סוג’ילייט (לובולייט Sugilite (Luvulite

תיאור ומראה: הצבע סגול, בגוון שנע בין לילך בהיר לגוון ארגמני וכהה, כמעט שחור. לעיתים משתלבים בה מינרלים שונים שמתבטאים בכתמים שחורים, אפורים או חומים. אבן עידן חדש מובהקת הידועה גם כ”לובולייט” (Luvulite). התגלתה לראשונה ב-1976 בדרום אפריקה, אך דגימה ממנה התגלתה עוד לפני כן ב-1944 על-ידי  גיאולוג יפני בשם קן-איצ’י סוג’י. כשהוכרז על גילוייה בשנות השבעים הוחלט לקרוא לה על שמו של סוג’י ולשמור לו בכך את זכות הראשונים. מקורה בעיקר מדרום אפריקה, אך נמצאה גם ביפן ובקנדה. אבן  לא נפוצה ויקרה יחסית.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי עשוי להשתנות בשל הרכב החומרים. מורכבת מסיליקה, חמצן, אשלגן, נתרן ומנגן. עשויה לכלול גם ליתיום, אלומיניום וברזל בכמויות קטנות. הקשיות נעה בין 6 ל-6.5. מבנה ההתגבשות הפנימי הקסהגונלי (משושה), ההתגבשות החיצונית בגושים. משקל סגולי: 2.78 גרם לסמ”ק. בדרך כלל חצי-שקופה עד אטומה.

שימוש אנרגטי כללי: בין אבני העידן החדש נחשבת כאבן מובילה ובולטת. התדר הסגול שלה חדש וייחודי. היא עושה ניקוי כללי של ההילה מחסימות  וגושי-אנרגיה צפופים ומשמשת סימבול לכך שהמסע הרוחני של האנושות הולך ומשתדרג. שימוש בה בתהליך מדיטציה עוזר להגיע להבנה רוחנית-שכלית גבוהה יותר ולהכניס אנרגיות חדשות, גבוהות ומתקדמות למישור הפיסי.

היבט רוחני: עוזרת להכניס לתוך המערכת כמות גדולה של אנרגיית אור. ניתן להשתמש בה בעבודה עם חלומות, במיוחד כאלה שמקורם ברמות גבוהות של הנשמה. מצוינת לנשמות מפותחות שהתגשמו כבני אנוש שתקופתנו כדי לעשות תפקיד בהתפתחות האנושית. אנחנו מכנים אותם: “ילדי-אינדיגו”, “ילדי-כוכבים” או “ילדי רטט-הקריסטל”. הסוג’ילייט עוזרת להם להתמודד עם החיים הפיזיים ומגינה עליהם מפני אנרגיות מזיקות אליהן הם יכולים להיחשף בתקופת הילדות הרגישה, תקופה בה יש להם פעמים רבות בעיות חברתיות ורגשיות ולעיתים הם מאובחנים כילדים עם הפרעות קשב וריכוז ואף אוטיזם.

היבט נפשי-רגשי: מתאימה לאנשים רגישים ופתוחים שלוקחים בצורה קשה את ההשפעות השליליות הקיימות בעולמנו. זה נכון בעיקר במקרים של אנשים צעירים וילדים הלוקים פתאום במחלה חשוכת-מרפא, במקרים כאלו זו עשויה להיות אבן מצוינת לתמיכה בהתמודדות עם המחלה.

היבט מנטלי: עוזרת ליצור שליטה מודעת במחשבות, שמעוררת עוצמת ריפוי הדרושה לאיזון הגוף. מקרבת את האדם אל גופו המנטלי כדי שיוכל לראות את המקור לבעיה הפיסית. תוך כדי כך יכולה המחשבה לשלוט יותר בגוף הפיסי ולתעל אליו כמות רבה של אנרגיית הילינג.

שימוש פיזי: עוזרת להתמודדות עם סרטן, מחלה מובהקת של המאה ה-20 שמקורה בתצורות חשיבה לא מאוזנות. הביטוי שלה הוא  אי-שקט במערכת עד כדי-כך שהגוף לא יכול לעמוד בלחץ הפנימי ונוצר שיבוש ביצירת מסודרת של תאים חדשים. הסוג’ילייט פועלת בעיקר כרפואה מונעת למחלת הסרטן. האבנים הבהירות טובות במיוחד להנחה מעל בלוטות הלימפה כדי לנקות ולטהר את המערכת.