פרפיורייט (פורפיורייט) Purpurite

תיאור כללי ומראה: אבן סגולה ואטומה שנותנת תחושה מתכתית, אך פרט לכמויות לא גדולות של ברזל שלעיתים מתווספות לנוסחה למעשה אין בה מתכות והיא גם אינה מאד כבדה. הקרן הסגולה שלה מהדהדת לעיתים בברק חום ולעיתים בוורוד. מזכירה מעט במראה את הסוג’ילייט. זוהי אבן עידן חדש שהתגלתה לראשונה בשנת  1905 וקיבלה את שמה על ידי המינרולוגים גרטון ושאלר שכינו אותה על שם הצבע שלה כשהם משתמשים במילה Purpura בלטינית שפירושה: סגול-אדום.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: Mn3+(PO4) כוללת: מנגנז, זרחן וחמצן. מתגבשת במבנה פנימי אורטהורמבי. במקור בעיקר מארצות הברית ואפריקה (נמיביה), כאבן זרחנית היא רעילה ואין להכין ממנה תמצית לשתייה. המשקל הסגולי 3.4 גרם לסמ”ק, הקשיות 4-5 בסולם של 1-10.

שימוש אנרגטי: מייצגת תדר סגול גבוה וייחודי. מהדהדת ומביאה לאינטגרציה בין תדרים מגוונים: גבוהים ורוחניים מחד וארציים ונוכחים מאידך ולכן עשויה להתאים לכל נושא. אבן עוצמתית שעוזרת למשתמש בה להעמיק אל תוך עצמו. לאנשים שמודעים לכך שיש להם שיעור לעבור היא לעודד לאסוף אומץ וכוחות לצורך כך. מחזקת את החיבור בין העוצמה של הטבע והאלמנטים השונים (אדמה, אוויר, אש ומים).

שימוש רוחני: מצוינת לתחילתה של דרך רוחנית, נותנת תמריץ ללכת בדרך כזו ולהשאיר מאחור את תבניות החשיבה הארציות והלוגיות לטובת מודעות טובה ונכונה יותר. מתאימה לתהליכי שחזור גלגולים (מציאת פתרון לסוגיות עכשוויות תוך התייחסות לסוגיות של חיים קודמים). מחברת חיבור חזק וישיר לאינטואיציה. מחזקת חלימה. עוזרת ‘לחיות את הרגע’ ולהיות בטוב עם העתיד שאינו ידוע.

שימוש חשיבתי: עוזרת לפתור סוגיות מחיי היומיום ‘כאן ועכשו’ ולהבין אותן. עוזרת למשתמש בה להבין ולהפנים את החוזקות שלי, שהן יותר מכפי שזה נראה.

שימוש רגשי-נפשי: למרות הצבע הסגול, התדר שלה יוצר אור ירוק וחזק שמרעיד את איזור הלב ומחבר למקומות כואבים לצורך ריפוי. היא בוטה יחסית ולא מתאימה לכל אחד, אך מאחר והיא אינה נפוצה, היא בדרך כלל מגיעה רק אל האנשים הנכונים בזמן הנכון.

שימוש פיזי: מצוינת לסוגיות של שלד ומפרקים. בעיקר במקרים בהם אצורות חסימות שעשויות להתבטא בסימפטומים ומכאובים שונים הקשורים למפרקים וגם בתופעות כמו חוסר גמישות. האנרגיה של הפרפיורייט מסוגלת להכנס לאותם מקומות וכמו פילטר, להעלות ולנקות בעדינות אך בנחישות את האנרגיות התקועות. זה עלול  להתבטא באופן זמני בכאבים בשרירים או בעצמות, זהו תהליך לא פשוט אך בהחלט מבורך. במקביל עשויים להשתחרר גם רגשות תקועים.