סרדוניקס Sardonyx

מראה:  הסרדוניקס היא שילוב של שתי אבנים: אוניקס וקרנליאן.  מתגבשת בדרך כלל בשכבות במראה מפוספס, כשגווניי הכתום של הקרנליאן משתלבים בגוונים הלבנים, השחורים או החומים של האוניקס. בשל המראה המשובב שלה מרבים לעשות ממנה חרוזים. קל להתבלבל בינה לבין האגת המפוספסת והן אכן שייכות לאותה משפחת אבנים, אך בעוד שהאגת המפוספסת צבועה על-פי רוב בצבע כימי, צבעיה של הסרדוניקס טבעיים.

מידע גימולוגי: כל המאפיינים הם של משפחת הקוורץ, מאחר ומדובר פה באבן המורכבת משתי אבני קוורץ: הנוסחה הכימית היא SiO2 שילוב של סיליקה וחמצן, מבנה ההתגבשות הפנימי הקסהגונלי-משושה. הקשיות נעה סביב 7, המשקל הסגולי 2.65 גרם לסמ”ק בממוצע.

שימוש אנרגטי: משלבת את התכונות של האוניקס והקרנליאן ויש לה גם כמה תכונות ייחודיות משלה. השילוב המאד מיוחד של הקרנליאן שהיא אבן אנרגטית, מעוררת ומביאה שמחה עם תדר של עוצמה נשית, עם האוניקס שנחשבת באופן יחסי לאבן כבדה ומקרקעת, יוצר ניגודים מעניינים. ניתן לעבוד איתה גם במקרים של  עודף אנרגטי וגם במקרים של חוסר. כמו-כן היא מצוינת לאיזון האנרגיות הגבריות והנשיות של המשתמש. יחד עם היותה אבן משמחת אנרגטית היא יכולה גם להביא  שלווה. נחשבת באופן כללי לאבן שמביאה מזל. טובה בעיקר להרגעה ואיזון של הצ’קרות התחתונות.

שימוש נפשי-מנטלי: מעודדת חברתיות, הצלחה, זוגיות מוצלחת, הצלחה בסוגיות משפטיות ושליטה-עצמית. מחזקת קשרים חברתיים, בין אם מדובר על זוגיות וקשר רגשי אינטימי או יחסים בין חברים טובים. מסמלת את שבועת הנישואין וזוגות נשואים אוהבים לענוד אותה כדי להכניס שמחה ומשמעות לקשר-הנישואין. עוזרת לאנשים בעלי תכונות דומות ומתאימות לזהות ולהמשך זה לזה. גם בתחום השותפות העסקית  היא יכולה להכניס אווירה של חברות ושיתוף. היא יכולה להכניס הרבה שמחה ומודעות לתענוגות החיים במידה והמשתמש ער לאפשרות לשמוח ולהיות בשפע. תומכת באנשים שבנסיבות חייהם התגלגלו למצבים של הוללות-יתר, פזרנות ובזבזנות בצורה שמזיקה להם. עוזרת להם “להתיישר” ושופכת אור על הכיוון להתנהל נכון יותר.