קריסטל-קוורץ–תות Strawberry Crystal Quartz

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מראה ומידע כללי: זהו גביש קוורץ שאינו נפוץ. מדובר באבן לבנה-שקופה שעליה דוגמאות שונות בצבע תות: ורוד בהיר או כהה, לעיתים נראה כמעט אדום. אבן שקופה עד חצי שקופה. לעיתים מכנים אותה בשם “שרי-קוורץ” או ‘קוורץ הדובדבן’, (Cherry-Quartz), אך חשוב לדעת ש”קוורץ הדובדבן” הוא קריסטל מעבדה ורק לעיתים רחוקות הכוונה היא לקריסטל התות. זוהי  אבן עתיקה מאד המוזכרת גם בחומר הכתוב על היבשות האבודות אטלנטיס ולמוריה, תרבויות מפותחות שרמת ההתפתחות הרוחנית של תושביהן היתה מאד גבוהה. חלק גדול מהאבנים שניתן למצוא כיום נוצרו בטבע, אך יש גם לא מעט אבנים שמוגדרות כ’קריסטל-תות’ שנוצרו במעבדה. לכן, כשקונים אבן או תכשיט מקריסטל זה שמחירו גבוה יחסית, כדאי לשאול וכן להשתדל לקנותו בחנויות אמינות.

מידע גימולוגי: זהו קריסטל-קוורץ שהתגבש יחד עם ברזל מחומצן. כמות הברזל אינה מספקת כדי לשנות את הנוסחה, לכן הנוסחה היא: SiO2 סיליקה וחמצן. הקשיות הממוצעת 7 בסולם של 1-10 והמבנה הפנימי הקסהגונלי משושה.

שימוש אנרגטי: הקריסטל קוורץ היא אבן מתגברת שהתדר שלה מתאים לכל הצ’קרות, אך קוורץ התות בשל צבעה הורוד התדר שלה מהדהד בעיקר לסוגיות רגשיות של הלב. היא מתגברת ומחזקת אנרגיה של אהבה שמהדהדת אל יתר חלקי המערכת האנושית ועל-ידי כך מחברת את האדם בצורה חזקה לאהבה לעצמו, לחיים ולזולת. לצורך עבודה התפתחותית רצינית יתחברו אליה בדרך כלל אנשים בעלי נשמה מפותחת שנמצאים בחייהם הנוכחיים בנתיב של התפתחות רוחנית. לאנשים בתחילת הדרך יהיה קשה להכיל אותה, והם ימנעו ממנו או ישתמשו בה לצורך חיזוק בנושאים רגשיים.

היבט רוחני: עוזרת למשתמש בה להתחבר דרך מרכז הרגש לייעוד שלו ולסיבה בגללה הגיע לחיים הנוכחיים. לאלה שמוכנים לכך מבחינת התהליך שלהם היא עוזרת בתהליכים רוחניים כמו חיבור לחיים קודמים לצורך הבנה רחבה יותר של התמונה הכללית. בהיבט הרחב יותר, האבן מאפשרת לאלה המוכנים לכך לקבל ולהבין את המציאות הנוכחית ולרכוש כלים שיאפשרו מתוך הבנה זו ליצור מציאויות חדשות.

שימוש פיזי: מתגברת את הלב הפיזי ולאנשים עם בעיות בלב הפיזי כדאי לבדוק אם נכון להשתמש בה. עשויה להיות טובה במקרים של לחץ דם נמוך אך בשל נטייתה לתגבר רצוי להמנע ממנה במקרים של לחץ דם גבוה.