סלסטייט, סלסטין Celestite, Celestine

מראה: נקראת גם “סלסטין”. מתגבשת בגבישים מלבניים עם סיומת טבעית או מושבות, שנוצרות בתוך מבנים עגולים דמויי מערה (ג’אוד). הצבע הוא כחול-אפרפר או תכלת, אך קיימת גם בלבן. אבן עידן-חדש מובהקת שזכתה לכינוי “אבן המלאכים”. יוצרת מספר שיתופי פעולה שאחד הפופולריים שבהם נקרא סלסטובריט: שילוב של סלסטייט עם אבן בשם בריט. (ר’ מידע בסופה של  מחיצה זו.)

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי: (Sr(SO4 שילוב של סטורונציום (מתכת כסופה ורכה), חמצן וגופרית. מבנה ההתגבשות אורטהורומבי (שלושה צירים שונים זה מזה באורך ומאונכים זה לזה בזוויות ישרות), במושבות ניתן לראות גבישים בעלי מראה מרובע ומחודד. לרוב שקופה. דרגת הקשיות 3 עד 3.5 בסולם 1-10, המשקל הסגולי הממוצע: 3.95 גרם לסמ”ק. היא רגישה מאד לחום, וחשוב לא להשאירה בשמש חזקה כי היא עשויה להתייבש ולהסדק. מקורה העיקרי ממדגסקר (אי ליד יבשת אפריקה).

שימוש אנרגטי: עוזרת לאנושות לעשות מעבר למצב תודעה חדש ושונה. החל משנות ה-2000 החלה להיות מאד פופולרית. מתאימה לתהליכים רוחניים של מדיטציה, תקשור, שחזור גלגולים וכו’ מצוינת לתהליכים עמוקים של הילינג. האנרגיה שלה יכולה לחדור עמוק לתוך מקומות כואבים ולהביא לשם ריפוי. מאזנת את אנרגיות היין-והיאנג (הגברי והנשי).

היבט רוחני: הכינוי “אבן המלאכים” ניתן לה כי נהיא יכולה לעזור לתקשר עם המימד של המלאכים. באופן כללי מצוינת לתקשורת ותקשור לצורך קבלת  מסרים מההדרכה הגבוהה. עוזרת לזכור חלומות, לשם כך רצוי להניחה על או מתחת לכרית בזמן שינה. מסייעת לאדם להיות מאוזן ומחובר לעצמו בזמן שתודעתו נפתחת. ניתן להניחה על העין השלישית על-מנת ליצור חיבור למימדים גבוהים תוך השגת מצב של רוגע ושלווה.

היבט נפשי-מנטלי: מאפשרת לתקשר עם הזולת בצורה קלה, זורמת ונעימה. מגבירה תחושת תקווה ואפשר להשתמש בה להפגת מתח במערכת יחסים בינאישית, זוגית או חברית. נותנת עזרה אמיתית בהרגעת דאגות ותפקוד טוב יותר ביום-יום בזמן תקופות קשות, במיוחד לאנשים רגישים שמצבים כאלה עשויים להוציאם מאיזון. הסלסטייט עוזרת לא רק להרגע ולתפקד בצורה האופטימלית, אלא גם לראות את התמונה הרחבה יותר ולהבין את סיבתו של אותו שיעור. עוזרת למנוע הסחת דעת ממחשבות או השפעות חיצוניות. 

היבט פיזי: טוב להשתמש בה לסוגיות כלליות של ראייה ושמיעה. כשנמצאים במצב של מתח נפשי ניתן להעזר בה כדי להרפות את המתח הפיזי בשרירים.

שימוש מקצועי: טובה לאומנים שמומחיותם אומנויות עדינות כמו תכשיטנים ומעצבים. עוזרת להפתח למימדים גבוהים שנותנים השראה לאומנות עדינה ועוזרת להיות ממוקדים ובכך לשמור על הדייקנות והאסתטיות.

סלסטובריט: שילוב של סלסטייט עם בריט (אבן העשויה מבריום וגופרית, בעלת קשיות נמוכה). הצבע של הסלסטובריט הוא כתום עדין, לעיתים עם גוון ורדרד, לעיתים עם פסים או כתמים לבנים. אבן לא נפוצה. מצוינת למדיטציה.  מדיטציה איתה יוצרת מצב של רוגע ואיזון. עוזרת למשתמש בה לראות את שני הצדדים של המטבע, את היתרונות והחסרונות של כל דבר ומצב. טובה במיוחד לאנשים שאצלם הכל “שחור או לבן”, להבין שיש עוד אפשרויות באמצע.