קוורץ עם רוטיל: קריסטל-קוורץ-רוטילייטד וסמוקי-קוורץ-רוטילייטד

Quartz-Crystal-Rutilated & Smokey-Quartz-Rutilated

מראה ומידע כללי: שתי הצורות הנפוצות ביותר בהן אבן הרוטיל משתפת פעולה עם קריסטלים אחרים הן עם אבנים ממשפחת הקוורץ: קריסטל-קוורץ עם חוטי רוטיל (רוטילייטד קריסטל-קוורץ) או סמוקי-קוורץ עם חוטי רוטיל (רוטילייטד סמוקי-קוורץ). החוטים מופיעים בקווים ישרים או מעוגלים. אבני הרוטילייטד יכולות להופיע כחלוקים, גנרטורים או גושים. מושבות של קוורץ רוטילייטד קיימות אך נדירות מאד.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי של הקוורץ: SiO2, סיליקה וחמצן, הקשיות הממוצעת 7 ומבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי – משושה. ההרכב הכימי של הרוטיל: TiO2, טיטניום וחמצן, ומבנה ההתגבשות הקריסטלי טטרהגונלי (צורת מרובע). הרוטיל מופיעה בחוטים ישרים או מסולסלים בצבעי כסף, זהב או נחושת, לרוב בשילוב או בתוך מינרלים אחרים כמו אבני קוורץ, לעיתים מתגבשת יחד עם המטייט. המקורות העיקריים לאבני רוטילייטד-קוורץ הם אפריקה ודרום-אמריקה.

שימוש אנרגטי כללי: השילוב של אנרגיית הרוטיל המאיצה והמתגברת פועלת בצורה אחרת בקריסטל-קוורץ ובסמוקי-קוורץ. כשהרוטיל מצרפת את עוצמתה לזו של אבני הקוורץ היא מעצימה את פעולתן. גנרטור או חלוק מכפילים את ההדהוד שלהם ואת פעולתם כשיש בתוכם רוטיל. הקריסטל-קוורץ היא אבן מתגברת וכשיש בה רוטיל היא מתגברת יותר בעוד שהסמוקי-קוורץ-רוטילייטד היא אבן מרגיעה, וכשיש בה רוטיל היא מרגיעה יותר. הקריסטל-קוורץ-רוטילייטד עשויה לעיתים להיות עוצמתית מדי. רוב האנשים נמשכים לרוטילייטד-סמוקי-קוורץ שהיא גם נפוצה יותר. בשני סוגי הרוטילייטד אפשר להשתמש לאיזון ושחרור חסימות במערכת האנושית, ושתיהן מצוינות להילרים או מורים להילינג, הן מעצימות את החיבור בין המטפל להדרכה הפנימית שלו.

תכנות כללי: ניתן לתכנת את הגנרטורים של שתי האבנים וולהטעין אותן באמירות חיוביות ליצירת מציאות חדשה ונכונה יותר. הן מצוינות לעבודה על יצירת שפע וכאבנים מלוות לאנשים שעושים עבודה מודעת של יצירת שפע בחייהם.

שימוש פיזי כללי: שתיהן מאזנות את המערכת החיסונית ומעודדות חידוש רקמות, בעיקר של עור ועצמות. הסמוקי-קוורץ-רוטילייטד מומלצת לשימוש בסרטן או מחלות הקשורות למערכת החיסונית. כשיש סרטן יש להמנע משימוש בקריסטל-קוורץ-רוטילייטדבשל נטייתה לתגבר. שתיהן טובות לתופעת הפנטום, מצב בו חלק מהגוף הפיזי חסר כשמתבצעת קטיעה בגלל תאונה או מחלה, אך האדם ממשיך לחוש אותו. תעזור לאדם להתרגל לתחושה ולעובדה שחסר חלק בגופו. עוצמתיים במיוחד הם אותם גנרטורים שיש בהם גם רוטיל וגם את תופעת הפאנטום.

רוטילייטד סמוקי-קוורץ: אבן אינטגרטיבית המשלבת אנרגיה של צ’קרת הבסיס עם אנרגית הזהב של צ’קרת הכתר. ניתן להניחה על כל מקום בגוף. היא מתאימה לאנשים בודדים, עוזרת להם להכניס לחייהם אנרגיה של אהבה. עוזרת להתמצאות במרחב ותתאים לאנשים שעוסקים בתנועה וצריכים להתמצא בדרכים כמו: נהגים, טייסים ויורדי-ים. מחזקת את תעצומות הנפש הדרושות להגשמת מטרה. מסייעת בבחירת הכיוון הנכון בחיים. מסייעת רגשית לאדם שנמצא בריחוק פיזי מהיקרים לו. הערה: סמוקי-קוורץ עם רוטיל אדומה אינה אבן אינטגרטיבית ומשתמשים בה בעיקר כדי להעצים קרקוע ולעשותו איכותי יותר.

רוטילייטד קריסטל-קוורץ: משלבת את אנרגית הזהב של צ’קרת הכתר עם האנרגיה השקופה חסרת-הצבע של הקריסטל-קוורץ. מתגברת את כמות האור בהילה. ניתן להניחה על כל מקום בגוף. בגנרטורים היא נדירה במיוחד. מטהרת ומגבירה אנרגיה, מחזקת את החיבור לאינטואיציה. אפשר לענוד או לשאת כשפוגשים הרבה אנשים חדשים ורוצים לקלוט טוב יותר את האנרגיה שהם משדרים. מחזקת סמכותיות, חשיבה וההגיון, מעודדת רעיונות חדשים.

רוטילייטד-קוורץ הכוכב: הרוטילים בה מופיעים כחוטים, לרוב זהובים, שיוצרים אפקט של כוכב מרהיב ביופיו בעל שש קרניים. מצוינת לכוונון אנרגיות שנמצאות בהילה. משתמשים בה בתהליכים רוחניים חזקים כמו יציאה מחוץ לגוף, משמשת לתקשורת עם חוצנים ותרבויות שקשורות לפלנטות אחרות.