סודלייט Sodalite

מראה: הצבע הוא כחול/אינדיגו אטום עם עורקים לבנים או אפורים, לעיתים עם כתמים כתומים. שמה נגזר מהמילה סודיום (נתרן) שהוא אחד היסודות המרכזיים בה. דומה ללאפיס-לזוליי ולפעמים מתבלבלים ביניהן בעיקר כי שתיהן כחולות ועתיקות והיו נפוצות במצרים העתיקה, את שתיהן מצאו בארונות קבורה עתיקים שהתגלו במצרים.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי: Na8Cl2Al6Si6O24 שילוב של: סודיום (נתרן) כלור, אלומיניום, סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי מעורב, חלקו קובי אך יש בה גם חלק שמתגבש בצורה סלעית שאינו בעלת סדר מולקולרי פנימי. בטבע מופיעה כמעט תמיד בגושים (או חלוקי נחל), הקשיות בינונית: דרגה 6 בטווח בין 1-10. מקורה בעיקר מאפריקה ודרום-אמריקה (ברזיל).

שימוש אנרגטי: אבן מרגיעה ומלווה מצוינת לתהליכי התפתחות שונים, מצוינת למטפלים מכל הסוגים: מטפלים הוליסטיים והילרים למיניהם, מטפלים שיחתיים: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ומטפלים פיזיים: רופאים אחיות ועובדים סיעודיים. מעודדת הפעלת רגש, אמפטיה וחמלה מצד אחד ובו-זמנית מאפשרת להיות ענייני ולא להסחף רגשית לתוך הכאב והקושי של המטופל.

שימוש רוחני: מהדהדת את העובדה שכולנו אחד, הבסיס לכל עבודה רוחנית. מעודדת התפתחות רוחנית תוך השארות ב’כאן ועכשו’, האנרגיה שלה מעוררת מחשבה מעמיקה ועוזרת לנקות תבניות חשיבה ישנות מתת-המודע. מעודדת את המוח להגיע למצב שקט ושלוו בו ניתן להשיג קליטה והבנה גדולות יותר ולסלול בכך דרך לחשיבה מודעת.

שימוש מנטלי ורגשי: מאפשרת חשיבה בהירה ועמוקה ומצוינת להרגעת מחשבות אובססיביות הנובעות מרגשות לא ברורים. נוכחותה מאפשרת למוח להגיע למסקנות הגיוניות במצבים כאלה. עוזרת להפנים את העובדה שהאדם יוצר את המציאות שלו ולקחת אחריות על כך. כשהרגש משתלט על השכל ויש הצפה, היא עוזרת לחשיבה להתאזן ולהמשיך לחשוב בהגיון. מעודדת עבודה התפתחותית בקבוצה ומחזקת את התחושה של העצמת האנרגיה הקבוצתית ואת היכולת ללכת למען מטרה משותפת.

היבט פיזי: טובה לחיזוק וטיפול במערכת הלימפה, לזיהומים שונים ולטיפול בדלקות. מצוינת לבצקות מסוגים שונים (הצטברות נוזלים) ואפשר לשים אותה באופן ישיר על הבצקת. מחזקת קליטת סידן בגוף. נפלאה לחולים במחלות קשות וממושכות או בזמן טיפולים רפואיים קשים מאחר ועוזרת להתמודד עם הנפילה לתהומות של מצבי-רוח קשים. אחת האבנים שמומלץ לתת לחולים בסרטן. מרגיעה ומאזנת את בלוטת התריס ובכך מאזנת באופן עקיף גם את חילוף החמרים. מצוינת לטיפול בבעיות שינה שונות, כמו התעוררות מרובה במהלך הלילה. עשויה להרגיע אלרגיות מסוימות.