קלצדוני (קלצדונייט) Chalcedony

תיאור ומידע כללי: מקור השם בעיר הנמל הטורקית קלצון. אבן עתיקה יחסית, בעברית ידועה גם בשם כדכוד. הקלצדוני היא תת-משפחה של משפחת הקוורץ. מופיעה במגוון צבעים אך נפוצה במיוחד בכחול-סגלגל. עושה שיתופי פעולה רבים עם  מינרלים אחרים כמו:  אבני אגת,אוניקס, ג’ספר, אופל, עץ-מאובן, ובלאדסטון. כשהקלצדוני משתלבת עם המינרלים הנ”ל היא מקבלת בנוסף לתכונותיה גם את תכונותיו של הקריסטל איתו השתלבה ונוצרת מהות קריסטלים חדשה. במערות קריסטלים (ג’אוד) הקלצדוני מהווה פעמים רבות את השכבה השקופה שנמצאת מתחת למינרל המתגבש בתוך המערה. הקריסופראס (קישור בסוף המחיצה) היא סוג של קלצדוני.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי הוא כשל משפחת הקוורץ הוא: SiO2 תרכובת של סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי – משושה. אבני הקלצדוני לרוב שקופות ולעיתים חצי שקופות. הקשיות הממוצעת היא בדרגה 7 והמשקל הסגולי הממוצע 2.65 גרם לסמ”ק. מקורן בעיקר מאורוגוואי, ברזיל ודרום אפריקה. אבן פופולרית מאד בתכשיטים.

שימוש אנרגטי: מתאימה לסוגיות של איזון כללי בכל הרמות, מרגיעה רגשית, מנטלית ופיזית. השקיפות שלה משקפת את השאיפה להגיע אל תוך הפנימיות ולעשות שם ניקוי בכל הרמות. ממוססת משקעים של אנרגיה עכורה ומפנה מקום לאנרגיה נקייה. טוב לעבוד איתה כהכנה לעבודה רוחנית ועלייה למימדים גבוהים.

היבט מנטלי: אנשים מבוגרים שסובלים מחוסר צלילות, בעיות זכרון ואף סניליות עשויים להתחבר אליה ולחוש הטבה במצבם. באופן כללי היא מעוררת תחושה של רצון טוב ונכונות לשיתוף פעולה. הקלצדוני השקופה מסמלת טוהר בכל הרבדים, מחברת את המשתמש בה למחשבות נקיות וטהורות.

היבט פיזי: מעודדת יכולת ספיגת ויטמינים ומינרלים על-ידי הגוף. עוזרת לסוגיות של הצטברות חומרים בתוך הורידים.

קישור למחיצה הכללית של הקוורץ

קישור למחיצה של הקריסופראס