ענבר (אמבר) Amber

תיאור: בהילינג הקריסטלי מתייחסים אל הענבר כאל אבן ריפוי, אך למשעה היא שרף מאובן של עץ, הגוונים נעים מצהוב-זהוב ועד חום, לפעמים עם גוונים של אדום, כחול וירוק. לעיתים יש בתוכה בועיות אוויר, עלים, חרקים קטנים ועוד… חלוקי הענבר המכילים פריטים כאלה נחשבים נדירים  ויקרים יותר. היא סופגת אנרגיה בקלות ומתעמעמת במהירות יחסית, לכן יש לדאוג לנקותה לאחר כל שימוש. נחשבת לאחד המינרלים העתיקים ביותר. המחיר יקר יחסית.

מידע גימולוגי: מורכבת מפחמן (קרבון) חמצן ומימן. הנוסחה אינה קבועה, הפחמן מהווה כ- 80% מהתרכובת. מבנה ההתגבשות הפנימי אמורפי, ללא סדר-פנימי שחוזר על עצמו. שקופה עד אטומה לחלוטין. ניתן להשיג מינרל שמשמש לה כחיקוי ונקרא קופל (Copal) שהוא שרף מאובן של עץ אך הרבה יותר צעיר: בעוד שגילה של הענבר מאות-אלפי עד מיליוני שנים (יש המעריכים את גילה בכ-50 מליון שנה), גילו של הקופל אלפי שנים בודדות. הענבר עמידה וקשה יותר מן הקופל. הקשיות נעה בין 2 ל-2.5.  המשקל הסגולי נמוך מאד: כ-1 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי: מקרינה אור זהוב ומפיצה סביבה חמימות. לכן מעניקה ריפוי והקלה מיידית על כאבים מכל הסוגים. היא בעצם הדם של העץ, לכן האנרגיה שלה מקרינה את המהות של עולם הצומח המכיל אנרגיה של ליבת הפלנטה המגיעה מהשורש ושל האוויר דרך העלים. אנרגיית הריפוי שהיא מקרינה אינה עוצמתית מאד, אך דווקא העדינות שלה מאפשרת להתחבר אליה בקלות רבה. אפשר להניחה על כל מקום כואב או לא מאוזן בגוף והיא מושכת אליה וסופגת לתוכה את האנרגיות השליליות ומחממת את המקום וכך מסייעת לגוף לרפא את עצמו. מנקה ומטהרת את ההילה מאנרגיות שליליות, כך שהיא מספקת הגנה ברמה מסוימת, אם הצורך בהגנה משמעותי מאד כדאי לצרף אליה אבני הגנה נוספות.

היבט רוחני: משתמשים בה כסימבול להעברת מידע, מנהגים ומסורת מדור לדור בתוך שושלת משפחתית. מצוינת למדיטציה ולתהליכי שחזור גלגולים (Past-Life).

היבט נפשי: טובה לדכדוך ודכאון, עוזרת לרכך את התחושות הקשות. החמימות שבה יכולה להמיס עצב ונוקשות, לכן טובה לאנשים שיש להם שעון ביולוגי בעייתי או חיים במדינה קרה ולא נחשפים מספיק לאור השמש. היא סמל לביטוי של אהבה ומחויבות זוגית. משמשת סמל לשבועת הנישואין, מחברת לשמחת חיים ולאנרגיות של עשייה. משפיעה באופן מצוין על מערכת העצבים ומאזנת אותה.

שימוש פיזי: עוזרת לאזן את בלוטת התריס בעיקר במצבי עודף. טובה לכליות ושלפוחית השתן. טובה במיוחד לאנשים מבוגרים וזקנים מקילה על כאבים שנובעים מזיקנה. משככת כאבים באופן כללי, אך יש לקחת בחשבון שפעולתה הדרגתית ולוקח זמן עד שהיא מורגשת.