קונזייט – ספודיומן Kunzite – Spodumene

מראה: ידועה גם כספודיומן, שמה העיקרי של האבן שכולל את כל הצבעים שלה, בעוד שקונזייט הוא שמה בצבע הוורוד-סגול. למרות זאת, בעולם הרחב ובחנויות הקריסטלים רגילים לקרוא קונזייט לכל מנעד הצבעים. מתגבשת במוטות שטוחים או מנסרתיים מחורצים לאורכם או בגושים. בנוסף לורוד מופיעה בירוק, צהוב, סגול ואפור. לעיתים נדירות מעורב בה רוטיל. הגירסה הירוקה/צהובה שלה נקראת “הידנייט”, ר’ מחיצה נפרדת.

מידע גימולוגי: שקופה עד חצי-שקופה. ההרכב הכימי: LiAlSi2O6 שילוב של: ליתיום, אלומיניום, סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות מונוקליני חד-שיפועי: 3 צירים שאינם שווים בזוויות קהות זה לזה. הקשיות הממוצעת 7, דומה לזו של הקוורץ. מרבים להתבלבל בינה לבין הטורמלין הורודה שגם היא מחורצת, למרות שהקונזייט הורודה בהירה יותר מהטורמלין. מקורה בעיקר מדרום-אמריקה (ברזיל) ואסיה. משקלה הסגולי 3.18 גרם לסמ”ק.

היבט אנרגטי כללי: אחת מאבני העידן החדש. עוצמתית מאד במדיטציה. מחזקת את החיבור בין צ’קרת הלב לצ’קרות הנוספות. מפעילה אהבה עצמית ומאפשרת את ביטויה. היא נוגעת בגרעין של הנפש, באהבה האלוהית ומבטאת פעולה אינסופית של ההווה. מרבים להשוותה לרוז-קוורץ, שגם היא אבן לב ורודה, הקונזייט פועלת יותר לעומק, היא הרבה פחות נפוצה ובדרך כלל תגיע לידיהם של אנשים שכבר עשו כברת דרך של ודעות עצמית, הרוז קוורץ עובדת בצורה יותר מהירה ובוטה, הקונזייט הדרגתית, עדינה ורוחנית יותר. 

היבט רוחני: מתאימה לילדים רגישים במיוחד שנולדים בעידן הנוכחי המתקשים להסתגל לאנרגיות הקשות שקיימות בתקופתנו ולזיהום האנרגטי והפיזי בפלנטה. הקרן הורודה והרכה מרגיעה אותם ועוזרת להם להסתגל. טובה מאד לעוסקים בהילינג, מחזקת יכולות תקשור ויכולות אינטואיטיביות.

היבט רגשי: עוזרת ללב לדעת מהן חמלה ואהבה ומהו חופש מפחד. מחברת לשמחה במחשבות וברגשות עם התעוררותה של האהבה העצמית. מעוררת אהבה בכל המישורים: בין בני-זוג, בין אנשים בכל סוג של מערכת יחסים, ובעיקר בין אדם לעצמו, אהבה חסרת פשרות ותנאים. מקשרת עם מקור של אהבה אינסופית. מלמדת על שיווי משקל רגשי.

היבט חשיבתי: היבטיה המנטליים מועטים. נחשבת לאבן מרגיעה המחזקת דייקנות ומגדילה תחושת בטחון. מחזקת את ההגיון ומחדדת את בהירות המחשבה בשילוב עם רגישות.

היבט פיזי: למעשה אין לה היבטים פיזיים ישירים, היא מחזקת מודעות עצמית ורגישות והקשבה לגוף, כך שהיא אבן של ריפוי ורפואה מונעת באופן עקיף.