קרוסייט Cerussite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: מתגבשת לרוב במושבות של גבישים מאורכים שיוצרים תצורות גיאומטריות מעניינות, לעיתים שתי וערב מרושת. הצבע הוא לרוב לבן או שקוף חסר-צבע, אפור, ולעיתים בגוון ירקרק או כחלחל. השם נובע מהמילה הלטינית ‘קרוסה’ שפרושה: ‘עופרת לבנה’. היא אינה נפוצה. יש איזכורים לגביה בחומר כתוב מהמאה ה-16, מרבצים שלה נמצאו באירופה, בעיקר בסקוטלנד, אוסטריה, איטליה וצ’כיה וגם בארצות הברית ובדרום-אפריקה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: PbCO3 כוללת: עופרת, פחמן וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הוא אורטהורומבי ובמקרה של הקרוסייט נותן פריזמות מרובעות. אבן רכה בעלת נטייה להשבר, הקשיות היא 3-3.5 בסולם של 1-10. כבדה יחסית ומשקלה הסגולי: 6.58 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי כללי: זוהי אבן שמייצגת תהליכי אלכימיה, שהם בעצם תהליכים קסומים של שינוי שלא ניתן להסבירם מדעית. מצוינת למדיטציה, מתגברת את כמות אנרגיית האור בהילה כשאוחזים, עונדים או מניחים אותה על הגוף. מייצגת קסם.

היבט רוחני: האבן מגלמת במבנה שלה היבטים שונים של גיאומטריה מקודשת, שהיא השפה הרוחנית היקומית הגבוהה ביותר. טובה לליוויי תהליכים אישיים של שינוי, החל מהרמה הרוחנית אל תוך חיי היום יום.

שימוש חשיבתי: הנוכחות שלה עוזרת לאזן את המחשבות, הרישות שלה מהדהד אנרגטית ומסייע לראות את המציאות בצורה צלולה וברורה. היא עוזרת לחזק את הפרופורציות. הנחת מושבה שלה על שולחן עבודה עשויה להועיל לתהליכי המחשבה של העוסקים במקצועות הדורשים חשיבה ריאלית: פיסיקאים, מתמטיקאים, סטטיסטיקאים וכו’.

שימוש רגשי נפשי: עוזרת לאזן את הגוף הרגשי, ומגבירה שמחה פנימית ויצירתיות. מדיטציה איתה עוזרת להתבונן בראייה רחבה בעיקר על מצבים שמובילים לכעס ודכדוך ולעשות התמרה לאותם רגשות קשים, מה שעשוי לחזק את המוטיבציה לעשייה.

שימוש פיזי: עוזרת לאזן את המוח הפיזי, להרגיע או להעצים את פעולתו בהתאם לצורך. מצוינת להפרעות קשב בכל גיל  (Add/Adhd) אחיזתה מפעילה פיזית את הצ’קרות השונות ומחזקת את זרימת אנרגיית האור דרכן. שימוש בה לאורך זמן מעודד את הגוף להגיע למשקלו האופטימלי, בעיקר במקרים של עלייה במשקל שנגרמת עקב בעיות רגשיות.