פריהנייט (פרהנייט) Prehnite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מראה כללי ותיאור: מתגבשת בעיקר בגושים ובמושבות, לעיתים בעלי אופי גרגירי. בחנויות לממכר קריסטלים נפוץ מאד למצוא אותה במושבות או חלוקי-נחל. צבעה על-פי-רוב ירקרק בהיר בעל גוון שמיימי. מופיעה גם בירוק כהה, אפור, לבן, צהוב ושקוף חסר-צבע. בגרסתה הירוקה עשויה לעיתים להזכיר את הג’ייד. עושה שיתופי פעולה ומתגבשת לעיתים קרובות עם קריסטלים נוספים כמו קריסטל-קוורץ ואפופילייט. נוכל לפגוש אותה גם בשילוב עם אפידוט וקאלקו-פיריט.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי הוא: Ca2Al2Si3O10(OH)2  שילוב של קלציום, אלומיניום, סיליקון, חמצן וחמצן-מימני. חצי-שקופה עד שקופה. הקשיות הממוצעת 6 בסולם של 1-10, ההתגבשות הקריסטלית היא במבנה אורתהורומבי (3 צירים השונים זה מזה באורכם והזווית שביניהם), לעיתים קיימת בה תופעת עין-החתול. במקור בעיקר מאוסטרליה, סין, דרום-אפריקה, סקוטלנד וארצות-הברית.

שימוש אנרגטי: אבן רוחנית במהותה, הצבע הירוק מתייחס לרוב לריפוי פיזי ורגשי, אך הפריהנייט משמשת בעיקר לתהליכים רוחניים. בת לוויה מצוינת לתהליכי מודעות-עצמית כמו: מדיטציה, פענוח חלומות, דמיון מודרך וכו’. מצוינת לעוסקים בהילינג. מגבירה יכולת תקשורתית וניבויית. תומכת בעבודתם של פותחים למיניהם (קלפים, קפה, קריסטלים וכו’) וכן יועצים שונים כמו אסטרולוגים, כירולוגים, נומרולוגים ומתקשרים בשיטות אחרות. יש לציין שהיא אינה הופכת אדם להיות בעל יכולות נבואיות אלא מתחברת ליכולות של המשתמש בה ומחדדת אותן,

היבט רוחני: עוזרת ליצור קשר עם יישויות שנמצאות במימדים אחרים. מצוינת לפענוח והבנת מסרים שמגיעים דרך חלומות. לצורך עבודה עם חלומות טוב לשים מושבה של פריהנייט ליד המיטה. משמשת מעין טרנספורמטור המאפשר לאנרגיות גבוהות לעבור התמרה ולהגיע למציאות הפיזית בצורה בה אפשרי יהיה לבני אנוש להכיל אותן. מתאימה לתהליכים אנרגטיים בקנה-מידה נרחב, כמו העברת אנרגיה לשטח גדול כמו שכונה או עיר. עבודתה הרוחנית קשורה לזו של האפופילייט והן מרבות לשתף פעולה בהתגבשותן בטבע.

היבט נפשי-רגשי: האנרגיה שלה מביעה אהבה ללא תנאי, אהבה שמקורה במימדים הגבוהים של הנשמה. עוזרת לאהוב את האחר ולקבל אותו כפי שהוא, ללא שיפוט. עושה הרמוניה בין ההדרכה הרוחנית הגבוהה ביותר והנתיב של הלב.

היבט פיזי: עוזרת לניקוי וטיהור מחזור הדם וכן תומכת באיברים פיזיים הקשורים לנושא זה. מאזנת אי-סדרים בכליות, שלפוחית השתן, וכן סוגיות כלליות של זרימת-דם וטיהור מחזור הדם.