סקולסייט Scolecite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: שייכת לקבוצת הזאולייט. שמה נובע מהמילה היוונית “סקולק” שמשמעותה “תולעת”. לרוב מופיעה במושבות של מחטים ארוכות בצבעים לבן, שקוף חסר-צבע או חום בהיר. פופולרית בקרב אספנים.

מידע גימולוגי: נוסחה כימית: CaAl2Si3O10•3(H2O שילוב של חמצן, סיליקון, אלומיניום, קלציום ומימן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי מונוקליני/חד-שיפועי. משקל סגולי ממוצע 2.28 גרם לסמ”ק. הקשיות נעה בין 5 ל-5.5 בסולם של 1-10. המקור בעיקר מברזיל, הודו (בחלק המזרחי, אזור מומביי), ארה”ב (קליפורניה), ואירופה, בעיקר באיסלנד וסקוטלנד.

שימוש אנרגטי: אבן של רוגע ושלווה, מצוינת לאחיזה בזמן מדיטציה. למרות שאין בה צבע ורוד נחשבת לאבן לב קלאסית מאחר ומפעילה ומאזנת בצורה עדינה וגבוהה את צ’קרת הלב. מתאימה למטפלים אנרגטיים כמו יועצים רוחניים והילרים. מחברת בין המימדים השונים של החיים: פיזי, רוחני, רגשי ומחשבתי.

היבט רוחני: אחיזתה עוזרת למודעות להגיע למקומות גבוהים ורוחניים. בעיקר מתאימה לעבודה על חלומות, לשם כך רצוי לשים אותה בכוננית ליד המיטה או לאחוז תוך כדי שינה (במידה והיא מוחלקת ונוחה לאחיזה). פרט לכך שהיא תומכת באופן כללי בשינה עמוקה ורצופה, היא מחדדת ומעמיקה את החלימה.

שימוש מנטלי: עוזרת לקבל מיקוד מחשבתי תוך כדי תהליכים רוחניים בצורה שעוזרת להבין תהליכים אלו ולעשות בהם שימוש יעיל ורלוונטי. אבן של שלווה ושלום המלמדת את המשתמש בה לחוות את הקסם שב’להיות’ המאפשר לקבל בקלות ובשלווה מצבים שונים והתבוננות בהם.

שימוש רגשי: מחזקת ומתגברת את אנרגיות צ’קרת הלב. עוזרת להכיל ולחוות בצורה חזקה וטובה יותר חוויות רגשיות וזוגיות. טובה לזוגות המתפתחים רוחנית, שיכולים בתיאום ביניהם להשתמש בה כדי לחזק ולבסס את החיבור בין הלבבות.

שימוש פיזי: ההיבטים הפיזיים שלה מצומצמים יחסית, פועלת במישורים הרוחני והרגשי, עשויה לעזור לאנשים שבגלל חוסר איזון כימי במוחם הם נוטים להתנהגות אלימה. שימוש באבן עשוי להגביר אצל אנשים כאלה את תחושת השלווה. כמובן שאין להשתמש בה במקום טיפול קונבנציונלי או אחר שנדרש.

קישור למחיצה של משפחת הזאולייט