עין-הנמר (טייגר-איי) זהובה ואדומה Tiger-eye

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: אבן ממשפחת הקוורץ בעלת תכונת מוביליות (תזוזה), מבנה  פנימי של פסים מעוגלים או מפותלים בעלי תצורה של סיבים שכשמתבוננים בהם נראה כאילו הם זזים. עין הנמר הנפוצה ביותר היא בצבע  זהוב-צהוב המשתלב עם חום. במחיצה זו מוזכרת גם עין הנמר האדומה (עין-השור) שיש בה גוונים כהים, אדומים  וכתומים במשולב עם חום. במחיצה נפרדת מדובר על עין הנמר הכחולה (עין-הנץ). בעיקר ידועה ונפוצה עין-הנמר הזהובה. יש לציין גם את הטייגר-איירון (במחיצה נפרדת) המשלבת את עין הנמר, ג’ספר אדומה והמטייט. קיים גם השילוב של עין הנמר ועין הנץ המשלבת את התכונות של שתי האבנים.

מידע גימולוגי: עין-הנמר הצהובה נוצרת מעין-הנמר הכחולה (עין הנץ), שהמתכת שבה התחמצנה והפכה חומה. ההרכב הכימי הוא של הקוורץ: SiO2 תרכובת של סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי, ההתגבשות החיצונית היא בגושים ובחנויות נמכרת לרוב בחלוקים, המדגישים את יופייה. הקשיות היא בדרגה 7 והיא פופולרית מאד לשיבוץ בתכשיטים. לעיתים מתקיימת בה תופעת עין-החתול. במקור מספר מקומות בעולם אך המקור העיקרי  הוא דרום-אפריקה.

שימוש אנרגטי: עושה אינטגרציה בין שני סוגי אנרגיה: החומה של האדמה ואנרגיית האור הזהוב של הכתר. היא מקרקעת את האור הזהוב לאדמה. מתאימה בעיקר לצ’קרות התחתונות. מחזקת את היכולת והמוטיבציה לעשייה. מגבירה אומץ ומאפשרת להתחבר לגישה חיובית לחיים. מצוינת למי שהאנרגיות שלו נוטות להתפזר ומתקשה להוציא דברים לפועל. ילדים מתחברים אליה מאד בקלות והיא עוזרת להם לזרום בצורה קלה יותר עם החיים. מצוינת לענידה כתכשיט.

היבט רגשי: עוזרת להתמודד עם שינויים, גם טובים. ממתנת סערת רגשות שקשורה למתח מיני בעיקר בתחילת קשר רומנטי. הברק המיוחד שלה הוא סימבול לעוצמה אישית, יושר ואמינות. עוזרת לחבר בין ניגודים: אדמה מול שמיים, חומר מול רוח, גברי מול נשי.

שימוש פיזי:  עושה איזון כללי למערכת ההורמונלית ומאזנת אנרגטית את כיס המרה והכבד.

טייגר איי אדומה: אבן מתגברת שמחזקת את הגוף הפיזי ומחזקת את האנרגיה. וניתן לשאת אותה כשיש חולשה  אנרגטית שמתבטאת בחולשה וקושי בתפקוד יומיומי. נפוצה פחות מהטייגר-איי הזהובה. השפעתן האנרגטית דומה, והשוני העיקרי הוא שהאדומה משפיעה בעיקר על צ’קרת הבסיס והתפקוד הפיזי. היא מקילה על המשתמש בה לעשות צעדים של צמיחה פנימית ושינויים חיוביים בחיים. מעודדת חשיבה חיובית וגישה חיובית לחיים. מגבירה מוטיבציה ומחזקת את כוח הרצון. מצוינת לאנשים שמפסיקים  תהליכים של מודעות או לא נכנסים לתוכם מתוך חוסר מוטיבציה ופסימיות.

קישור למחיצה של עין הנץ (הוק-איי)

קישור למחיצה של הטייגר-איירון

קישור למחיצה הכללית של משפחת הקוורץ