קורל – אלמוג Coral

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: השם בעברית הוא אלמוג. עשויה מחומר אורגני שמוצאו מהים ומתגבשת לרוב במוטות מאורכים בעלי צורת ענפים מסועפים במגוון צבעים, בעיקר אדום-כתום, שחור,  צהוב, ורוד, כחול ולבן. האלמוגים הם צורת חיים המתקיימת במושבות ימיות הנקראות שוניות. למרבה הצער לא מעט אבני אלמוג נלקחות בצורה יזומה ונשברות מהשוניות באלימות הן עשויות להדהד החוצה אנרגיה קשה של סבל, לכן לפני שקונים אותן רצוי לברר מה מקורן ומומלץ להשתמש רק באלה שסיימו את חייהן בצורה טבעית ונשטפו אל החוף. נחשבת כאבן קדושה בתרבויות רוחניות שונות, בעיקר אצל הטיבטים והאינדיאנים.

מידע גימולוגי: זהו חומר אורגני ולכן אין כאן התגבשות קריסטלית. עשויה ממינרלים שונים עם אחוז גבוה של מים ופחמן. המשקל הסגולי עשוי להשתנות בהתאם לדחיסות.

תכונות כלליות: לקורל תכונות כלליות שמשותפות לכל המינרלים שמקורם מהים כמו צדפים, קונכיות וכו’: היא משפיעה על הגוף הרגשי, תומכת בשיתוף פעולה בין אנשים וליכודם לקבוצות ומכילה את אנרגית הריפוי של הים. לא תמיד אפשר לדעת האם מדובר במהויות שעברו סבל ונלקחו בצורה אלימה או כאלה שמתו מוות טבעי, אנשים שרגישים לאנרגיות יכולליים לאחוז אותן, ולעיתים תעבור האנרגיה הקשה של סבל וכאב ותורגש, ובכל מקרה רצוי לרכוש אצל סוחר אמין שיודע לתת תשובה בנושא. במידה ויש ספק הכי קל עדיף להמנע משימוש בהם.

היבט רוחני כללי: מחזקת יכולות מיסטיות וחיבור לאנרגיה גבוהה, מעוררת דמיון, אינטואיציה ואת יכולת ההפשטה. מומלץ לצרף אותה לעבודה בדמיון מודרך.

היבט נפשי-רגשי כללי: מרככת דכאון ואדישות ומשרה תחושת שלווה והרמוניה. מחזקת רגישות חברתית וטובה לאנשים חסרי-טאקט ובאופן כללי לדיפלומטים ופוליטיקאים. מחדדת ראיית מצבים לעומק ועוזרת לעשות בחירות חשובות. עוזרת לחיות את הרגע ולחוות אותו בצורה ברורה ונכונה יותר.

היבט פיזי כללי: נותנת חיזוק כללי לגוף הפיזי, מעודדת חידוש תאים של עור, דם ועצמות.

אבני הקורל השונות על-פי צבעים:
קורל אדומה-כתומה: מגבירה תחושת חיבור עם הטבע ועם המציאות. מחזקת אנרגיה של עשייה ומרגיעה דכאונות ופחדים. משביחה את הקול הפיזי ומתאימה לזמרים ולכל מי שעובד עם הקול, לצורך זה ניתן לענוד אותה כשרשרת סביב הצוואר. מאזנת בין חומר ורוח. מגבירה אנרגיה וכוח פיזי כללי. טובה לאיזון חילוף החומרים ואיזון כמות הסידן ואשלגן בגוף. מאזנת את מערכת הוצאת הנוזלים מהגוף (כליות ומערכת השתן).

קורל לבנה: עוזרת לתקן חורים בהילה, מחזקת חיבור למימדים גבוהים ויכולות ניבוי לסוגיהן, מרגיעה מחשבות קשות ושליליות, מאזנת את המוח הפיזי ומעודדת חידוש תאי מוח.

קורל ורודה:
מתאימה לנושאים רגשיים ומחזקת הבנה רגשית. מהדהדת ומגבירה אהבה ללא תנאי לעצמי ולזולת. מחזקת את ההבנה שאהבה היא כוח מרפא בעל עוצמה רבה. מאזנת את הלב הפיזי.

קורל כחולה: מעוררת את העין השלישית. מאזנת את פעילות הבלוטות ההורמונליות השונות. מאזנת שעון ביולוגי. משפרת את כושר הביטוי והיכולות התקשורתיות טובה לבעיות בגרון, כמו דלקות בשקדים ובגרון. מאזנת את הכבד ותפקודיו.

קורל שחורה: מגינה אנרגטית מפני אנרגיות שליליות, מאחר ויש לה היכולת לספוג אותן. טוב להניחה בחלל החדר לצורך זה. מעודדת מקוריות. עוזרת להתמודד עם הצדדים הפחות חיוביים באישיות של המשתמש ושל זולתו. עוזרת לפגוש חסימות אנרגטיות ולשחררן. מחזקת את החלקת וריפוי העור, בעיקר בסוגיות של זיהום, מחזקת ותומכת בניקוי הגוף מרעלים.