ספאלרייט Sphalerite

תיאור ומראה: אבן מתכתית המרבה להתגבש במושבות. מקור השם מהשפה היוונית ופירושו: “ערמומי”. שמה ניתן לה מאחר ובשימוש בה היא עוזרת לזהות חוסר-אמת ואנרגיה שמטרתה להערים ולהטעות. מופיעה בטבע בקשת רחבה של צבעים: שחור, חום, כתום, אדום, צהוב, ירוק, אפור ולעיתים רחוקות אף בלבן ושקוף חסר-צבע. בעיקר נפוצה בגווני החום-כתום. ידוע על כך שנעשה בה שימוש רב בטקסים שבטיים  בקרב שבטים אינדיאניים ואפריקאים. מרבצים שלה נמצאו באמריקה הצפונית ובמקסיקו, אפריקה ואירופה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית היא: (Zn,Fe(S. שילוב של אבץ, ברזל וגופרית. מבנה ההתגבשות הקריסטלי קובי (3 צירים שווים זה לזה באורך המאונכים זה לזה בזוויות של 90 מעלות). בדרך כלל מתגבשת חיצונית בגבישים  דמויי קובייה או משולשים תלת-מימדיים היוצרים מושבות או גושים גרגיריים. יכולה להיות שקופה או אטומה לחלוטין. המשקל הסגולי הממוצע 4 גרם לסמ”ק והקשיות עומדת על 3.5 עד 4  בסולם של 1-10. מתגבשת לרוב בקרבת אבנים מתכתיות אחרות כמו פיריט, קאלקו-פיריט וגלנה ולעיתים מוצאים אותה על מושבות קוורץ או ליד התגבשויות של פלואוריט.

שימוש אנרגטי: היא בעיקר אבן בעלת היבטים פיזיים ובו-זמנית האנרגיה שלה גבוהה מאד. מעודדת בצורה חזקה מאד את החיבור בין האדם לאדמה, בכך שעוזרת למשתמש בה למשוך אנרגיה מהאדמה ולפרוק אנרגיה אל האדמה (הארקה אנרגטית).

היבט רוחני: מצוינת ללוות ולתמוך מצבי מדיטציה ומסעות אסטרליים. שימוש לאורך זמן עוזר לעדן אנרגטית את הגוף הפיזי. מקרקעת בזמן תהליכים של חיבור למימדים גבוהים. כלומר: לא קרקוע מעשי ופיזי, אלא קרקוע משלים, לו זקוקים אנשים שיש להם היכולת לרחף למימדים גבוהים אך הם חסרים את החיבור לקרקע הנדרש כדי לעשות תהליכים כאלה. נותנת חיזוק למערכת העצבים מה שתורם לכך שהיא תוכל להכיל כמויות גדולות יותר של אנרגיית אור לריפוי.

שימוש נפשי ומקצועי: עוזרת למשתמש בה לחשוף אמת או שקר הנוגע למידע שמגיע אליו. מחזקת את החיבור לאינטואיציה באופן כללי, ובעיקר כדי להחליט אם מידע כלשהו נכון באופן כללי ואם נכון באופן ספציפי לעשות בו שימוש, למעשה היא סוג של מכונת אמת אנרגטית. מתאימה לאנשים המופיעים או מדברים לפני קהל, מתגברת את הנוכחות האישית של המשתמש ובו בזמן מספקת הגנה מפני האנרגיה החזקה שנוצרת כשמתאסף קהל גדול. מתאימה לאנשים שעובדים עם הגוף (ספורטאים, רקדנים, סבלים, עובדי-אדמה וכו’). טובה גם למטפלים ברפואת גוף-נפש, מאחר ועוזרת לזהות מידע אמיתי גם בהקשר הפיזי: היא עוזרת למשתמש בה להבין את האמת המסתתרת מאחורי סימפטומים שונים של המטופל.

שימוש פיזי: בגוונים החומים והכתומים שלה מתגברת את האנרגיה הפיזית של הגוף. עוזרת לספיגתם של ויטמינים. מאזנת את זרימת הדם.