סטילבייט (קבוצת הזאולייט Stilbite (Zeolite group

תיאור כללי ומראה: מקור השם מהמילה היוונית “סטילביין” שפירוש: “לזרוח”. השם ניתן לה בזכות המראה, שהוא בעל מרקם פנינתי. שייכת למשפחת הזאולייט הגדולה. הצבע לרוב לבן או קרם שיכול להגיע לגוונים צהובים, לעיתים גוון ורדרד או אדמדם. מרבה להתגבש במושבות של גבישים המזכירים אשכול גרגירי חיטה. אפשר למצוא התגבשויות שלה בתוך גאוד (מערות בתוכן מתגבשות מושבות של מינרלים שונים כמו קוורץ, אפופילייט וכו’).

מידע גימולוגי: אחת האבנים היותר ידועות מקבוצת הזאולייט. הנוסחה הכימית:(Na3Ca3Al8Si28O72·30(H2O שילוב של נתרן, קלציום, אלומיניום, סיליקה, חמצן ומימן. אחוז משמעותי ממנה הוא מים. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי מונוקליני. הקשיות נעה בין 3.5 ל-4. המשקל הסגולי נמוך יחסית: 2.2 גרם לסמ”ק. שקופה עד שקופה למחצה. מקורה בעיקר מדרום-אמריקה, צפון אירופה, צפון ארה”ב, קנדה והודו. מרבה להתגבש עם אבנים נוספות כמו: יולנדייט, אפיפילייט, פלואוריט, אבני קוורץ שונות וסלסטייט.

שימוש אנרגטי: מעניקה איזון כללי ומשפיעה במיוחד על חוסר סדירות בגלי-המוח, כך שאחיזתה עשויה להרגיע הפרעות נפשיות שונות. איזון גלי המוח משפיע בעקיפין גם על היכולות הרוחניות. היא עוצמתית ועדינה בו-זמנית. האנרגיה שלה עוטפת בעדינות את הגוף וההילה. אחיזתה מעודדת כניסה חלקה למדיטציה ושינה. נותנת חיזוק לתהליכי מודעות-עצמית. מעודדת עבודה תהליכית עם חלומות.

היבט רוחני: מחזקת יכולות רוחניות וחיבור להדרכה רוחנית. נותנת תזכורת מעודנת לשיעורים והתיקונים שהמשתמש בה בחר לעבור. מלווה ותומכת בתהליכים על-חושיים כמו מדיטציות, תיקשורים, טלפתיה, שחזור-גלגולים ומסעות חוץ-גופיים. מחזקת את השימוש באינטואיציה.

היבט מנטלי: מחזקת החלטיות ואת היכולת לצעוד ללא פשרות אל המטרה. עוזרת לשחרר הצמדות לחפצים ותבניות חשיבה כדי לנוע קדימה בנתיב של התפתחות אישית. עושה סדר פנימי במחשבות, מצוין לתת אותה לתלמידים בכל הגילאים. אחת האבנים הטובות ללוקים בהפרעת-קשב (ADD ו-ADHD).

היבט רגשי: אבן רכה של אהבה, במיוחד בגרסתה הוורודה. האנרגיה שלה נכנסת בעדינות אל תוך הלב ומביאה איתה תקווה. מעניקה למשתמש בה תחושה נעימה של היותו נשגב ואלוהי, נפלא ונאהב בדיוק כפי שהוא, וצריך רק לדעת זאת. עוזרת לשמור באופן מודע את הלב פתוח גם אם צריך לפגוש את הכאב העמוק ביותר על-מנת לשחררו.

שימוש פיזי: עוזרת במקרים של אבדן חוש הטעם (תתרנות). מעודדת ניקוי הגוף מרעלים. עוזרת לניקוי העור ואיזון תהליכי-פיגמנטציה. מפיגה ריחות רעים וניתן להניח מושבה בחדרים בהם יש ריחות חזקים ולא-נעימים.