קוורץ אלסטיאל Elestial Quartz

מראה: מדובר בגבישי קוורץ בעלי תצורה מיוחדת בה יש ריבוי של חודים המחוברים יחד, המראה עשוי להיות מגוון: לעיתים נראית כמו גביש אחד גדול שעליו המון גבישים קטנים, ולעיתים כמו כמה גבישים שמחוברים יחד ויוצרים מראה מדורג, או משתפים צלע. למרות שלעיתים היא נראית שבורהאו סדוקה מדובר באבן שלמה, מושלמת ומדויקת. עשויות להיות לה המון סיומות טבעיות על גבי הפאות, כלומר: אבן אחת מגשימה עצמה בהמון חודים. לאבן אלסטיאלית בודדת  עשויות להיות הרבה סיומות, סיומת אחת או בלי סיומת בכלל. לרוב הם מתגבשים בנפרד מגבישי קוורץ אחרים ובקרבת מקורות מים.

מידע גימולוגי: רוב אבני האלסטיאל הן סמוקי-קוורץ, חלקן הקטן קריסטל-קוורץ ולעיתים רחוקות אמטיסט. הנוסחה הכימית, מבנה ההתגבשות הפנימי והקשיות הן כשל משפחת הקוורץ.  מוצאן של רוב אבני האלסטיאל מברזיל, אך הן מגיעות  גם מאירופה (באיזור הבלקן), ארה”ב, מדגסקר וחלקים מאפריקה.

חשיבותו העצומה של המבנה בגביש האלסטיאלי: החודים הרבים מאפשרים לה להקרין אנרגיה בעוצמה מוגברת ובמקרים מסוימים אף מוכפלת. יש בה מבנים של גיאומטריה מקודשת, שפה אנרגטית המעבירה מידע ממקורות גבוהים.

עבודה עם גביש קוורץ אלסיטאלי: אבנים כאלה בדרך כלל לא יגיעו אל אנשים שעדין לא מתאים להם לעבוד איתן, גם חשוב שההיפתחות אליה תהיה הדרגתית כי בעבודה איתה מתחילות להתנקות שכבות של אנרגיות מיותרות ופסולת רגשית וזה עלול להיות קשה, כי תכנים כאלה מתנקים דרך החוויה. היא עושה את עבודתו בצורה ישירה ומכוונת, וזה קורה  לרוב באופן ברור ודי מיידי. זה נכון שלרוב מי שאין זה הזמן המתאים עבורו לא יתחבר אליה, אבל עדין חשוב להיות מודעים לעניין הזה.

שימוש אנרגטי כללי: מסייעת בטיהור, ריפוי והתעוררות, תהליכים שאנשים רבים חווים בתקופתנו. הן מתחברות למימדים נוספים כמו מימד המלאכים. האלסטיאל עשויה להתחבר לכל אבן ולתת ערך מוסף לעבודתה, היא בעיקר תומכת בעבודתן של אבנים אחרות ומדייקת אותה. אבן טובה לאנשים בסוף חייהם, תסייע להם להשתחרר מהפחד מפני עזיבת הגוף הפיזי, כדי שיוכלו להזדהות עם נצחיות הנשמה. חשוב שהמשתמש יהיה  ברמת מודעות עצמית גבוהה, מוכן לתהליך ומביע נכונות אמיתית להיעזר בה, ניתן לאחוז אותה ביד או להניחה ליד מיטת החולה אם הוא חלש מדי ולתת לה לעשות את עבודתה. אזהרה: זוהי אבן שהשימוש בה חזק, גבוה ומדויק, היא אינה מתאימה לאנשים בתחילתה של דרך רוחנית.

עבודה עם חיים קודמים: הקוורץ האלסטיאלית מסוגלת לעורר תהליך של רגרסיה חזקה שתיקח את המשתמש למקום שנכון לו: הסדר הנכון הוא להתייחס קודם לסוגיות לא פתורות בחיים הנוכחיים ואז לחזור אחורה למקומות קדומים של הנשמה או לחיים אחרים. ניתן לצרף אותה לכל אבן אחרת בתהליך של שחזור גלגולים. האלסטיאל תכנס לתמונה בדרך כלל כשמדובר בשחזור חוויות קשות וחזקות לצורך קפיצה רצינית קדימה בתהליך של המטופל.

היבט פיזי: יש לה חיבור חזק וישיר למבנה השלד והעצמות. מצוינת לריפוי וחיזוק מבנה העצם,  משפיעה על המחשבות ומעודדת אותן להיות צלולות ועוצמתיות יותר. לרוב זה קורה אצל אנשים שחווים תהליכי התפתחות ומודעות-עצמית כחלק משגרת חייהם, לאנשים שאינם נמצאים בתהליך כזה היא עשויה לגרום אי-נוחות.

סמוקי-קוורץ אלסטיאל: לסמוקי-קוורץ יכולת להגביר יכולת טלפתית ורוחנית, כאבן בסיסית של הצ’קרה הראשונה היא מעניקה קרקוע עדין ומחזיקה איכות של אור בתוך המציאות הפיזית הבסיסית. כשהיא מופיעה כאלסטיאל יש בה תכונות רוחניות המגבירות יכולת לקבל מסרים ממימדים שמעבר, תוך שמירה על נוכחות ב”כאן ועכשו”.

קריסטל-קוורץ אלסטיאל: לא מאד נפוצה, בעלת איכות גבוהה של טוהר, היא חדה וחזקה ומחוללת תהליכים עמוקים ומדויקים. מאפשרת חוויה של כניסה אל מימדים גבוהים בהם מאוחסן מידע חשוב להתפתחות אישית. היא חזקה בהרבה מגבישי קוורץ ‘רגילים’. למעשה היא מעין ארכיון הכולל כמות גדולה של ידע על מהותו של האדם ויש צורך להיות ברמת התפתחות רוחנית גבוהה כדי להתחבר ולשלוף את המידע משם.

אמטיסט אלסטיאל: זוהי האלסטיאל הפחות נפוצה. אמטיסט מטבעה היא אבן “מרחיפה” שמשקיטה את פטפוט המוח ואת המחשבה הרציונלית. מאחר והמבנה האלסטיאלי מעודד עבודה עם חשיבה גבוהה, יש כאן ניגוד מסוים שלא כל האנשים מסתדרים איתו. רוב האנשים יעדיפו את הקריסטל-קוורץ או הסמוקי-קוורץ האלסטיאלית.