קריסטל-קוורץ Quartz-crystal / clear-Quartz

תיאור כללי ומראה: “קריסטל-קוורץ” היא אבן הקוורץ השקופה חסרת-הצבע. מתגבשת במבנים משושים הנקראים “גנרטורים”, לרוב במושבה העשויה מגבישים בודדים הנקראים “גנרטורים” (מחוללים). היא עושה שיתופי-פעולה רבים עם מינרלים אחרים, ולא פעם מהווה את המצע למושבות של אבני קוורץ אחרות כמו סיטרין וסמוקי-קוורץ. לעיתים מופיעים בתוכה עננים-ערפיליים, ולפעמים שברים פנימיים היוצרים בתוכה תצורות של קשתות. רבים סבורים שהיהלום המוזכר בחושן הכהן הגדול בתנ”ך הוא בעצם קריסטל-קוורץ.

מידע גימולוגי: לרוב שקופה, אך עשויה להיות גם חצי שקופה ולעיתים רחוקות אטומה. ההרכב הכימי: SiO2 סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה. בהתגבשות שלה נוצרים שיתופי פעולה רבים, היא מתגבשת פעמים רבות בתוך מערות (גאוד). הקשיות הממוצעת היא בדרגה 7 בסולם של 1-10. נפוצה מאד ומתגבשת באיזורים שונים ורבים בעולם.

שימוש אנרגטי: בעיקרה היא אבן מתגברת בעלת אנרגיה צלולה וגבוהה. כאבן לבנה/חסרת-צבע היא מתדרת את כל אורכי התדרים ומהדהדת לכל הצבעים והצ’קרות. מלווה נפלאה להתפתחות רוחנית בכל שלביה, ממריצה מחזקת באופן כללי את אנרגיית הגוף הפיזי. מקשרת בין המימד הפיזי למחשבתי ומעניקה טוהר למחשבה ולרגש. נותנת תמיכה וחיזוק כשסובלים מחוסר יציבות רגשית או מושפעים באופן מוגזם מאנרגיות חיצוניות. מצוינת למדיטציה. ניתן להשתמש בה על-מנת להעצים פעולתם של קריסטלים שמונחים על הגוף במערך וכן ישנם מערכים מיוחדים של אבני קוורץ שמחזקים, ממקדים ומרגיעים. עשויה ולהשפיע בצורה חיובית גם על בעלי חיים וצמחים.

שינוי במראה האבן תוך כדי שימוש בה: אחת התכונות המדהימות ביותר במפגש איתה היא שלעיתים במהלך הזמן, חל שינוי במצבה הפנימי של האבן, ערפילים עשויים להופיע ולהעלם. תופעה זו מתרחשת לרוב בגנרטורים אישיים (אבן אישית מה משתמשים מטפלים בקריסטלים). ישנם פירושים רבים לתופעה שעשויה לנבוע משיקוף התהליך של מי שמשתמש בה.

שימושים בהיסטוריה: מוזכרת בתרבויות עתיקות רבות כמו אטלנטיס ולמוריה, התרבות הטיבטית, הבודהיסטית, מצרים העתיקה, רומא העתיקה, האבוריג’ינים באוסטרליה, תרבות המאיה ועוד… משמשת למטרות שונות של הילינג, כקמע, ככלי לריטואלים בטקסים דתיים, להעלאת המודעות ולתקשור. כדור הבדולח ה’קלאסי’ עשוי מקריסטל-קוורץ.

שימוש תעשייתי: היא משדרת אנרגיה ב”פולסים” קבועים. תכונה זו שלה מאפשרת לבנות מנגנון מדויק שיוכל להראות את השעה ולמעשה שעוני-הקוורץ נקראים כך על שמה של האבן. משתמשים בקריסטל-קוורץ במגוון נרחב של שימושים נוספים בתעשייה, כמו:  חשמל, אלקטרוניקה ואופטיקה.

שימוש פיזי: נותנת חיזוק אנרגטי לגוף ולנפש ומחזקת את המערכת החיסונית. יש להמנע מלהשתמש בה כשחולים בסרטן מאחר והיא אבן מתגברת והסרטן היא מחלה שמהותה תגבור ביצירת תאים (במקרה של סרטן כן ניתן להשתמש בסמוקי-קוורץ).

מושבה: אוסף של גנרטורים יחידים שצומחים ומתגבשים על מצע משותף. על פי רוב הגבישים באותה מושבה דומים מבחינת המתווה הכללי, כשכל אחד מהם פונה לכיוון הייחודי לו, המושבה של הקריסטל-קוורץ מסמלת מושבה אנושית: יחידים שדומים זה לזה החולקים קרקע משותפת כשלכל אחד מהם ייחודיות משלו. למושבה יש יכולת לנקות ולמוסס אנרגיות צפופות. כשמניחים מושבה גדולה בחדר, יש ביכולתה לטהר באופן קבוע את החלל, כמו כן ניתן להשתמש בה לניקוי אנרגטי של חפצים: אחת הדרכים לטהר קריסטלים ותכשיטים היא הנחתם על מושבת קריסטל-קוורץ. המושבה מנקה את עצמה ולכן אינה זקוקה לטיהור אנרגטי, אפשר להסתפק בלנקותה מאבק מפעם לפעם.

גנרטור (מחולל) : מבנה של שש צלעות טבעיות המתאחדות בקצה ע”י קודקוד משותף שנקרא חוד (פוינט). קיימים גנרטורים דו-חודיים (קצה בכל צד) ותאומים, שניים המשתפים ביניהם צלע (מידע בהמשך). גודלם ממילימטרים בודדים עד מטרים ספורים. מקור השם במהות האבן כמחוללת ומפעילה את כוח היוניברס. לגנרטורים שימושים שונים: החל מגנרטור אישי, גנרטור חד-חודי שלא עבר ליטוש או החלקה וגודלו כגודל כף-יד, המשמש למטפל בקריסטלים לאבחון, מיסוס והעברת אנרגיה, בגנרטורים קטנים יותר משתמשים לחיזוק אבנים במערך טיפולי. ניתן לתכנת גנרטור (לשלוח לתוכו אנרגיה תוך מדיטציה כדי שתהדהד). ניתן לקרוא על גנרטורים לתכנות ולשימוש במערך סביב הגוף באתר “כוכב ארבע-הרוחות” www.cmw-kit.com ערכה, המכילה מספר גנרטורים איתם ניתן לעשות תהליכים של תכנות ומערך.

גנרטור דו-חודי (דאבל-פוינט): אין לו בסיס והוא מכיל שני חודים, אחד בכל קצה. מסמל איחוד בין קצוות. האנרגיה שלו חזקה יחסית ובזכות יכולת ההמסה שלו ניתן להשתמש בו למוסס מתח, בין היתר להחלקת קמטים הנוצרים ממתח על-ידי הנחתו עליהם. מאפשר להכנס לרגיעה ומחבר בין השכלי והרוחני. משתמשים בו לעבודה בטלפתיה בין שני אנשים (העברת וקליטת מסרים באמצעות המחשבה). קיימת אבן שנקראת “יהלום הרקימר” (ר’ מחיצה נפרדת) שהיא קריסטל-קוורץ שמופיעה כמעט תמיד תמיד בגנרטורים דו חודיים.

גנרטור תאומים: שני גנרטורים המשתפים צלע בצמיחה משותפת. מסמל זוגיות, חברות ואיחוד בין זכרי ונקבי. או כל חיבור בין שתי נשמות קרובות. מסמל את החיבור לאחדות האמיתית. לכל קריסטל כזה  עשויה להיות משמעות שונה, סובייקטיבית למשתמש בה.

קישורים רלוונטיים:

קישור למחיצה הכללית  של הקוורץ

קישור למחיצה של הטורמלין-קוורץ