פיטרסייט (פייטריסייט) Pietersite

תיאור כללי ומראה: אבן ממשפחת הקוורץ,  מזכירה במראה שלה את משפחת אבני העין, אך הדוגמאות שעליה צפופות יותר וסדירות פחות בדרךכלל. מרבה להכיל צבעים מנוגדים: צהוב, כחול, אפור, שחור, לבן, אדום וירוק שמופיעים בדוגמאות שונות ומקושקשות. לעיתים הצבע השולט חום-צהוב ולעיתים כחול. התגלתה לראשונה ב-1962 עלי ידי סיד פיטרס בנמיביה שבאפריקה. המידע עליה פורסם לראשונה ב-1964 והיא נקראת על שמו. יקרה ופחות נפוצה מאבני העין השונות.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי: SiO2 כולל סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה, בטבע מופיעה בגושים. הקשיות הממוצעת 7 בסולם 1-10. עד היום התגלתה בשני מקומות בלבד: אפריקה וסין. צבע האבנים שמוצאן מסין בדרך כלל צהוב-חום, בעוד שאלה שמוצאן מאפריקה מתאפיינות במראה כחול.

שימוש אנרגטי כללי לכל אבני הפיטרסייט: שילוב הצבעים נותן אפקט אנרגטי “מקושקש” וסוער, יחסית למראה ההרמוני והעדין יחסית של אבני העין הרגילות. מקרוב ניתן לראות את השתוללות האש הצהובה המתפתלת יחד עם הקרח הכחול, “השתוללות” המייצגת את הליבה הפנימית שלעיתים אצורה בנפש ולא מתבטאת, ולעיתים פורצת החוצה באופן לא מאוזן. טובה במיוחד כשיש מאבק בלתי פוסק בין ההגיון לרגש. אפשר להיעזר בה כשרוצים לתת לכל אחד מהצדדים האלה להתבטא.

היבט נפשי-רגשי-רוחני: טובה לליווי תהליכים רוחניים גבוהים, האנרגיה שלה עוזרת להשאר מחוברים להגיון והרצון תוך כדי. יש המכנים אותה “אבן הסערה” על-שם נטייתה לתפעל אנרגיות של צ’קרות גבוהות ונמוכות כאחד ולערבלן זו עם זו. לא תמיד אפשר לחזות מראש את השפעתה: לעיתים היא מרגיעה ולעיתים מתגברת.

שימוש פיזי: מאזנת את מערכת העצבים והמוח הפיזי. טובה לאיזון תופעות קדם-וסתיות (PMS) וכן לתופעות גיל המעבר.

פיטרסייט צהובה: מחזקת את כוח הרצון. ללומדים לימודים רוחניים  עוזרת להטמיע מידע בצורה הגיונית. מחזקת בטחון ואמונה-עצמית. טובה לאמנים החוששים שיצירותיהם אינן טובות מספיק ולתלמידים החוששים להכשל במבחן. מצוינת לילדים שנמשכים אליה מאד, מחזקת אצלם את הדמיון ואת יצר המשחק.

פיטרסייט כחולה: מצוינת לעבודה בדמיון מודרך. נמשכים אליה לרוב אנשים בעלי נשמה מפותחת הנמצאים בעיצומה של פריצת-דרך רוחנית. עשויה לחולל הצפה רגשית כשיש רגשות בלתי-פתורים שהגיע זמנם לעלות על פני השטח כדי להביא לפתרון הרצוי ביותר. גם אם התהליך אינו קל, הוא לטובתו הגבוהה של המשתמש בה.