פאנטום/פנטום קוורץ Phantom Quartz

תיאור כללי ומראה: זהו גנרטור של קוורץ, לרוב קריסטל-קוורץ הנראה כאילו יש בתוכו כפיל קטן שלו הצבוע בצבעים שונים כמו: אדום, צהוב, ירוק, כחול/אפור, לבן או חום-שחור. התופעה נוצרת כשבמהלך התגבשותו וגדילתו של הגנרטור הוא מתכסה בשכבת חומר הצובעת אותו ואז ממשיך לגדול ולהתגבש. הכפיל הפנימי נשאר צבוע כאותו גודל צבוע בחומר בו כוסה בזמנו, הצבע של הכפיל הפנימי נקבע לפי החומר שכיסה, זה יכול להיות ברזל, נחושת, טיטניום, גופרית וכו’…

מידע גימולוגי: המידע הגימולוגי הוא כשל הקוורץ, החומר שהתגבש על גבי האבן וגרם להיווצרות התופעה אינו כלול בנוסחה הכימית שנשארת SiO2. הקשיות הממוצעת היא 7, וצורת ההתגבשות הפנימית הקסהגונלית/משושה. אבני הפאנטום הנפוצות ביותר הן האדומות/חומות והירוקות.

שימוש אנרגטי כללי: הפאנטום מדגימה לנו באופן פיזי איך דבר או נושא מסוים יכול לשמור על הצביון שלו ובו-זמנית לגדול ולהתפתח. היא משקפת את נקודת המוצא והסיום של תהליך. היא מלמדת מהן הדרגתיות, התפתחות ועקביות ולעיתים מצביעה על התכנסות פנימית ובריחה מעשייה. היא מעוררת יכולת ריפוי עצמי מטראומות שונות על ידי הזכרות ושחזור במצב כפי שהיה לפני שהטראומה קרתה. במקומות שונים בעולם התגלו אבני פאנטום-קוורץ ענקיות, איתן ניתן לעשות עבודה רוחנית חזקה שעשויה להשפיע ברמה פלניטרית.

שימוש אישי נפשי: טובה לליווי תהליכי גדילה בכל הרמות (בהתאם לתדר של הצבע): פנימית, רוחנית, פיזית ואפילו עסקית. מחזקת את האינטואיציה ועוזרת לקבל הכוונה פנימית לגבי ההתנהלות בכל נושא. עוזרת לשחרר חוויות וזכרונות בהם לא נעשה שימוש, החוסמים את המשך התפתחותו האישית של המשתמש  ועוזרת לצאת ממקומות תקועים בחיים ולהמשיך הלאה.

היבט רוחני: עוזרת להתייחס לעבר על מנת לצמוח מבלי להשאר תקועים בו. אחת האבנים הטובות ביותר ללוות שחזור גלגולים. מדיטציה איתה עשויה לחזק את החיבור להדרכה הרוחנית לצורך קבלת תשובות והדרכה להמשך ההתפתחות.

קריסטל-קוורץ פאנטום אדומה: שונה מפנטומים אחרים בכך שהמעטפת האדומה לרוב חיצונית. ניתן לראות בה את הצבע האדום על חמש מתוך שש הפאות של הקריסטל, בעוד שהפאה השישית נקייה ומשמשת כחלון המאפשר הצצה אל תוך האבן. נוצרת כשחלקיקי ברזל, נחושת או טיטניום מתחמצנים על פני הגנרטור ומכסים אותו. מסמלת צמיחה פנימית של משהו פיזי עד להבשלתו והיותו נכון לצאת החוצה. מעצימה ונותנת תגבור אנרגטי לצ’קרות התחתונות. טוב לאחוז אותה בעת תהליכי יצירה, בעיקר בסופם, בין אם זה הריון פיזי, תהליך מודעות-עצמית או פרויקט שנמצא בהכנה. מסייעת לריפוי פצעים פנימיים ישנים ושחרור חסימות מהעבר.

פאנטום ירוקה:
לרוב אלו גנרטורים קטנים יחסית שהתופעה בהם נוצרת בזכות חלקיקי כלורייט שעוטפים את הגנרטור בשלב מסוים של גדילתו. מייצגת מבנים רגשיים וצורות חשיבה חדשות ופורצות דרך שגודלות בפנים. עוזרת לראות ולהפנים את העובדה שיש דברים פנימיים שהגיע זמנם לצאת החוצה. נותנת אומץ להוציא את אותם דברים ולבטאם. לעיתים האנרגיה שלה לוקחת פנימה לתוך סוגיה רגשית עמוקה ומסייעת להבין אותה. מעודדת להמשיך ולדבוק בתהליכים של התפתחות רוחנית.

פאנטום ירוקה מול אדומה: הן עובדות באופן דומה, בכך שהן מעודדות תהליכים פנימיים להבשיל ולצאת החוצה, רק שהירוקה עובדת על נושאים של רגש, בעוד שהאנרגיה של האדומה מכוונת להיבטים פיזיים של פעולה ועשייה.

קריסטל-קוורץ פאנטום סגולה (אמטיסט): עוזרת להתחבר לתוכנית הנשמה שנקבעה עוד בטרם הכניסה לגוף הנוכחי, להבין ולקבל אותה.

סמוקי-קוורץ פנטום: היא אינה נפוצה, לרוב מדובר בסמוקי בהירה יחסית. עוזרת לקבל מידע על משפחת הנשמה אליה משתייך המשתמש ועל נתיבים להתפתחותו בהתאם לכך.

קריסטל-קוורץ פאנטום כחולה/תכולה: קשורה לצ’קרת הגרון, עוזרת להביע בצורה הטובה והכנה ביותר נושאים של לב. מסייעת לאנשים המרבים להביע עצמם דרך כעס להבין כמה פוגעת ומזיקה התנהלותם זו, ולהתחיל להביע עצמם בצורה רכה ומתחשבת יותר.

קריסטל-קוורץ פאנטום לבנה או שקופה חסרת-צבע: מפרקת תהליכי חשיבה גבוהה. טוב להשתמש בה בתהליכים מודעים של חקירת מחשבות. עוזרת להגיע דרך המימד החשיבתי לרבדים הגבוהים ביותר של הנשמה.

קריסטל-קוורץ פאנטום צהובה (גולדן קוורץ פאנטום): נוצרת כשחלקיקי סולפור או מתכת מחומצנת שקיבלה גוון צהבהב מכסים את הגנרטור בעת גדילתו. מעוררת ומגרה את האינטלקט, טובה לאלה שקשה להם להביע עצמם מול אחרים להוציא את יכולותיהם לפועל. מדיטציה בעזרתה מעוררת ומגבירה את היכולת החשיבתית.

קריסטל-קוורץ פאנטום שחורה: נדירה יחסית, מצוינת לקרקוע. עוזרת לקבל מצבים ואנשים כפי שהם ולאהוב את מה שיש.

*תודה מקרב לב למקס מורון על העזרה באיסוף החומר על האבן ועל התמונות הנפלאות.