ספיר Sapphire

מראה: מתגבשת בצורת גבישים מנסרתיים מאורכים, בתצורה של משושה. טווח הצבעים כולל : לבן, כחול, צהוב, סגול, שחור וירוק. הצבעים השונים נגזרים ממינרלים שונים שנמצאים באיזור ההתגבשות. שייכת למשפחת הקורונדום הכוללת שתי אבנים: הרובי האדומה והספיר בכל יתר הצבעים. נחשבת לאבן יקרה. מוזכרת בתנ”ך כאחת מאבני החושן ומזוהה בו עם שבט יששכר. אבן רוחנית בהקשר דתי המוזכרת בהיסטוריה של כל הדתות. נחשבת לאחת האבנים העתיקות ביותר הידועות לאדם. פופולרית מאד לענידה בתכשיטים

מידע גימולוגי: צורת ההתגבשות הקריסטלית הקסהגונלית משושה. שקופה לגמרי עד אטומה לחלוטין. ההרכב הכימי Al2O3 צירוף של אלומיניום וחמצן. משקלה הסגולי בסביבות 4 גרם לסמ”ק והקשיות גבוהה: 9 בסולם שבין 1-10. לעיתים מופיעה בה תופעת הכוכב, תצורה נעה של אור בצורת שש קרניים. בטבע נמצאת בעיקר בצפון-אפריקה, הודו, דרום-אמריקה ואוסטרליה.

שימוש רוחני: מסמלת טוהר שמימי. מעודדת להגשים את הייעוד, ולעבוד עם חלומות. אצל אנשים מסוימים תעורר את הדחף הראשוני להתחבר לייעוד. ניתן לצרף אותה לטיפולי הילינג בהנחה על הצ’קרות בהתאם לצבע של אותה ספיר. מחזקת את הקשר המודע או הלא מודע עם הנשמה, מה שמכונה “העצמי הגבוה”. מחזקת תקשור, חיבור להדרכה הפנימית ולמדריכים חיצוניים.

היבט רגשי: באופן כללי היא אבן מרגיעה. עוזרת להרגיע רגשות קשים וסוערים של כעס וקנאה. טובה לשמירה על זוגיות ומערכות יחסים קרובות.

היבט נפשי-מנטלי: מחדדת בהירות מחשבתית ואת יכולת ההבנה. עוזרת לחשוב בצורה מעמיקה וצלולה.  עוזרת לברור את העיקר מהטפלולהתמקד בדברים החשובים. עוזרת לנקות מחשבות שליליות ומיותרות מהמחשבה המודעת. נותנת עידוד ומוטיבציה להתחיל לבצע דברים ולהתמיד בהם.

היבט פיזי: מאזנת באופן כללי את מערכת הדם. מרגיעה שטפי-דם וטובה לטיפול בורידים ועורקים בעייתיים. מחזקת את המערכת החיסונית. נחשבת כאבן מקררת וניתן להשתמש בה להורדת חום. מתאימה למצבים דלקתיים שונים.

היבט מקצועי: מתאימה למטפלים שונים, מצד אחד יוצרת שכבת הגנה אנרגטית שחוסמת אנרגיה שלילית מלהכנס פנימה. מעודדת הגשמה אישית אצל המשתמש בה. מחזקת השראה מקצועית ואינטלקטואלית ולכן מתאימה לעוסקים בכתיבה. מחזקת את הצורך לחפש צדק ולכן מתאימה מאד לשופטים, עורכי דין ואנשי-חוק לסוגיהם, כמו גם לאלה שמשלבים את הכתיבה והביטוי ברצון להביא צדק לעולם כמו עיתונאים וחוקרים למיניהם.

תכונות אבני הספיר לפי צבעים:
ספיר כחולה: מתאימה בעיקר לסוגיות של צ’קרת הגרון. מתגברת יכולות תקשורתיות. יש בה באופן יחסי רמה גבוהה של צלילות ניתן להעזר בה לליווי מסעות אסטרליים, חלומות צלולים וחוויות של יציאה מהגוף.

ספיר ירוקה: מקושרת לצ’קרת הלב ומחזקת נאמנות ודבקות. ניתן להשתמש בה בעבודה עם חלומות. נחשבת לאבן שפע, בעיקר בתחום הרגשי. מתאימה לאנשים העוסקים בצורה זו או אחרת בתחומים ריאליים: מתמטיקה ופיזיקה.

ספיר צהובה: קשורה למישור המחשבתי. אבן של שפע חומרי. נפוצה במיוחד אצל סוחרים מהמזרח. מעוררת את האינטלקט ובו זמנית מרגיעה את המחשבות. ניתן להיעזר בה כדי להתמקד בנושא מסוים ובו-זמנית להיות מסוגלים לראות את התמונה הרחבה של הסיטואציה. מבחינה פיזית מאזנת את מערכת העיכול ואת הכליות, כבד, טחול וכיס-המרה.

ספיר אינדיגו: צבעה כחול-סגול. טובה לטיפול בהפרעות מנטליות שונות. ניתן להעזר בה על-מנת לתכנת מחדש תבניות חשיבה שליליות ולטעת במקומן חיוביות. עוזרת לברור את העקר מהטפל במה שנוגע לאמת הגבוהה של המשתמש, ומעודדת את המשתמש בה לצעוד קדימה במסע ההתפתחות שלו תוך הגברת ההבנה שהוא אחראי ליצירת המציאות האישית שלו. ניתן לצרף אותה לתהליכי טיפול בהפרעות מוחיות ודיסלקציה.

ספיר סגולה: במהותה היא אבן מרגיעה, יחד עם זאת היא מתגברת את צ’קרות העין השלישית והכתר ומחזקת הבנה רוחנית. עוזרת להרגיע דאגות וחששות מיותרים ולהגיע אל השלווה שמאפשרת הליכה בדרך הרוחנית בצורה עמוקה ומשמעותית יותר.

ספיר לבנה: האנרגיה שלה מתאימה לכל הצ’קרות אך בעיקר משויכת לצ’קרת הכתר. מעודדת את חיפוש הייעוד בחיים ומחזקת יושרה אישית ואת החיפוש אחר צדק. עוזרת למתן ולהשתחרר מתאוות-בצע ולכן מתאימה בעיקר לאנשים בעלי כוח והשפעה כמו: פוליטיקאים, שופטים ועורכי-דין.

ספיר שחורה: מספקת הגנה במישורים שונים של החיים. עוזרת מאד בנושא החיבור למקצוע וכדאי לשאתה בעת חיפוש עבודה, יכולה לחזק בטחון והערכה עצמית המקצועית אצל מובטלים. טובה לאלה שמרגישים חסרי-בטחון ולא מסופקים במקום עבודתם.

ספיר-הכוכב: (Star-Sapphire) המראה הוא של כוכב מואר בעל שש צלעות שמופיע בתוך האבן. ניתן לראותו רק כשהאבן מלוטשת לכיפה והמראה הוא מרהיב. פופולרית לשיבוץ בתכשיטים למרות מחירה הרב. נחשבת לאבן שלוקחת את העונד אותה בדרך מהירה מאד להגשמת משאלותיו וייעודו הרוחני. ברמה הרוחנית מחזקת את יכולות התקשורת עם ישויות ממימדים אחרים. מגבירה אופטימיות וחברותיות וכן רצון לעזור לזולת, מסייעת למיקוד ולריכוז המחשבות ומתאימה לאנשים שבמקצועם נותנים ייעוץ שיחתי. עוזרת להשלים עם הסדר המושלם שבו נברא וקיים היקום.