צ’רואיט Charoite

תיאור ומראה: צבעה סגול עם שחור ולבן בכתמים וצורות שונות, לעיתים הגוון בהיר, ולעיתים ורדרד. עשויים להופיע בנוסף כתמים אפורים, חומים או צהבהבים, ולעיתים הסגול נוטה לכחול. בדוגמאות המופיעות עליה נוצרות מראות ותמונות שונים. אבן חדשה במודעות האנושית שמתגבשת בגושים או משטחים. התגלתה לראשונה ב-1976 בסיביר, היא אינה נפוצה. מקור השם מנחל הצארי הסמוך למקום בו התגלתה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: (K5Ca8Si18O46(OH)·3(H2O שילוב של: אשלגן (פוטסיום), סידן (קלציום), סיליקה, חמצן וחנקן. הנוסחה עשויה להשתנות בהתאם ליחס המינרלים בתרכובת ועשויים להתווסף חומרים כמו נתרן (סודיום) ובריום. הרכב החומרים הוא היוצר את השינוי בגוון.  הקשיות נעה בין 5.5 ל-6. מבנה ההתגבשות הקריסטלי מונוקליני. המשקל הסגולי הממוצע 2.56 גרם לסמ”ק. לרוב אטומה, אך לעיתים חלקים ממנה שקופים.

שימוש אנרגטי: בשל שילוב השחור עם סגול מהווה אבן אינטגרטיבית הנוגעת בשני קצוות: הסגול של העין השלישית והשחור של הבסיס. תמצית עבודתה ביכולתה להעלות ולחשוף פחדים לסוגיהם מכל מקום במערכת, גם מעומק הנשמה ולעזור לנקותם. בה בעת היא מחברת לאומץ ולרצון להשתחרר מאותם דפוסי פחד.

היבט רוחני: מחברת אל התדר הסגול המסמל התאחדות האדם עם נשמתו. מקילה ומשחררת פחדים מכל הסוגים, מודעים או לא, שמונעים מהמשתמש בה להיות מחובר להיבטים הגבוהים של נשמתו.

היבט נפשי: עוזרת להתמודד עם פחדים באופן ראשוני ע”י כך שמאפשרת לרפא את הפחד מהפחד. אצל רבים, הפחד וחוסר האמון מקורם בדורות רבים של תצורות מחשבה מגבילות וסוגרות. אפשר לדמות את הפחד לשד ששולט בנפש האדם שלא תמיד יש מודעות לקיומו והוא עשוי לבטא עצמו בדרכים רבות. מצוינת למתקשים להרדם בגלל פחדים, במיוחד אם הקושי להרדם נובע מפחדים שצצים מתת-המודע תוך חלימה.

היבט חשיבתי: מאפשרת לנקות תבניות וצורות מחשבה מגבילות ובכך להתחבר אל טבע האדם. יש חשיבות לשחור שבה, שנוכחותו בה לצד הסגול הגבוה והמעודן מאפשרת לקרקע את הקרן הסגולה לתדירויות צפופות יחסית של מחשבה וחומר. זה חשוב כי במישור הפיזי המגבלות הפנימיות והפחדים מתבטאים במחלות מנטליות וגופניות. הצ’רואיט משדרת תדר של אומץ שאינו נרתע מפחדים פנימיים ומסייעת למשתמש בה לחזק את רצונו ולהתחיל לעצב דפוסי-חשיבה חדשים ועל-ידי כך ליצור עצמאות ובטחון עצמי.

שימוש פיזי: טובה ללב הפיזי, בעיקר בגווניה הורודים, אפשר להשתמש בה במצבים של בעיות בדופק ובקצב הלב. מווסתת את לחץ הדם, וכדאי לשאתה כשיש בעיות בנושא זה (במקרי לחץ-דם גבוה או נמוך מהממוצע). מקילה על כאבי ראש, שתיית שיקוי ממנה עושה ניקוי כללי לגוף.