סמוקי-קוורץ טיבטי/קוורץ-סיצ’ואן Tibetan Smokey-quartz

תיאור ומידע כללי: מתגבשת בגנרטורים קטנים ורחבים, כמעט תמיד דו-חודיים שאורכם נע בין אחד לחמישה סנטימטרים. ביחסים בין האורך והרוחב מזכירה את יהלום הרקימר, אך נוטה להיות מעושנת או להכיל תכלילים כהים או שחורים, לעיתים היא אינה סמוקי-קוורץ, אלא קריסטל קוורץ שקופה חסרת-צבע, אך בשל התכלילים הכהים שבתוכה נראית כמעט תמיד כמו סמוקי קוורץ ומכאן הכינוי. מקורה לרוב מסין ומכאן הכינוי “סיצ’ואן”, אך אבנים כאלה מגיעות גם מטיבט ומלזיה.

מידע גימולוגי: המידע הגימולוגי זהה לזה של  אבני קוורץ. ההרכב הכימי: SiO2 תרכובת של סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי הקסהגונלי-משושה, הקשיות הממוצעת 7 בסולם של 1-10 המשקל הסגולי הממוצע 2.7 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי: מתגברת ופותחת את הצ’קרות הגבוהות: העין השלישית והכתר, עוזרת לאזן את ההילה והגופים המעודנים. כשיש בה תכלילים שחורים, פעולתה דומה לזו של הטורמלין-קוורץ, בכך שמטהרת את ההילה והצ’קרות מחסימות אנרגטיות שונות. הגירסה שלה כקריסטל-קוורץ ללא התכלילים השחורים נדירה מאד, ואז היא דומה מאד ליהלום הרקימר וגם מתפקדת כמוה.

היבט רוחני: מחזקת את החוש השישי והחושים העילאיים השונים, וכן יכולות ניבוי שונות. מאפשרת חיבורים למקורות מידע גבוהים, הדרך הטובה ביותר לעבוד איתה למטרות אלה היא באמצעות מדיטציה. מצוינת לתהליכים מודעים של שחזור גלגולים. מחזקת את החיבור להדרכה הפנימית. עוזרת ותומכת במדיומים היוצרים קשר בין אנשים חיים ואהוביהם שנפטרו.

היבט מנטלי: למרות יכולתה לחבר למקומות רוחניים גבוהים מאד, היא בעיקר מחברת למימדים קרובים יחסית ולכן מתאימה לאנשים שיכולותיהם העל-חושיות רק נפתחו והם עושים את צעדיהם הראשונים במרחב זה.

היבט פיזי: טובה מאד למצבים שונים של הפרעות אכילה. האנרגיה שלה תעניק עידוד, תמיכה וחיזוק בדרך לריפוי.

קישור למחיצה של הסמוקי-קוורץ

קישור למחיצה של יהלום הרקימר

קישור למחיצה של משפחת הקוורץ