רובי עם פושסייט Ruby with Fuchsite

תיאור כללי ומראה: אבן מרהיבה ביופיה בצבעי ירוק-בהיר המנוקדים בכתמים אדומים כהים שצורתם לרוב משושה.  פעמים רבות המשושים האדומים עטופים במעטה של לבן בהיר יפהפה. זהו שילוב בין הפושסייט, שהיא סוג של מיקה ירוקה, לרובי האדומה. היא פופולרית מאד בקרב אספנים וכן בענידה כתכשיט. בעיקר מרהיב לראות כדורים מלוטשים של רובי-פושסייט שמחירם רב יחסית.

מידע גימולוגי: זהו שילוב בין שתי אבנים ולכן הנוסחה אינה אחידה, לרוב הכמות של הפושסייט רבה יותר והאלמנטים שלה משפיעים יותר. הנוסחה של הפושסייט: KAl2(AlSi3O10)(F,OH)2 ושל הרובי: Al2O3. הקשיות של הפושסייט נמוכה יחסית: 2-3 בסולם של 1-10 לעומת הקשיות של הרובי שנחשבת כאחת האבנים הקשות הקיימות: דרגה 9, מאזנת מעט את הפושסייט אך עדין מדובר באבן שבירה יחסית ויש לקחת זאת בחשבון כשעונדים או משתמשים בה. המבנה של הפושסייט אורטהורומבי ושל הרובי הקסהגונלי. המקור בעיקר מאסיה (הודו, פקיסטן), ואמריקה (ארה”ב וברזיל).

שימוש אנרגטי כללי: הרובי עשויה להרגיע מקרי עודף אנרגטי וחוסר כאחד. הפושסייט הירוקה מתדרת באופן טבעי לנושאי הלב. השילוב ביניהן יוצר אבן לב קלאסית. טובה לסוגיות של שיתוף פעולה בכלל ומשמשת סימבול לזוגיות נכונה וטובה מכל הסוגים. מתאימה לעבודת מודעות ברמה קבוצתית וקהילתית. אהובה באופן מיוחד על ילדים שמתחברים אליה בקלות רבה ורואים בה אבן קסמים.

היבט רוחני:  הפושסייט, כמו הרובי, מכוונת את המשתמש בה לעבודה רוחנית חזקה תוך שמירה על איזון בפיזי. כך שהחיבור בין שתי אבנים אלה נותן תמריץ לעבודה רוחנית וכל תהליך התפתחותי יודגש כשהיא מצורפת אליו. אפשר לומר שהיא מעין כלי-עבודה להתפתחות מודעת. מצוינת למדיטציה.

היבט רגשי: משפיעה על הגוף הרגשי. בעצם התגבשותה היא מביאה איתה מהות של שיתוף פעולה ולכן מתאימה לכל נושאי השיתוף והזוגיות, בין אם מדובר בחיבור ברמה המקצועית ובין אם חיבור רומנטי ואינטימי. מצוינת למיסוס והסרת חסימות מאיזור הלב, בעיקר כאלה שמפריעות להפתח ולהתפתח רגשית.

שימוש פיזי: עוזרת להירדם בקלות ולישון שינה רציפה. מחזקת באופן כללי את המערכת כולה ומצוינת כרפואה מונעת. תומכת בתקינות פעולתו של הלב הפיזי: מאזנת אותו ומעודדת זרימת דם תקינה.