פירומורפייט Pyromorphite

תיאור כללי:  למרות שמורכבת בעיקר מעופרת, המראה לרוב אינו  מתכתי. מופיעה בטבע בצבעים רבים, בין היתר ירוק, צהוב, חום, אדום-כתמתם ולבן-אפרורי. מקור השם מיוונית ופירושו: “יצירת-אש”, בעיקר נפוצה בצבע ירוק חי, אז היא  נראית ממש כמו צמח. היא מעין קרובה-רחוקה של הקלציט: דומה לה בקשיות, בצורה החיצונית ובמבנה ההתגבשות הפנימי (הקסהגונלי) אך הרבה פחות נפוצה ומוכרת. בשל העופרת הרבה שבה וכן נוכחות הזרחן, יש להמנע משתיית תמצית שהוכנה ממנה.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי הוא: Pb5(PO4)3Cl שילוב של עופרת, חמצן, זרחן, וכלור. הקשיות היא 3.5 עד 4 בסולם של 1 עד 10 והמשקל הסגולי גבוה יחסית ונובע מכמות העופרת הרבה שהיא מכילה: 6.85 גרם לסמ”ק. שקופה לחלוטין עד אטומה לחלוטין. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי ולעיתים קיימות בה צורות חיצוניות משושות.

שימוש אנרגטי: קשורה לנושאים של עיכול בכל הרמות ומתגברת מוטיבציה. ההמרצה שלה מעודדת את המשתמש להיות יותר מאוזן וזה עשוי להשקיט כעסים ולשפר את מצב הרוח. מתדרת צבע ירוק ומחייה, ומחברת לחסימות שונות לצורך עבודה עליהן. מהווה רפואה מונעת למחלת הסרטן ולכן מצוינת לנשיאה לאנשים שנמצאים בקבוצות סיכון לסרטן. אבן הגנה מצוינת מפני אנרגיות שליליות חיצוניות מכל הסוגים.

היבט רוחני: מגבירה יכולות רוחניות, מדיומיות ויכולות ניבוי, מחוברת בעיקר לבטן ופעולתה  בכל ההיבטים וניתן לומר שהיא מגבירה תחושות-בטן וכן את ראיית-הנולד.

שימוש מנטלי-נפשי: עוזרת לאנשים ש”קשה להם לעכל מצבים” להטמיע מצבים חדשים שונים. עוזרת להשקיט שיפוטיות-יתר של המשתמש בה כלפי עצמו, בעיקר בסוגיה של המראה החיצוני שלו ואיך הוא מרגיש שהסביבה החיצונית רואה אותו. עוזרת לא רק לזהות מחשבות מזיקות ושליליות, אלא גם לנקותן בצורה מודעת.

היבט פיזי: מחוברת ומשפיעה לחיוב בעיקר על מערכת העיכול הפיזית. מעודדת עיכול מאוזן והטמעה אופטימלית של מזון. מעוררת את הפרשת מיצי העיכול ועל ידי כך ממריצה את ניקוי הגוף מפסולת. מחזקת את הכבד וכיס-המרה, הטחול והלבלב, מניעה את האנרגיה סביבם ומטהרת אותם מאנרגיות שליליות. טובה באופן כללי לעידוד תהליכי ניקוי מרעלים (דיטוקסיפיקציה). טובה לטיפול בסרטן פעיל וניתן לתת אותה או לטפל באמצעותה בכל סוגי הסרטן, זאת למרות היותה אבן מתגברת (אבנים מתגברות בדרך כלל אינן מומלצות לסרטן).