קריסטל-קוורץ–תות Strawberry Crystal Quartz

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מראה ומידע כללי: זהו גביש של אבן קריסטל-קוורץ לבנה-שקופה שעליה דוגמאות שונות בצבע תות: ורוד בהיר או כהה, לעיתים כמעט אדום.  לעיתים מכנים אותה “שרי-קוורץ” או ‘קוורץ הדובדבן’, (Cherry-Quartz), שהיא קריסטל מעבדה. מוזכרת גם בחומר הכתוב על היבשות האבודות אטלנטיס ולמוריה.  כשקונים אבן או תכשיט מקריסטל זה שמחירו גבוה יחסית, כדאי לשאול וכן להשתדל לקנותו בחנויות אמינות.

מידע גימולוגי: זהו קריסטל-קוורץ שהתגבש יחד עם ברזל מחומצן. כמות הברזל אינה מספקת כדי לשנות את הנוסחה, לכן הנוסחה היא: SiO2 סיליקה וחמצן. הקשיות הממוצעת 7 בסולם של 1-10 והמבנה הפנימי הקסהגונלי משושה.

שימוש אנרגטי: הקריסטל קוורץ היא אבן מתגברת שהתדר שלה מתאים לכל הצ’קרות, התדר הוורוד של קוורץ התות מהדהד לסוגיות רגשיות של הלב. מתגברת ומחזקת אנרגיה של אהבה שמהדהדת אל יתר חלקי המערכת האנושית ועל-ידי כך מחברת את האדם בצורה חזקה לאהבה לעצמו, לחיים ולזולת. לצורך עבודה התפתחותית רצינית יתחברו אליה בדרך כלל אנשים בעלי נשמה מפותחת שנמצאים בחייהם הנוכחיים בנתיב של התפתחות רוחנית.

היבט רוחני: עוזרת למשתמש בה להתחבר לייעוד שלו ולסיבה בגללה הגיע לחיים הנוכחיים. עוזרת בתהליכים רוחניים כמו חיבור לחיים קודמים לצורך הבנה רחבה יותר של התמונה הכללית. בהיבט הרחב יותר, האבן מאפשרת לאלה המוכנים לכך לקבל ולהבין את המציאות הנוכחית ולרכוש כלים שיאפשרו מתוך הבנה זו ליצור מציאויות חדשות.

שימוש פיזי: מתגברת את הלב הפיזי ולאנשים עם בעיות בלב הפיזי כדאי לבדוק אם נכון להשתמש בה. רצוי להמנע ממנה במקרים של לחץ דם גבוה.