פלואוריט Fluorite

מראה: אבן רכה יחסית, המופיעה במגוון של צבעים:  סגול, ירוק, כחול, צהוב, ורוד ושקוף חסר-צבע. מרבה להתגבש בצירופים של שני צבעים או יותר: סגול וירוק, ירוק וצהוב, סגול וכחול ועוד… נוצרת בגושים או צורות מובנות כמו קוביות, אוקטהדרונים (שתי פירמידות בעלות בסיס משותף) ומושבות. שמה נגזר משמו של יסוד הפלואור שהוא מרכיב מרכזי בה. נחשבת לאחת מאבני העידן החדש.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי: CaF2 שילוב של קלציום ופלואור. מבנה ההתגבשות הפנימי קובי.  שקופה עד אטומה לחלוטין. לעיתים מעורבת בה פיריט ואז נראים בה נצנוצים זהובים. קשיותה נמוכה ועומדת על 4 בסולם של 1-10, כך שלמרות קסמה ויופייה אינה מתאימה לתכשיטים. המשקל הסגולי הממוצע: 3.13 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי כללי: משמשת להתפתחות המחשבה. טוב להעזר בה במדיטציות כדי לקבל מסרים ותשובות בסוגיות לגביהן אנו מבקשים פתרון.

היבט רוחני: משקפת את ההיבט הגבוה ביותר של המחשבה, זו שמחוברת למימדים הגבוהים. בעזרתה אפשר לחוות ולהכיר את המקומות בנפש בהם טמונים הידע והחכמה. מאזנת בין שני חלקי המוח, מה שמביא מבחינה מנטלית להוויה של שקט ושלווה. מאפשרת להתחבר לרוחניות תוך תפקוד במישור הפיזי ולפיתוח המודעות של היחיד עם הכלל תוך שמירה ייחודיותו של כל פרט. כאבן עידן-חדש נאמר עליה שאחד מתפקידיה הוא לעזור לאנושות להתפתח בתקופת שינוי חשובה זו.

היבט מנטלי: עוזרת לעשות “סדר בדברים” ולחשוב בצורה מובנית. המופלאות שלה מתבטאת בכך שהיא מחברת בין מימדי הרוח  והנשמה באמצעות המחשבה. ניתן לעבוד איתה כדי לשפר את כושר הריכוז, “להשביח” את האינטלקט ולהעלות את  מנת-המשכל. אבן מצוינת למערכות יחסים, אישיות וגם בתוך קבוצות גדולות. כשמדובר בקבוצה היא עוזרת לאנשים לעבוד יחד בצורה שמשרתת את המטרה של כולם.

היבט פיזי: ניתן להשתמש בה בסוגים שונים של מחלות נפש והפרעות בתדירות גלי המוח. מחזקת את הגוף הפיזי באופן כללי ואפשר להשתמש בה גם לצורך רפואה מונעת, מניעת הדבקות במחלות. טובה לשימוש במצבים דלקתיים וזיהומיים, כולל הרפס.

פלואוריט לפי צבעים (בנוסף לתכונות הכלליות שלה):

פלואוריט שקופה-לבנה: מסמלת טוהר ושלמות, מתאימה לאיזון כללי של כל הצ’קרות.

פלואוריט סגולה: מייצגת מחשבה בהיבט הגבוה שיותר שלה, שממוקדת ברוח. מבחינה פיזית ניתן לטפל בעזרתה בבעיות של מח-עצמות.

פלואוריט כחולה: מצוינת לעורר תקשורת בהירה ולעשות סדר במחשבות. מאזנת קשיי דיבור. טובה במיוחד לדלקות וזיהומים באיזור הפה, אוזניים, אף, עיניים וגרון. זהו הצבע המתאים ביותר לבעיות בשיניים ובחניכיים. מאחר והפלואוריט הכחולה נדירה יחסית, ניתן להשתמש בצירוף של פלואוריט סגולה וירוקה שנותן אפקט אנרגטי דומה.

פלואוריט ירוקה: מתדרת לצ’קרות הלב והסולר. אבן מרגיעה שעוזרת לפוגג אנרגיות שליליות. מתאימה במיוחד כשיש בלבול בסוגיות הלב וכשיש פחד שקשה לפגוש.

פלואוריט צהובה: עוזרת להפרעות בתפקודי-קיבה (אולקוס, צרבת) ולצרידות. טובה מאד להפרעות שונות בכבד ובבטן תחתונה ומאזנת את רמת הכולסטרול.

מושבה: נפוצה בעיקר בסגול, אך קיימת בכל צבעי הפלואוריט. השימוש הנפוץ בהן הוא בהחזקה ביד או הנחה במקום בולט והתבוננות בהן. מייצגות את עידן המחשב של המאה ה-21. כל מושבה בדרכה שלה מובנית ומורכבת ממבנים ריבועיים. לעיתים הן מזכירות בצורתן עיר-חלל דמיונית. מצוין להשתמש בהן בהיבט מקצועי בהנחה על שולחנות עבודה, מעבדות ומקומות בהם נערכת עבודת מחקר. הן מעודדות את המחשבה להיות ממוקדת, מאורגנת, בהירה וקשובה. מדיטציה עם מושבה מעוררת בהירות מנטלית וסדר מנטליים. המושבות מתאימות לאנשים שקצב חייהם מהיר והם מוציאים הרבה אנרגיה בתהליכי חשיבה: מדענים, פיזיקאים, כימאים ומהנדסים, אנשי מחשבים, מנהלים, רואי חשבון וסטודנטים.

אוקטהדרון: זוהי צורה המוזכרת בגיאומטריה הקדושה של פירמידה כפולה בעלת בסיס משותף. בכל דרך שהופכים את האוקטהדרון תופיע הפירמידה הכפולה. הפלואוריט מתגבשת לעיתים בצורה זו. הגודל נע בין 3 מ”מ ועד 30 ס”מ בבסיס. זוהי צורה שמייצגת את השלמות שבה אנרגיות גבוהות של הרוח מתגלמות בחומר. האוקטהדרון מראה את פוטנציאל שקיים במין האנושי אם ישיג אחדות ואיזון בין המישורים השונים. זוהי האחדות בין הרוחני לפיזי.