכת יחסים. ניתן לשאת או לענוד אותה כשרוצים לשמור על הלך-רוח אוהב במהלך היום. מצוינת לעבודה על יחסים מכל הסוגים, גם בין ילדים והורים. הרודונייט האדומה עוזרת  למצבי תשישות וחוסר-אנרגיה, בעיקר אם הם תוצאה ל טראומה רגשית.

היבט מנטלי: כשסובלים מערך עצמי נמוך ניתן לחבר אותה עם סיטרין במערכי-קריסטלים או בנשיאה. עוזרת להביע עמדה ואף להתנגד נמרצות, ולעשות זאת מתוך מקום של אהבה וקבלה לזולת. כשיש קושי להיות אובייקטיביים ולהתנהל נכון בתוך מערכות יחסים  הרודונייט תעזור להיות יותר ממוקדים, פחות דאוגים וכתוצאה מכך לתפקד טוב יותר מול הזולת.

היבט חברתי כלל-עולמי: ניתן להשתמש בה בהתכווננות לשלום פלניטרי (כלל-עולמי). עוזרת להבין ברמת הפרט וברמה קבוצתית את חשיבותן של אהבה, חמלה והתחשבות בין אדם לחברו. ברמה הגלובלית עוזרת להבין איך הרמוניה בין הפרטים תביא לשלום כללי.

שימוש פיזי: הרודונייט מתדרת אהבה טהורה שהיא הכוח המרפא החזק ביותר. אפשר להניחה על כל מקום בגוף, מעל מקומות חולים פיזית או מעל רקמות כדי להעביר אל התאים תנודות של אהבה. כמו הרודוקרוסייט טובה לבעיות-נשימה שונות. מרגיעה מיחושים כתוצאה מדלקות-פרקים. ניתן להקל בעזרתה על כאבי-לב נפשיים ולעיתים אף תשפר את הרגשתם הפיזית של חולי-לב. עשויה להרגיע במצבי ורטיגו (סחרחורות שונות שמקורם בפחדים לא-מודעים).