סולפור (גופרית) – Sulphur Sulfur

תיאור כללי ומראה: סולפור היא המילה הלועזית לגפרית. בטבע היא מופיעה כגביש מוצק בצבע צהוב, לעיתים עם נטייה לחום ולעיתים עם גוון ירקרק או כתום. זהו מינרל עתיק שמוזכר בין  היתר גם בברית החדשה. משערים שמקור השם מהמילה הערבית ‘סופרה’ שפירושה צהוב. המושג ‘אש וגופרית’ משמש בתנ”ך כסימבול לגיהנום. הגופרית במקורה חסרת טעם וריח אך החיבור שלה עם חומרים אחרים יוצר חומצות חזקות בעלות ריח דומיננטי. ריחה מורגש היטב באיזור ים המלח שם היא קיימת בשפע. מרבים להשתמש בה בחומרי דישון ובערה, באבק-שריפה, גפרורים וחומרי הדברה. יש להמנע משתיית תמצית ממנה, אך אפשר לעשות ממנה תמצית לטבילה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: S8 הגופרית מתגבשת במולקולות דמויות טבעת המכילות 8 אטומים של גופרית. מבנה ההתגבשות הקריסטלי אורטהורומבי, 3 צירים שונים זה מזה באורך המאונכים זה לזה בזווית של 90 מעלות. הקשיות נמוכה ונעה בין 1.5 ל- 2.5 (דומה לקשיות של משפחת הג’יפסום). המשקל הסגולי הממוצע 2.06 גרם לסמ”ק. שקופה עד חצי שקופה.

שימוש אנרגטי: אבן מטהרת שיש לה את היכולת למשוך החוצה ולהעלות רגשות ומחשבות שליליים של המשתמש. מביאה לאיזון והרמוניה בין הרמות השונות: פיזית, רגשית, מחשבתית ורוחנית.

שימוש מנטלי: האנרגיה שלה ממוססת מחשבות ורגשות לא מאוזנים התוססים בתוך המערכת האנושית ועלולים להפוך במהרה למיחושים ומחלות פיזיות. יש כאן סוג של רפואה אנרגטית מונעת. נוכחותה עוזרת לעכל ולהטמיע נושאים ומצבים.

שימוש פיזי: טובה לסוגים שונים של בעיות עור. טובה באופן כללי לפרקים כואבים ונפיחויות. שימוש מומלץ בה לסוגיות אלה הוא הכנסת  אבני סולפור לתוך אמבט חם. מצוינת לשימוש כשאוכלים אוכל שלא מורגלים בו שעשוי לגרום לבעיות בעיכול, כאבי-בטן או גזים (למשל: בטיולים). טובה לניקוי הגוף וההילה מרעלים וכן טוב לענוד או לשאת אותה כשיש זיהום אוויר סביבתי.