צ’קרה 6 – גרון – Throat

הצבע של הצ’קרה: כחול, תכול, טורקיז. מיקום: מרכז הגרון.

זהו מרכז התקשורת וההבעה. קשורה לאיברים פיזיים רבים: בלוטת התריס ובלוטות הלימפה, קנה הנשימה וקנה הבליעה, מערכת הפה והשיניים. ממוקמת בין הראש ללב ודרכה מבuטאים מחשבות ורגשות. כל צורת-ביטוי, גם אם אינה  כרוכה בשימוש בקול (ריקוד, ציור, פיסול) עוברת דרך צ’קרת הגרון. מידת הפתיחות או הסגירות של צ’קרה זו מושפע מהיכולת להתבטא שניתנה בעיקר בילדות. היא נחסמת בקלות יחסית: לעיתים, רק בגלל חוסר מוכנות לבטא החוצה משהו חשוב ואז מורגש לחץ בגרון. במקרים כאלה ניתן לשחרר את העומס  בקלות יחסית על-ידי צעקה,  ציור, ריצה, חבטה בכרית וכו’.

צ’קרת הגרון היא מקור ההזנה הראשון, דרכה נכנס מזון לגוף והאיזון הראשוני שלה קשור לשאלה איך היתה ההזנה הפיזית בחודשים הראשונים לחייםואם היתה מלווה בחיבוק ובאהבה.

כשהצ’קרה מאוזנת: תהיה יכולת טובה לביטוי והבעה, יכולת לקלוט מידע מבחוץ, פתיחות לנושאים רוחניים, יכולת הבעה עצמית בנושאי מין וחושניות ויכולת אינטואיטיבית טובה.

סימפטומים נפשיים לחוסר-איזון בצ’קרה: עייפות מוגזמת. מופנמות מוגזמת, נטייה למניפולציות מתוך חולשה, עצבנות, חוסר עקביות וחוסר אמינות. עודף דברנות, נטייה להתמכרויות שונות, יהירות,
סימנים פיזיים של חוסר-איזון בצ’קרה: כאבים ודלקות בגרון, צרידות, בלוטת תריס לא מאוזנת, נטייה להצטננויות, בלוטת תריס לא מאוזנת, בעיות כרוניות בחניכיים ובשיניים, כיבים בעור,