קלציט ספקטריה – ספטריאן Septaria Nodule

תיאור כללי ומראה: אבן עתיקה שגילה מוערך בין 50 ל-70 מיליון שנה. מוכרת גם בשם “ספטריאן” ולעיתים מכנים אותה “אבן הדרקון”. זוהי תופעה שמקורה באיזורים בהם היתה בעבר פעילות וולקנית שכתוצאה ממנה נוצר מבנה כדורי של גאוד (מערה). כתוצאה מסדקים במבנה הסלעי זרמו פנימה והתגבשו עם השנים המינרלים קלציט צהובה-דבש, באריט לבנה-שקופה וארגונייט חומה. הרקע הוא של משטח סלעי. נוצר מבנה מעוגל ובו שילוב של משטח אפור שסביבו מסגרת חומה על רקע צהוב (הקלציט). לרוב מחליקים את הספקטריה עד שנוצרת צורה כדורית, אך ניתן להשיגה גם בצורה גולמית.

מידע גימולוגי:
 באבן מיוחדת זו נוצר שילוב של תכונות הקלציט עם הארגונייט, הבאריט והסלע איתו היא מתגבשת. הקלציט נוצרת בתוך מים. הנוסחה הכימית שלה CaCO3 כוללת קלציום (סידן), פחמן וחמצן. דרגת הקשיות נמוכה: 3  ומבנה ההתגבשות הפנימי הקסהגונלי-דמוי משושה. המקור ממדגסקר ואיזורים שונים בארה”ב. הארגונייט דומה מאד לקלציט בתכונותיה ועשויה מאותם יסודות. הבאריט עשויה מבריום וסולפור והמשטח הסלעי עשוי מחומרים משתנים, כך שלא ניתן לתת מאפיינים גימולגיים קבועים.

שימוש אנרגטי: כדרכן של אבני הקלציט הספטריה היא אבן מתגברת המתאימה עצמה לצרכיו של המשתמש בה לטובתו הגבוהה. למרות שצבעיה אינם מהמגזר הכחול, יש לה השפעה מפרה וחיובית על צ’קרת הגרון כך שהיא מצוינת לעומדים מול קהל, משפיעה על הכריזמה והאנרגיה של המדבר כך שהקהל מרגיש שהוא מדבר אישית וספציפית לכל אחד מהם. מתאימה לטיפול עצמי בהילינג, על ידי אחיזתה ביד או הנחתה על הגוף עם או בלי אבנים נוספות. מחזקת גמישות בכל הרמות: פיזית, רגשית ומחשבתית.

היבט רוחני: מייצגת חיבור חזק וראשוני לאדמה.מבטאת חיבור חזק לגיאומטריה מקודשת. עוזרת בתהליכים של חניכה פנימית, מחברת לתהליכים של סדר פנימי יסודי המביא ליצירת שינוי.

שימוש רגשי: אבן מרגיעה במהותה, במיוחד כשמדובר במצבי רוח תנודיים. טובה גם לחולי נפש ועשויה לשמש כרפואה מונעת מפני התקפים פסיכוטיים שונים.

שימוש מנטלי: מחזקת אסרטיביות ויכולת קבלת החלטות. מקלה על ראייה, קבלה ופתרון של מצבים שונים. מתאימה עצמה למשתמש בה גם ברמות אחרות, למשל: כשאוחזים בה מתוך התכוונות לשמור על הפרטיות האנרגיה שלה עשויה לכסות את המשתמש כך שיווצר פחות עניין להתקרב אליו. אפשר לקרוא לה במובן זה ‘אבן הפרטיות’.

היבט מקצועי: טובה עבור מטפלים בהילינג. במיוחד טוב לאחוז אותה ולעשות בעזרתה מדיטציה שכיש חוסר ודאות לגבי מה נכון לעשות בהמשך הטיפול עם מטופל מסוים, תשובות מדויקות ומנחות עשויות להגיע. מצוינת לעבודה קבוצתית מאחר והעוצמה שלה תורמת להדהוד אנרגטי המשפיע על תודעת רבים.

היבט פיזי: נותנת חיזוק לגוף הפיזי, בעיקר מחזקת את הסחוסים והעצמות. כשיש בעיה פיזית כלשהי, אחיזה בה עשויה להזרים מידע לגבי מהות הבעיה.