פושסייט (מוסקבייט) Fuchsite

תיאור כללי: הפושסייט היא הסוג הידוע ביותר של מיקה (מייקה) ירוקה. נקראת גם מוסקבייט (ר’ קישור למחיצת המיקהבסוף המחיצה). היא ירוקה עם גוון כסוף ונוצרת במשטחים גרגריים, לעיתים מדורגים. מרבה לעשות שיתופי פעולה: לעיתים היא מתגבשת יחד עם רובי, שילוב די נפוץ ומוכר, שנותן מראה מרתק של משטח ירוק משובץ בנקודות אדומות, פעמים רבות במראה של רשת. לעיתים מתגבשת יחד עם פיריט. היא עושה גם שיתוף פעולה עם הקייניט, שגם היא מכילה מייקה. הפושסייט נחשבת מעט רעילה ולכן מומלץ לא להכין ממנה שיקויים.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי הוא KAl2(AlSi3O10)(OH,F)2  שילוב של פוטסיום (אשלגן), אלומיניום סיליקה, חמצן, חמצן-מימני וכמות זעירה של פלואור. קשיות נמוכה יחסית 2.5 ל-3. אך בשיתופי הפעולה שלה עם מינרלים כמו הקיאנייט, הפיריט והרובי היא מתחזקת. נוצרים תכשיטים מדהימים מפושסייט בשילוב עם רובי. צורת ההתגבשות היא מונוקלינית (חד-שיפועית), והמשקל הסגולי שלה הממוצע הוא 2.82 גרם לסמ”ק. מקורה מכל העולם, במיוחד מברזיל.

שימוש אנרגטי: האנרגיה שלה עדינה יחסית ומאפשרת חיבור למימדים רוחניים תוך שמירה על סדר והאיזון בכל הרבדים. מגבירה את החיבור והקשר בין האדם לטבע, בעיקר לצמחיה והמינרלים השונים. מעודדת חידוש, החייאה והמרצה בכל הרמות וכשמצרפים אותה לקריסטלים אחרים היא מחזקת וממריצה את האנרגיות של הקריסטל האחר, טובה להילרים. כשמטפל בקריסטלים מוצא לנכון להוסיף את הפושסייט במערך, זה מעמיק את האיכות של מימד ההילינג. בהקשר מקצועי, היא עוזרת לממש וליישם חוקי אתיקה הנוגעים לטיפולים אנרגטיים.

היבט רוחני: מחזקת יכולות תקשור ויכולות מדיומיות בכלל. מצוינת לתהליכי תקשור לצורך העברת מידע ריפויי, למשל: מידע על צמחי-מרפא שונים ומידע לגבי ריפוי קריסטלי.

היבט נפשי: עוזרת למשתמש בה להתחבר אל הרגש שלו. עוזרת לחזק את החמלה אצל אנשים שנוטים להיות נוקשים מבחינה רגשית. בהיבט הנפשי היא אבן מרגיעה, מתאימה למי שמתאושש מתקופה קשה או טראומה. עוזרת להתחבר אל הילד הפנימי, אל השובבות והחיוניות הילדית שאצל מבוגרים רבים כל-כך חסרה.

שימוש פיזי: מעודדת שמירה ותחזוקה של הגוף הפיזי ומצב בריאות תקין (מעין אבן לרפואה מונעת). טובה לתחזוקה של המערכת החיסונית (בעיקר כשזו נמצאת במצב תקין). טוב לתת אותה לחולי איידס ומחלות שונות של המערכת החיסונית. בעיקר אם הם נמצאים בתהליכים של התגברות על המחלה.

קישור למחיצה של הרובי עם פושסייט

קישור למחיצה של קבוצת המיקה