סינבר Cinnabar

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: נקראת גם “צינובר”  אבן נדירה ויקרה יחסית, צבעה אדום בגוונים שונים, לעיתים רחוקות בגווני חום. מקור השם לא ברור, סבורים שמגיע מהמילה הפרסית ל”דם-הדרקון”.עשויה מכספית וגופרית (סולפור) ונחשבת רעילה יחסית, כך שמומלץ להמנע מלהכין ממנה תמצית. סינבר-קוורץ היא הגרסה הנפוצה ביותר בה הסינבר מופיעה על מצע של קריסטל קוורץ, נוצר שיתוף פעולה חשוב בו הקריסטל-קוורץ הקשה יחסית מגינה על הסינבר הרכה יותר, וגם מגינה על המשתמשים מהרעילות של החומרים המרכיבים אותה בכך שהיא “ממננת” את הרעל. אין סכנה להשתמש בסינבר, אבל פרט להימנעות מתמצית, יש להקפיד לשטוף ידיים לאחר השימוש בה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית:  HgS יותר מ-80 אחוז מהאבן עשויה מכספית, והיתר מגופרית (סולפור). מבנה ההתגבשות טריגונלי (משולש). הקשיות נמוכה (בין 2-2.5 בסולם מוס 1-10) והמשקל הסגולי גבוה יחסית: 8.1 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי: נותנת חיזוק נפשי ומחזקת את יכולת העמידות במצבים שונים, כמו גם את המוטיבציה והרצון להתקדם ולהשתפר, ובמקביל גם את הכריזמה.  יש לה שני שימושים, בהתאם לצורך של המשתמש: ניתן לאחוז אותה כדי להיות בקבלה מושלמת עם העולם, ולהבין שאין טעויות ביקום והכל מדויק, במקביל היא גם אבן של טרנספורמציה ואלכימיה, עוזרת לחולל שינויים בצורה הטובה ביותר האפשרית. לאנשים שמפותחים רוחנית היא עוזרת להתחבר לתכנית-העל של הנשמה (הייעוד) ולהגשימם.

היבט רוחני: אבן נפלאה ליצירת שפע לסוגיו ומציאות משגשגת בכל רמות החיים. עוזרת לפתוח את התבוננות הרוחנית ולהרחיבה, לרוב לא יתחברו אליה אנשים בתחילת הדרך, אבל במידה שכן, האנרגיה שלה ידידותית.

היבט מנטלי: מחזקת את החשיבה והבהירות, מזרימה רעיונות חדשים לתודעה. מחזקת ביטחון עצמי, ראייה רחבה ותכנון קדימה ומצוינת לכל מי שעוסק ביזמות/תכנון-פרויקטים, מחדדת את הראייה הרחבה, ואת האומץ והתעוזה. מחזקת את היכולת להשיג שפע פיננסי ולשמור אותו. מחזקת את הכריזמה ויכולת השכנוע של המשתמש בה, ולכן תהיה מעולה בכל מצב בו יש צורך לנהל משא-ומתן או להראות לאחר זווית ראיה נוספת.

היבט רגשי: מחזקת רגשות של חמלה ואכפתיות, מצוינת לאנשים שעושים עבודת התנדבות ועזרה לחלשים, בני אדם או בעלי חיים. תחזק את מי שתורמים לקהילה בכלל ולמגזרים חלשים בפרט.

שימוש פיזי: נותנת חיזוק למערכת החיסונית ומצוינת כרפואה מונעת. אחיזה בה לאורך זמן משפרת את עמידותו של הגוף הפיזי. טוב לאחוז או להניח אותה במקרים של זיהומים, ישירות על המקום הנגוע. מומלצת לחולי איידס HIV סוגים שונים של הרפס ומחלות זיהומיות. טוב להשתמש בה בסוגיות עור שונות כמו יבלות, כוויות ופצעים שונים בהנחה ישירה על המקום (כשאינו מודלק או פתוח).