סת – מסרים ממימד אחר – החומר של סת

מאת ג'יין רוברטס. הוצאת מרקם

ג’יין רוברטס החלה לתקשר בשנת 1963 את מסריה של יישות שכינתה את עצמה בשם “סת”. היא חוותה את מה שהיא מתארת כ”פריצה מסחררת של התודעה”. תחילה תיקשרה את המידע שהעביר סת באמצעות כתיבה אינטואיטיבית, אך מהר מאד החלו לעבור דרכה התובנות במהירות ובכמויות כאלה, שהכתיבה לא הספיקה לתעד אותן. היא החלה תהליך של  תקשור מילולי, שבמהלכו היא מעמידה את גופה לרשות סת, המשתמש בקולה להעברת המסרים, כשתודעתה של רוברטס אינה נוכחת בזמן התהליך (תקשור בטראנס מלא).

בעלה, רוברט בטס, נכח בתקשורים אלה ותעד אותם. הנה ציטוט במילים שלה מתוך הספר המתאר את התחלת התקשור המילולי: “הרגשתי כאילו אני עומדת על מקפצה בגובה רב, מנסה להביא את עצמי לקפוץ, כאשר כל מיני אנשים מחכים אחרי לתורם בחוסר סבלנות. בעצם היו אלה המילים שדחקו בי… הרגשתי שאם לא אומר אותן, הן ייערמו זו על גבי זו… עד שיסתמו הכל. ומבלי לדעת באמת איך ומתי, פתחתי את פי ונתתי להן לצאת.”

הספר מתחלק לשני חלקים עיקריים: בראשון שבהם מובאים תקצירים מהישיבות הראשונות עם סת ותיאור ותהליכים שונים שעברה, בחלק השני, מובאים מבחר מהמסרים המרתקים שהתקבלו מסת במשך כחמש שנים בנושאים שונים: המציאות וחוקי היקום, גלגולי-נשמות, בריאות פיזית, פתרון-חלומות, התכנות יקומים מקבילים, מהי האלוהות ועוד…

זהו ספר מרתק עם מידע ותהליכים שללא ספק הקדימו את זמנם ופרצו דרך להרחבת המודעות הרוחנית הכלל-אנושית. ספרים נוספים שנכתבו על ידי המחברת עם תובנות ומסרים מסת הם: “סת מדבר – התקפות הנצחית של הנשמה” ו”טבע המציאות האנושית” בהוצאת מרקם.