עין-החתול Cat’s-eye

תיאור: למעשה לא מדובר באבן מסוימת, אלא בתופעה שקיימת באבנים שונות: אבני קוורץ, אופאל, קריסובריל, מונסטון ועוד… ידועה במיוחד עין-החתול קריסובריל. היא יקרה יחסית, וכשאומרים “עין החתול” בדרך כלל מתכוונים אליה. מהות התופעה בהבזק אור שמופיע לאורך הקריסטל וזז עם הזזתה ומזכיר אישוני-חתול, מכאן מקור השם. לתופעת עין-החתול תכונות ספציפיות, המתווספות לתכונותיו של כל קריסטל בו היא מתקיימת. את פס האור ניתן לראות במיוחד כשהאבן מלוטשת וכשמזהים תכונה כזו באבנים איכותיות נוהגים ללטשן בצורת קבושון (כיפה) לרוב מדובר באבנים המיועדות לתכשיט.

היבט אנרגטי כללי: נאמר עליה שהעונד אותה מסוגל לראות פיזית בצורה חדה יותר. במציאות היא מחזקת ראיית לילה (בדומה לעין של חתול, חיה המיטיבה לראות בלילה) ונותנת איזון כללי לעיניים הפיזיות. מנקה את הל ההילה ומחזקת הגנה אנרגטית על המשתמש בה. נחשבת לאבן שמביאה מזל בכל התחומים, במיוחד בתחום העסקי.

היבט חשיבתי: מחזקת באופן כללי ראייה פיזית ופנימית. ראיית הדברים בצורה ברורה וממוקדת מסייעת לקבל את ההחלטות הנכונות והמתאימות וכתוצאה מכך לנתב את החיים לכיוונים הרצויים. מחזקת את יכולות השיפוט גם לגבי מצבים ואנשים חיצוניים וגם לגבי המשתמש עצמו.  מחזקת את החיבור של האדם לעצמו וליכולותיו, וכתוצאה מכך למשאבים פנימיים של שמחה, בטחון ושלוה, וכן מתחזקת יכולת הריכוז והמיקוד. מתאימה לאנשים אימפולסיביים שנוטים לקבל החלטות מהר מדי.

היבט רוחני: מחברת את האדם לנתיב של התפתחות רוחנית, עוזרת לראות בצורה ברורה את הנתיב הנכון.