קקוקסינייט Cacoxenite

תיאור ומראה: צבעה לרוב צהוב, זהוב או חום, מתגבשת במושבות עגולות המורכבות מגבישים מחטיים הנראות כמו קיפודים, לעיתים מתגבשות fnv מושבות כאלה על משטח של סלע או אבן. כמו-כן מרבה לעשות שיתוף פעולה עם אבני קוורץ, בעיקר קריסטל-קוורץ ואמטיסט. יוצרת שיתופי פעולה בהם היא מתגבשת בתוכן, בצירוף הזה היא נראית לרוב כמו חוטים זהובים או חומים בתוך המינרל השקוף ומרבים להתבלבל בינה לבין הרוטיל. משתמשים בה לרוב בענידה כתכשיט, לראשונה התגלתה והוגדרה בשנת 1825. היא אחד משבעת המינרלים המרכיבים את האבן הייחודית “סופר שבע” (סופר-סבן). מקור השם מהשפה היוונית והפירוש הוא: “אורח שגוי”, שם זה ניתן לה בגלל יחסי-הגומלין בין שניים מהיסודות המרכיבים אותה: זרחן וברזל, נותני השם טענו שהזרחן, המהווה כשמינית מהתרכובת, פוגם באיכותו של הברזל המהווה כרבע ממנה.

מידע גימולוגי: שילוב של: חמצן, ברזל, זרחן, אלומיניום ומימן. נוסחה: (Fe2+18.75Al6.25(PO4)17O6(OH)12•75(H2O מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי הקסהגונלי-משושה, הקשיות היא בין 3-3.5 בסולם של 1-10. המשקל הסגולי הממוצע 2.84 גרם לסמ”ק. במקור מצפון אמריקה (אריזונה) ודרום אמריקה (ברזיל).

שימוש אנרגטי כללי: היא נדירה, ובשימוש בה להתפתחות אישית בהחלט לא מגיעים אליה במקרה. היא מתניעה תהליכי מודעות עצמית ומעודדת קבלה בברכה של שינויים בחיים. עוזרת להכניס לתוך לשדה האנרגטי של המשתמש בה אנרגיות גבוהות ולקרקע אותן. גורמת להתחדשות בכל הרמות: פיזית, רגשית ורוחנית ומעודדת התחדשות גם של התאים הפיזיים וגם של הרבדים היותר מעודנים. אפשר לכנותה: “אבן מעיין הנעורים”, מאחר ואחד הדברים שקורים בזכותה הוא שהגיל הכרונולוגי מפסיק להיות משמעותי, וההתנהלות הפנימית והחיצונית הופכת להיות כזו שאינה מותנית בגיל.

היבט רוחני: נותנת עזרה ומוטיבציה לקחת את הצעד הבא בהתפתחות הרוחנית כשהזמן מתאים לכך. במקרים כאלה כדאי במיוחד לענוד אותה כתכשיט ולהשתמש לשם כך בגרסתה המשותפת עם אמטיסט או במסגרת ה”סופר-סבן”.

שימוש רגשי נפשי: מחוללת הרמוניה בין הרמה הפיזית והרמות המעודנות יותר. עוזרת במיוחד לאלו שחשים תקועים בין האגו להדרכה הגבוהה שלהם. האנרגיה שלה מחוללת תהליך ניקוי עמוק ועמיתי של ספיחים וחסימות אנרגטיות שמונעים מהמשתמש להיות מחובר לעצמו. עוזרת לעשות בחירה בין עיקר וטפל מבחינת מערכות יחסים ותומכת בתהליך של שחרור מערכות יחסים שאינן מתאימות יותר מהמציאות על מנת לפנות מקום לאחרות, נכונות יותר.

שימוש פיזי: מאזנת סוגיות עיכול מכל הסוגים, יכולה להרגיע קיבה עצבנית ולאזן את הבטן במקרה של קלקולי קיבה שונים, בעיקר כאלה הנובעים מחוסר-שקט פנימי.