רובי Ruby

תיאור כללי ומראה:  הצבע הוא אדום בגוונים שנעים בין  ורוד לסגול. אחת מאבני החן היקרות ביותר הקיימות: כשהיא באיכות גבוהה היא עשויה לעלות יותר מיהלום איכותי. אחת מאבני החושן, מייצגת את שבט ראובן. מוזכרת  בתנ”ך כ”אודם”. מרבה להתגבש עם אבנים נוספות: זויסייט, שצבעה ירוק בקבוק עם נקודות שחורות. ופושסייט, סוג של מיקה ירוקה. (מידע בנפרד על שתי אבנים אלה ניתן למצוא באתר) וכן עם קיאנייט וקריסטל-קוורץ.

מידע גימולוגי: שייכת למשפחת הקורונדום, הכוללת שתי אבנים: רובי, שצבעה אדום, וספיר שמופיעה בכל יתר הצבעים.  כלומר: אם אבן קורונדום היא אדומה היא מוגדרת כרובי, בכל צבע אחר, היא מוגדרת כספיר. שקופה עד אטומה לחלוטין. צורת ההתגבשות הקריסטלית הקסהגונלית-משושה והיא מתגבשת לרוב בפריזמות מאורכות בצורת משושה.  ההרכב הכימי: Al2O3  אלומיניום וחמצן. המשקל הסגולי 4 גרם לסמ”ק והקשיות 9 בסולם שבין 1-10. באבני רובי איכותיות קיימת לעיתים תופעת הכוכב, וכשמלטשים אותה בצורת קבושון (כיפה) תיראה בה תנועה זזה של אור בצורת נקודה ששולחת שש קרניים. תופעת הכוכב קיימת בעיקר באבני הרובי שמקורן במזרח הרחוק והן בדרך כלל אבני הרובי היקרות יותר.

שימוש אנרגטי כללי: מסמלת אצילות ואליטיזם. עוזרת לשחרור חסימות, חרדות קדומות ופחדים. מסייעת לעורר ולחזק את האינטואיציה, עוזרת למשתמש בה להביע עצמו בצורה ברורה יותר ולשפר עמדות בעימותים וויכוחים, עוזרת להיות יותר מעודנים ומתחשבים ופחות גסים. אבן שפע שעוזרת להתחבר ליכולת האנושית הטבעית לחיות ברווחה ובעושר.

היבט רוחני: אחת האבנים הטובות ביותר לצרף לתהליכי שחזור אחורה, לתקופה מוקדמת יותר בחיים אלה וגם לגלגולים קודמים. עוזרת להתאזן ולחזור לפרופורציה כשמתעוררים רגשות סוערים. מבין האבנים האדומות, היא נחשבת לרוחנית ביותר.

היבט רגשי: מסייעת לשחרר פחדים ראשוניים  תוך איזון הצ’קרות התחתונות. עוזרת לראות את האמת האישית. מצוינת כשעובדים על נושאים רגשיים הקשורים לבית הגידול. נפוצה מאד באוכלוסייה החרדית, נחשבת כאבן טובה לשמירה על הזוגיות ועל יציבות כלכלית.

היבט פיזי: מפעילה וממריצה פיזית. מחזקת מרץ וחיוניות. מחזקת ומחייה את הגוף הפיזי ומומלצת לסובלים מחולשה או עייפות. היא אינה מומלצת לאנשים תוקפניים באופיים. אפשר להשתמש בה בזמן מחזור לא סדיר גם אם הוא חזק מדי, כמובן שחשוב להיות קשובים כי לא תמיד תתאים במקרה זה. נשים מסוימות מתחברות לאנרגיה שלה (בעיקר בענידה כתכשיט) בזמן הריון. ההמלצה לשימוש בה בעת הריון אינה חד-משמעית וחשוב שהאישה ההרה תהיה קשובה לעצמה ותראה אם האבן מיטיבה איתה, מאחר ובזמן הריון האינטנסיביות שלה עשויה לגרום לעיתים לאי-נוחות. מצוינת לחוסר האיזון האנרגטי בגיל המעבר. עשויה להקל משמעותית על תופעת גלי-החום.

 קישור למחיצה של הפושסייט באתר

קישור למחיצה של הזויסייט באתר