קיאנייט/קייניט – Kyanite

תיאור כללי ומראה: מתגבשת במבנים שטוחים, מאורכים  ומחורצים או בגושים. נפוצה בעיקר בכחול או תכלת משולב בלבן אך ניתן להשיגה גם בשחור, חום, ירוק ואפור.עתיקה מאד ולמרות זאת נחשבת כאבן עידן-חדש בעלת תפקיד מפתח במעבר האנושות לעידן הדלי ולהתפתחות המואצת המתרחשת כיום. בצורתה הגולמית היא מחורצת, שמה נגזר מהשפה היוונית ופירושו: כחול.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית:Al2SiO5 היא שילוב של חמצן, אלומיניום, וסיליקה. מבנה ההתגבשות הקריסטלי טריקליני, קשיותה משתנה בין מימדי האורך והרוחב: 6-7 בסולם 1-10 לרוחב החריצים ו-4.5 לאורכם. המשקל הסגולי 3.62 גרם לסמ”ק. מקורה בעיקר מדרום אמריקה (ברזיל), דרום-אסיה, אפריקה (קניה וזימבבואה) ארה”ב, מקסיקו ואירופה (חלקים מרוסיה, שוויץ ואוסטריה).

שימוש אנרגטי כללי: החריצים לאורכה מאפשרים העברה מהירה וחזקה במיוחד של אנרגיה. אפשר לכנותה “אבן הגישור” מאחר והיא  יוצרת גשרים בין נושאים, גופים ומימדים. מעודדת תקשורת לסוגיה אבן לא שגרתיית שמכוונת לצורות מחשבה והוויה חדשניים ופורצי דרך שיאפיינו את העידן החדש. אחת האבנים הבודדות שאין צורך לנקות אנרגטית, מאחר ואינה סופחת אליה אנרגיות שליליות.

הבט רוחני: בונה גשר אנרגטי המחבר את המשתמש בה באופן ישיר לקבלת מסרים ברורים ולחישת דברים שמקורם במימדים גבוהים יותר. בת לוויה נאמנה למטפלים אנרגטיים לסוגיהם: הילרים, מתקשרים, מדיומים ומשחזרי-גלגולים. עוזרת לבניית גשר אנרגטי יציב וברור של העברת אנרגיה מההילר למטופל שלו. האנרגיה שלה מגיעה למקומות בהם היא נדרשת גם אם לא נשלחה לשם . מצוינת למדיטציה ומקילה על התהליך גם לאלה שהוא קשה עבורם או מפחיד אותם. מעודדת זכירת חלומות וטובה לעבודה על פתרון חלומות.

היבט נפשי-מנטלי: אבן מרגיעה המחזקת בו-זמנית את ההגיון, מפיגה כעס ותסכול ומסייעת לאדם להיות מחובר לעצמו גם במצבים לא פשוטים. היא בראש וראשונה אבן רוחנית שעשויה לקחת את המשתמש בה למחוזות גבוהים, וצריך לקחת זאת בחשבון. מחזקת את התקשורת של האדם עם העולם החיצוני ולכן טובה לתהליכי גישור, בוררות ומשא-ומתן. טובה מאד לדיפלומטים ושגרירים, שמעצם תפקידים בונים ומפקחים על תקשורת בין מדינות.

היבט פיזי: מאזנת את בלוטת התריס ומסייעת לגוף הפיזי להתגבר על טראומות שונות כמו פציעות או תאונות. במקרים כאלה נוצרים נתקים אנרגטיים, והקייניט עוזרת ליצור גישור אנרגטי שיעקוף את הבעיה ויאפשר לגשר על החסרון הפיזי שנוצר. מאיצה איחוי עצמות ורקמות, ואת חידוש התחושה באיברים ששותקו, מעודדת החלמה משבץ מוחי ופגיעות ראש שונות.

קייניט ירוקה: משמשת כגשר בין האדם לטבע. עוזרת למשתמש בה לדעת אם מידע שמועבר אליו אמיתי או שקרי. משמשת כ”מכונת אמת אנרגטית” קטנה שעוזרת לזהות אם תוכן כלשהו אמיתי ואותנטי או לא. יש לציין שהיא תעזור באבחנה כזו בעיקר לגבי תכנים של המשתמש עצמו.

קייניט שחורה: לא רבים מכירים אותה, ומי שמתחבר אליה עושה זאת באופן מאד מדויק. באופן כללי מיועדת לסוגיות של הגנה וקרקוע. עוזרת לעשות גשרים במקרים בהם התחולל נתק חזק בעקבות תחושות איבה קשות. לעיתים תעזור כשצריך גישור במקרים בהם קיימת איבה קשה או סוגיות שלוקחות אחורה אל בית הגידול.